p

Servis Sağlayıcılar Bulut işletim sistemi ışıklandırma

Aşağıdaki yazı Takeshi Numoto, Kurumsal Başkan Yardımcısı, Bulut ve Kurumsal Pazarlama, Microsoft.


Bugün Microsoft, Cloud OS vizyonumuzu benimseyen ve Hyper-V, System Center ve Windows Azure Pack ile Windows Server'ı içeren Microsoft Cloud Platform'da yerleşik barındırılan hizmetler sunacak 25'ten fazla önde gelen bulut hizmeti sağlayıcısından oluşan dünya çapında bir grup olan Cloud OS Network'ü tanıttı. Bu duyuru, Bulut işletim sistemi için hedeflerimize ve stratejimize karşı önemli ilerlemeyi temsil eder. Daha da önemlisi, dünya çapındaki kurumsal müşteriler için harika bir haber.

Bulut bilişimin BT dünyasında bir devrim olduğu bir sır değil. Her yerdeki şirketler, büyük veriden yararlanmak, BYOD'yi yönetmek ve çok çeşitli cihazlara güçlü uygulamalar sunmak için bulutta büyük harf kullanmak istiyor. Sonuçta, her şey daha hızlı yeni fırsatlar yaratmak, çalışan verimliliğini artırmak ve maliyetleri düşürmek gibi önemli iş sürücüleriyle ilgilidir. Burada, Microsoft olarak müşteriler için en iyi seçenek olduğumuzu düşünüyoruz, çünkü tek başımıza tasarım olarak hibrit olan ve milyarlarca insana 200'den fazla bulut hizmeti sunma deneyimimize dayanan tutarlı, kurumsal sınıf bir platform sunuyoruz. Kurumsal müşteriler, halihazırda sahip oldukları yatırımlar ve kişiler sayesinde, özel bulutlarında, Windows Azure genel bulut ve hizmet sağlayıcı bulutlarında aynı Microsoft teknolojilerini kullanarak bulut döneminin büyük zorluklarının ve fırsatlarının üstesinden gelebilir.

Hibrit bulut bilişim, müşterilerin teknoloji sınırlamalarına göre değil, iş ihtiyaçlarına göre uygulamalarını ve verilerini nerede barındıracakları konusunda karar vermelerini sağlar. Bu, kuruluşların, örneğin görev açısından kritik verileri veya uygulamaları şirket içinde tutarak ve aynı zamanda bulutta neredeyse sınırsız bilgi işlem gücüne ve depolama alanına erişerek BT'den en iyi şekilde yararlanabilir. Sınır tanımayan veri merkezlerinin avantajlarından gerçekten yararlanabilirler.

BT sektörünün en hızlı büyüyen segmentlerinden biri olan bulut hizmeti sağlayıcıları, Bulut işletim sistemi vizyonumuzda kritik rolü oynamaktadır. 16.500'den fazla altyapı barındırma ortağı ve yaklaşık 10.000 uygulama barındırıcısı olan genel hizmet sağlayıcı topluluğumuz sektördeki en büyük şirkettir ve sadece geçen yıl 5.000 iş ortağı ekledik.

Cloud OS Network üyeleri, müşterilere daha fazla esneklik ve seçenek sunan hibrit hizmetler sunacak önde gelen hizmet sağlayıcılarıdır. Microsoft Cloud Platform'a önemli bir taahhütte bulunarak, çeşitli müşteri ihtiyaçlarını karşılayan özel altyapı ve uygulama hizmetleri sunabilirler. Müşteriler özelleştirme, veri egemenliği, güvenlik, gizlilik ve hizmet düzeylerinde daha fazla seçene sahip olacaktır. Örneğin, Birleşik Krallık'taki Cloud OS Network iş ortağı Outsourcery, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için O-Cloud Platformunun bir parçası olarak İngiltere devlet kurumları için uyumlu bulut hizmetleri sağlamak için bir girişime yol açmaktadır.

Cloud OS Network iş ortakları birlikte 90'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor, her gün 3 milyondan fazla müşteriye hizmet ediyor ve 425'ten fazla veri merkezinde 2,4 milyondan fazla sunucuyu yönetiyor. Hepsi kendi coğrafyalarında ve pazarlarında liderdir ve karşılıklı müşterilerimiz için hibrit çözümlerle Bulut işletim sistemi vizyonunu destekleme taahhüdü ile onur duyuyoruz.

Bir başka harika örnek olan Norveç ve İsveç'teki TeleComputing, 800'den fazla işletmeye 2.400'den fazla barındırılan uygulama sunar. Onlarla olan ortaklığımızın bir parçası olarak, devasa VMware ortamlarını Hyper-V'ye geçiriyorlar. Finlandiya'nın en büyük BT hizmetleri şirketi tieto, BT kaynaklarının satın alınmasını Spotify kadar basit hale getirme hedefiyle Tieto Productivity Cloud'ı sunuyor. Tamamen Deutsche Telekom'a ait olan T-Systems, Almanya'nın en büyük dış kaynağıdır. Büyük kurumsal müşterilerin verileri genel buluttan daha güvenli özel bulutlara taşımasına olanak sağlayacak hizmet olarak altyapı teklifi sunuyorlar. SingTel, Asya'nın önde gelen telco ve ICT grubudur. Bulut işletim sistemi ağına katılımlarıyla, Microsoft Lync ve Exchange'i kullanarak hizmet olarak veritabanı, olağanüstü durum kurtarma ve üretkenlik çözümlerine odaklanan ilk gerçekten hibrit tekliflerini sunacaklar. Burada, ABD'de, CSC'nin bulut hizmetleri endüstri analisti firması Gartner tarafından en üst sırayı aldı.

Microsoft ve bulut bilişimi takip ediyorsanız, Windows Azure'ı tanıttık bizi kesinlikle duymuş ve görmüşsünüzdür. Küresel bir bulut platformu olarak Azure'a yaptığımız yatırım ve bağlılık çok büyük. Ancak hibrit buluta olan inancımız da öyle ve muazzam müşteri ve ihtiyaç çeşitliliği nedeniyle dünya çapında çok, çok fazla bulut olacak. Cloud OS Network ve üyeleriyle olan ortaklıklarımız, müşterilere seçenek ve esneklik sağlamaya odaklandığımızı göstermektedir. Ve hepsi üç bağlantılı bulutun sözüne dayanıyor - özel, kamu ve hizmet sağlayıcısı.


 

01.11.2021

Diğer Haberler