Seçkin Mühendis Laura Butler, Microsoft'un en ikonik ürünlerinden bazılarının arkasındaki parlak, yaramaz zihindir.

Çocuklar baloncukları ve çeşmeleri sever. Çoğu yetişkin, gelen bir metinden daha fazla heyecan bulma eğilimindedir. Ancak bazen, en nadir ruhlar vardır, her ikisinde de güzellik bulmayı başaran bir yetişkin. Bunlar etrafta olmak isteyeceğiniz tipte insanlardır, çünkü bulaşıcı joie de vivre'leri ho-hum gününüze bir enerji sarsıntısı sağlar.

Microsoft'un Seçkin Mühendisi Laura Butler da böyle bir kişi. Şu anda Seattle Center'daki büyük metalik çeşmenin altında fotoğraf çekimi için tehlikede. Su işleri art arda ilerlerken Laura gülüyor ve şemsiyesini döndürüyor, günümüz Mary Poppins'i. "Eğlenceli değilse, yanlış yapıyorsun demektir." Gerçekten yaşamak için ilham verici kelimeler. eğer ikinci bir şemsiyem olsaydı, muhtemelen ona katılırdım diye düşündüm.

Butler'ın kişiliğinin cazibesi böyledir. Mizah, patolar ve büyük miktarda beyin gücü sergileyen serbest biçimli monologlara verilen, doğanın komik ve kendini küçümseyen bir gücüdür. Microsoft CVP ve eski patronu Darren Laybourn, "Laura'nın inanılmaz enerjisi, zekası ve baş döndürücü benzetme akışı, onunla tanışmanın ilk beş dakikasında sizi şaşkına döndürüyor," dedi. Uzun zamandır akran olan Microsoft Teknik Üyesi Richard Ward da aynı fikirde ve ekliyor: "Laura'dan yeni bir şey öğrenmeden asla uzaklaşmazsınız."

80'lerin marşlarına (Safety Dance), kült komedilere ("Team America: World Police") ve Bayan Piggy'ye yüksek kültüre (Dostoyevski, "Savaş ve Barış" ve Horatio Hornblower) özgürce göndermeler yapan bir pop kitsch kraliçesi. Kedilerinin isimleri Pavlov ve Curie, bilim adamlarının adıdır. William Shatner'ın imzalı resmi ve masasının yanında spock kurabiye kavanozu olan bir Star Trek fanatiği. Sivri kulaklı Vulkan'a ve onun mantıksal, ama duygusal çekiciliklerine karşı bir şeyler hissettiğini kolayca itiraf ediyor.

Butler her zaman notalara bir günlük taşır. Televizyon programlarına, filmlere ve "tüketmek" istediği kitaplara adanmış bir sayfa var, yazmak istediği kitap fikirleri için bir diğeri, yapılacaklar listeleri, iş için küçük taktik notlar ve basit yardımcı programlarında mükemmel olan bardak tutuculu bir şemsiye gibi potansiyel icatlar için bir sayfa var.

Microsoft'un ilk çalışanlarından biri olarak, Windows için Word'e kadar uzanan ürünler üzerinde çalıştı (o zamanlar sadece tek bir Pencere olduğu konusunda şaka yapıyor). Şirketteki görevi sırasında, Windows '95'te yeni bir kullanıcı arabirimi, çoklu monitör desteği ve Lync'in atası olan NetMeeting'de Uygulama ve Masaüstü paylaşımı da dahil olmak üzere uzun bir özellik listesi tasarlamaya yardımcı oldu. Windows Phone 7 yenilemesi sırasında, telefonun zarif ana ekranı, canlı karoları, modern arayüzleri ve dokunma yeteneği de dahil olmak üzere "Buttery Smooth" metro kullanıcı arayüzünün arkasındaki itici güçtü.

30.10.2021

Diğer Haberler