Skype Kurumsal Bulut PBX'e daha derin bir bakış

Çoğu şirket, telefon iletişimlerini , esasen özel bir telefon santrali görevi gören bir donanım olan bir PBX (özel şube santrali) sistemi kullanarak yönetir Artık Skype Kurumsal Bulut PBX ile , kullanıcılar için ayrı PBX sistemlerini ortadan kaldırabilir ve PBX'in işlevlerini buluta taşıyabilir, Office 365 yönetici konsolunuzdaki Skype denetimlerini kullanarak telefon numaralarını atayabilir ve yönetebilir ve çevirmeli telefonu kolayca etkinleştirebilirsiniz. Skype toplantılarınız için numaralar. Bunun nasıl çalıştığını açıklıyoruz ve bu haftaki Microsoft Mechanics'te her şeyi gösteriyoruz.

Telefon numaralarını doğrudan Microsoft'tan alabilir veya mevcut telefon numaralarını Skype Kurumsal'a taşıyabilir ve gerektiğinde kullanıcılarınıza atayabilir veya yeniden atayabilirsiniz. Kuruluşunuzda yüzlerce veya binlerce kullanıcı varsa, bunların tümü PowerShell komut dosyası oluşturma yoluyla otomatikleştirilebilir. Böylece, yeni bir kullanıcının e-posta ve işbirliğinden toplantılara ve telefonlara kadar tüm iletişim ihtiyaçları otomatikleştirilebilir ve doğrudan Office 365'ten iletilebilir. Ayrıca, PSTN Konferans ile bir yönetici, telefon numaralarının kullanıcılarına kolayca eklenmesini sağlayabilir. Skype toplantıları, böylece toplantı isteğini alan herkes sabit hat veya cep telefonu aracılığıyla arayabilsin.
Bulut PBX, şirket içi PSTN bağlantısıyla mevcut taşıyıcı devrelerinizle de çalışır. Bu yapılandırmada, Office 365'te mevcut PBX veya PSTN Gateway ile Bulut PBX arasında iletişim kurmak için Skype Kurumsal yazılımını bağlarsınız. Bu, kullanıcılar Office 365'te barındırılırken telefon görüşmeleri için operatör sözleşmenizi ve devrenizi kullanmaya devam etmenize olanak tanır.
Skype Kurumsal Bulut PBX'e daha derin bir bakış
İdeal olarak, şirket içi ve çevrimiçi her şey arasındaki bağlantı, Office 365 için Azure ExpressRoute kullanılarak yapılır, ancak normal bir İnternet bağlantısı da kullanabilirsiniz.
Bulut PBX ve PSTN Konferans, Office 365 E5'e dahildir veya bağımsız olarak satın alınabilir. Önümüzdeki aylarda, arama planlarının sunulacağı ülke sayısını artıracağız. Ve bu bir bulut hizmeti olduğundan, yakında hizmete eklenen daha fazla özellik göreceksiniz.
Office 365 E5'i değerlendiriyorsanız, yeni özellikleri vurgulayan bir dizi Microsoft Mechanics demosu ve gösterisi yayınladık:
 

17.08.2021

Diğer Haberler