p

Skype Translator Mandarin ve İtalyanca konuşuyor, Build 2015 bir yol turu planlıyor, Star Wars film koleksiyonu Xbox'a geliyor - Hafta Sonu Okuma: 10 Nisan Sürümü

Güç bu hafta büyük bir başarıyla bizimle: Skype Translator'ın Mandarin ve İtalyanca olarak piyasaya çıkması, Build 2015'in dünya çapında ilk kez bir yol turu yapması ve altı Star Wars filminin de Xbox Video'da ilk kez dijital olarak kullanıma sunulması hakkında hikayelerimiz var.

Skype Translator,önizleme programında İspanyolca veİngilizce'ye katılarak Mandarin ve İtalyanca olmak üzere iki dil daha ekler. Mandarin Çincesi eklemek oldukça başarılıdır; "Skype Translator için bile öğrenmesi çok zor bir dil", Yasmin Khan bir Skype blog gönderisinde. "Yaklaşık 10.000 karakter ve birden fazla tonla, bu, anadili İngilizce olan birinin Arapça, Japonca ve Korece ile birlikte ustalaşıp ustalaşacakları en zor dillerden biridir." Çin'in pekin kentindeki Microsoft araştırmacıları ve bilim adamları, Mandarin için tanıma, dil ve çeviri modellerini oluşturmak için ABD merkezli meslektaşlarıyla çok yakın çalıştılar.

Build bir yolculuk yapıyor! Geliştiricilerin 29 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde San Francisco'da düzenlediği build 2015 konferansı tükendi, ancak Microsoft'un en son teknolojilerinden bazılarını görmek ve Build hoparlörlerini bizzat dinlemek istiyorsanız şanslısınız: Build yolda gidiyor. 18 Mayıs -15 Haziran tarihleri arasındadünyanın 10 şehrine gelecek olan Build Tour: Londra, New York, Atlanta, Austin, Sao Paulo, Berlin, Mexico City, Singapur, Auckland ve Sidney.

Build 2015, geliştiriciler

Lise öğrencilerine bilgisayar bilimi öğretmeye yardımcı olarak ileriye doğru ödeyin. Bir mühendis, yazılım geliştiricisi veya programcıysanız, ülkenin dört bir yanındaki liselerin bilgisayar bilimi akıllılarınıza umutsuzca ihtiyacı vardır. Yetenek ve becerilerinizi bağlamanın kolay bir yolu, Microsoft'un gönüllü TEALS (Okullarda Teknoloji Eğitimi ve Okuryazarlık) programıdır. Şu anda ülke çapında 475'ten fazla TEALS gönüllüsü, 130'dan fazla okulda sınıf öğretmenleri ile Bilgisayar Bilimleri 101 ve AP Bilgisayar Bilimi'ni öğretiyor. Başvurular 1 Mayıs'a kadar kabul ediliyor. TEALS'in kurucusu Kevin Wang, yakın tarihli bir etkinlikte TEALS öğrencilerinin takdire şayan yorumlarını paylaşıyor.

TEALS, eğitim, bilgisayar bilimleri
Bir öğrenci, son TEALS saha gezisi sırasında bir kodlama etkinliğine katılır.

Altı Star Wars filminin tümü bugünden itibaren ilk kez Digital HD ve Xbox 'ta . Ayrıca netflix orijinal dizisi "Marvel's Daredevil" de yeni yayınlandı. Star Wars için, Xbox Live avatarı olarak R2-D2 ve Xbox One veya Xbox 360 için oynaması ücretsiz oyun "Pinball FX 2" için aksiyon dolu Star Wars Pinball Paketi de dahil olmak üzere Xbox Video'da destanı satın alan Xbox müşterileri için özel özellikler sunuluyor. "Marvel's Daredevil"de Matt Murdock'a katılın – küçük bir çocukken kör olan ama olağanüstü duyularla aşılanmış – bir avukat olarak gündüzleri adaletsizlikle mücadele ederken, geceleri de Süper Kahraman Daredevil olarak. Marvel'ın Netflix'teki ilk orijinal dizisidir ve gelen dört diziden ilkidir.

Star Wars, Xbox

Office 365,bilinmeyen kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler de dahil olmak üzere belirli gelişmiş tehdit türlerine karşı koruma sağlayan güçlü bir e-posta filtreleme hizmeti olan Exchange Online Gelişmiş Tehdit Koruması'yı tanıttı. Sistem, Office 365'in Exchange Online Protection'ında zaten kullanılabilen korumayı genişletir. Bu hafta Office haberlerinde ayrıca: Office Online ve Dropbox, Web'de Dropbox ve Office Online arasındaki entegrasyonla devam eden ortaklıklarını genişletti. Artık Office Online ile Dropbox'taki dosyalara çevrimiçi göz atabilir, dosyaları açabilir ve düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Office Online'da yeni dosyalar oluşturabilir ve doğrudan Dropbox'ınıza kaydedebilirsiniz.

YouTube Videosu

Haftanın uygulaması yeni Shazam, Windows Phone kullanıcıları için müzik keşfetmeyi, satın almayı ve paylaşmayı daha da kolaylaştırıyor. Artık Xbox Music Playbox ile favori Shazam'ları önizleyebilir ve Shazam'ın Listeleri'ndeki en sevdiğiniz şarkıları Shazam'ım bölümüne ekleyebilirsiniz. Bu arada, vergilerinizi yeni başlatıyorsanız (*kendine bakar*), Mint, MSN Money ve TaxCaster da dahil olmak üzere diğer uygulamalardanyardım alın , bu da tahmini vergi iadenizi hızlı bir şekilde hesaplamanızı sağlar. Vergi hazırlığınızdan sonra, gerçekten yemek pişirme havasında değilseniz, denemek için bazı çılgın yeni yiyecek kombinasyonları ile "Toca Kitchen 2" oyunuyla biraz eğlenebilirsiniz. Ya da sadece bırakın ve 45 yeni doğum günü seviyesi, üç yeni oyun modu ve göz kamaştırıcı elbiselerle güncellenmiş "Frozen Free Fall" ı oynayın.

Shazam, Windows Phone, uygulamalar

Bu hafta küresel maceramızda microsoft Instagram sayfasında#DoMore kişileri bulmak , Brezilya'ya seyahat ettik, burada Rodrigo Rodrigues ile tanıştık, birçok tutkuya sahip bir adam. Hikayesini görmek için bizi Instagram'da takip edin.

DoMore, Instagram

Weekend Reading'in bu baskısı için bu kadar. Güç harika bir hafta sonu için sizinle olsun ve önümüzdeki Cuma görüşürüz!

Tarafından gönderildi Suzanne Choney
Microsoft Haber Merkezi Personeli

27.10.2021

Diğer Haberler