Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

SharePoint Server 2016 için Özellik Paketi 1 kullanıma sunuldu

Bugünkü gönderi, SharePoint ekibinin kıdemli ürün müdürü Bill Baer tarafından yazıldı.
SharePoint Server 2016'yı başlattığımızda, bunun bulutta doğan ve sürekli yenilik için oluşturulmuş temel bir sürüm olacağı vizyonumuzu paylaştık. Bugün, Özellik Paketi 1'in kullanıma sunulduğu bu yolculukta bir sonraki adımımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
SharePoint Server 2016 için Kasım 2016 Genel Güncelleştirmesi aracılığıyla, müşteri geri bildirimlerine dayalı olarak, hibrit senaryolar ve geliştirici ihtiyaçları için desteği genişleterek, aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik sunuyoruz:
  • Ortak SharePoint yönetim eylemleri için yönetim eylemleri günlüğü.
  • Küçük ve orta ölçekli çiftlikleri desteklemek için MinRole geliştirmeleri.
  • OneDrive İş modern deneyimi.
  • SharePoint uygulama başlatıcısındaki özel kutucuklar.
  • SharePoint hibrit denetimi, şirket içi ve Office 365'teki site koleksiyonlarında birleştirildi.
  • Şirket içi ve Office 365 genelinde birleştirilmiş hibrit sınıflandırma.
  • Şirket içi SharePoint için OneDrive API'si.

İdari işlemler günlüğü

SharePoint yöneticileri, şirket içi ortamlarında hata koşullarına veya diğer istenmeyen etkilere neden olabilecek yönetimsel değişiklikleri gidermek için zaman harcar. Özellikle giderek yaygınlaşan çoklu yönetici kurulumlarında sorun gidermeye yardımcı olmak için, SharePoint Server 2016 Merkezi Yönetim web sitesi veya SharePoint Server 2016 Yönetim Kabuğu aracılığıyla gerçekleştirilen önemli SharePoint yönetim eylemlerine ilişkin günlük kaydı ekledik.

MinRol geliştirmeleri

MinRole, SharePoint Server 2016'daki dağıtım deneyiminizi basitleştiren ve performansı ve güvenilirliği artıran yeni grup topolojisidir. Önceden tanımlanmış bir dizi sunucu rolüne dayalı olarak MinRole, hizmetlerin çiftliğinizdeki doğru sunucularda çalıştığından emin olmak için varsayımı ortadan kaldırır. Çiftliğinizde hangi hizmetleri çalıştırmak istediğinize siz karar verirsiniz ve MinRole, bunların nerede çalıştırılması gerektiğine ilişkin ayrıntıları ele alır.
: Biz küçük ve orta ölçekli çiftlikler için optimize edilmiş iki yeni sunucu rolleriyle MinRole geliştirdik Dağıtılmış Önbellek Ön uç ve Arama ile Uygulama . Artık yalnızca iki sunuculu bir MinRole grubu veya yalnızca dört sunuculu bir yüksek kullanılabilirlikli (HA) MinRole grubu dağıtabilirsiniz. Çiftlik topolojisi kılavuzumuz, MinRole çiftlik boyutlarının tamamını kapsayacak şekilde güncellendi.

OneDrive İş modern deneyimi

Yeni görünüm ve his temiz, sezgisel ve güzel; navigasyonun anlaşılması ve kullanılması kolaydır ve her zaman tek bir tıklama veya dokunuşla yükleme, düzenleme ve paylaşma gibi sık kullandığınız eylemlere sahip olursunuz. PC'nizdeki klasörler gibi çalışan kolay seçme ve sürükle ve bırak özellikleriyle dosyalarınızı düzenli tutmayı da kolaylaştırdık. Uzman kullanıcılar, tanıdık klavye komutlarının ve sağ tıklama seçeneklerinin dosyalarınızla çalışmayı daha da hızlı hale getirdiğini fark edecekler. OneDrive İş modern deneyimi, Yazılım Güvencesi müşterilerine sunulur.

Özel karolar

Uygulama Başlatıcı, tüm SharePoint ve Office 365 iş yüklerinize hızlı ve kolay erişim sağlar. Artık diğer SharePoint sitelerine, harici sitelere, eski uygulamalara ve daha fazlasına işaret eden kendi özel kutucuklarınızı da ekleyebilirsiniz. Bu, işinizi yapmak için ilgili siteleri, uygulamaları ve kaynakları bulmanızı kolaylaştırır.

OneDrive API'sı

Kullanıcılarınızın uygulamanızın içinden OneDrive dosyalarına kolayca erişmesini sağlayan hızlı bir entegrasyon oluşturun. Artık OneDrive İş desteği ile iş kolunuz için sağlam bir dosya yönetimi ve iş akışı uygulaması oluşturabilirsiniz.
OneDrive API, uygulamanızı OneDrive Personal , OneDrive İş'teki dosya ve klasörlere ve SharePoint Online'daki belge kitaplıklarına bağlamak için bir dizi HTTP hizmeti sağlar OneDrive API, uygulamanızı Office 365 genelinde kullanıcı dosyalarına bağlamanızı ve OneDrive ve SharePoint'teki dosyaların gelişmiş işlevlerine erişmenizi kolaylaştırır .
Yukarıdaki güncelleştirmelere ek olarak, SharePoint ve Office ile ek karma senaryolar için desteği genişletiyoruz. Hibrit, mevcut şirket içi SharePoint yatırımlarınız ile Office 365 arasında bir köprü sağlar. Özellik Paketi 1 ile denetim ve sınıflandırma olmak üzere iki yeni hibrit senaryo sunuyoruz.

SharePoint karma denetimi (önizleme)

Microsoft SharePoint Insights, yöneticilerin Office 365'teki çeşitli raporlara ve panolara erişim sağlayarak SharePoint altyapılarını yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir karma özelliktir. SharePoint 2016 Preview şirket içi tanılama ve kullanım günlüklerinden oluşturulan raporlar.
Bu hizmeti seçerseniz denetim günlükleri toplanır ve düzenli olarak Office 365'e yüklenir. Office 365 panosundan, SharePoint Server grubunuzdaki kullanım ve güvenilirlik kalıplarını gösteren denetim ve etkinlik raporlarını görüntüleyebilirsiniz.

Hibrit sınıflandırma (önizleme)

Taksonomi, keşfedilebilirliği ve doğru zamanda doğru bilgiye erişimi teşvik etmenin anahtarıdır. SharePoint Server 2016'daki hibrit sınıflandırma, müşterilerin tek bir Yönetilen Meta Veri Hizmeti aracılığıyla Koşullar, Terim Kümeleri ve Gruplar oluşturmak ve yönetmek için tek bir kaynak sağlayarak sınıflandırma mağazalarını Office 365'e getirmelerine olanak tanır.
 

16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.