Alışveriş Sepetim
19,117
20,59

Reallusion'ın gerçek zamanlı animasyon ve oluşturma araçları, içerik oluşturucuların hayallerini gerçekleştirmelerini sağlar Tarafından

Windows tabanlı gerçek zamanlı animasyon ve oluşturma araçlarında uzmanlaşmış bir 3D ve 2D yazılım ve içerik geliştiricisi olan Reallusion'da on yılı aşkın bir süredir çalışan Enoc Burgos, sektörde birçok değişiklik gördü, ancak tutarlı olan bir şey var. ortaklık pazarlaması direktörü rolü: Vizyonlarını geliştirmek için beceri ve/veya kaynaklara sahip olmayan gelecek vadeden yaratıcıları destekleyebilmek ve yetkilendirebilmek.
Yazarlar, kitapları için fragmanlar yapmak için Reallusion yazılımını kullanıyor, öğrenciler ve profesörler daha gerçekçi eğitim oturumları oluşturmak için teknolojiden yararlanıyor ve film stüdyoları şirketin iClone'u – filme alınması gereken sahnelerin önizlemesine yardımcı olan animasyonlu bir storyboard – doğru araç olarak buluyor ön görselleştirme amaçlıdır.
Reallusion araçlarıyla içerik oluşturucuların sıfırdan başlaması gerekmez. Halihazırda var olan varlıklardan yola çıkarak bir şeyler yaratabilirler. Temel bir karakteri yakalayabilir, bir fotoğrafla değiştirebilir ve ardından tüm 3D modelleme sürecinde uzman olmak zorunda kalmadan çok yüksek kaliteli bir şey yaratmak için cilt dokuları için katmanları istifleyebilirler.
2000'lerin başında piyasaya sürülen iClone, sinematik prodüksiyon oluşturmak için gerçek zamanlı bilgisayar grafik motorlarını bir araya getiren Reallusion'ın en popüler araçlarından biridir. Karakterler ve yerleşik hareketler gibi önceden oluşturulmuş varlıklarla herkes kullanabilir. Kullanıcılar ayrıca kendi seslerini uygulayabilir ve karakterleri canlandırmak için farelerini kullanabilirler. Bu, içerik oluşturuculara kendi animasyonlarını oluşturma ve onlara sahip olma özgürlüğü verir.
"Sektörün gerçekten değişmeye başladığını hissettiğim an, iClone 5'i piyasaya sürdüğümüz zamandı (yaklaşık 10 yıl önce)," diyen Burgos, şirketin daha önce üst düzey stüdyolar için ayrılmış olan hareket yakalama özelliğini ilk kez sunduğunu da sözlerine ekledi. düzinelerce kameralı 100.000 dolarlık bilgisayar donanımıyla donatılmış.
Bu iClone yinelemesini öne çıkaran şey, temel vücut animasyonu oluşturmak için bu ürünün kızılötesi sensörünü kullanan Microsoft Kinect ile eşleşmesiydi. 79 dolara mal olan bu cihaz, diğer ortaklar ve diğer araçlarla birlikte gelecekteki gelişmelerin tüm ekosisteminin kapılarını açtı.
Animasyonlu bir versiyonu olan büyük bir ekranın yanında mocap başlıklı adam
SIGGRAPH 2019'da Reallusion'ın Motion LIVE mocap sistemiyle dijital insanları canlandırıyor. Tanınmış mocap sanatçısı Pasha Sol, iClone 7'ye bağlı bir Xsens MVN kostümü giyiyor.
“Bu benim için bağımsız geliştiricilerin evrimini gerçekten görmeye başladığımız andı. Reallusion'ın bunun bir parçası olduğu için gerçekten gurur duyuyorum” diyor Burgos. “Herkesin kendi animasyonlarını oluşturabilmesi, özelleştirebilmesi ve bu hareketleri oluşturmak için kendi vücut hareketlerini kullanabilmesi için araçlar ve erişilebilirlik sağlamanın tam ortasındaydık. Ve bu, o dönemde sektörde tanık olduğum en büyük sıçramalardan biriydi.”
Burgos, Reallusion'ın iClone 3D animasyon yazılımının, öncelikle işletim sisteminin sunabileceği esneklik ve özelleştirme nedeniyle Windows için tasarlandığını söylüyor.
Mocap (hareket yakalama) donanım ortaklarının kendi sürücüleri ve yazılımları olabilir, ancak Windows, Reallusion'ın maksimum verimlilik için farklı cihazlarla çalışmak üzere uyarlanabilir ve esnek olmasını sağlar. Aynı zamanda Windows, çeşitli projeler için donanımların özelleştirilmesine de yardımcı olabilir - özellikle bazen belirli ihtiyaçları karşılamak için uyarlanmış sistemlere ihtiyaç duyan bağımsız geliştiriciler için çok önemlidir. Sistemlerini yükseltebilir ve farklı bileşenleri değiştirebilirler.
Düşünen sakallı bir siyah adamın animasyonlu görüntüsü
Reallusion'ın Character Creator 3 yazılımıyla dijital insanlar yaratmak, AI tabanlı eklentileri Headshot gibi eklentiler ve skin oluşturucu eklentisi SkinGen sayesinde hızlıdır.
Reallusion'ın Windows ekosistemine olan bağlılığının bir parçası olarak, çoğunlukla San Francisco'daki bir Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda son dakika keşfettikleri bir felaket durumu nedeniyle 2020'de masaüstü kulelerden Razer Blade dizüstü bilgisayarlara geçiş yaptılar. kulelerinden birinde arıza. Bunun bir daha asla olmamasına karar vererek #MadewithBlade içerik oluşturucu videolarından birini gördükten sonra Razer'a döndüler.
“Sadece Razer ile iletişime geçmemiz gerekiyordu. Burgos, "Bu teçhizatlardan birini test etmek istedik ve yeterince emin olduk, bize bir tane gönderdiler" diyor. "Aslında herkes çok şaşırmıştı çünkü sonunda hareket yakalama verilerini aktarırken aynı anda iki gerçek zamanlı sistemi çalıştırabilen bu kompakt dizüstü bilgisayara sahip olduk. Bize göre, birisinin yarattığı bu rüya aracı gibiydi. ”
Hem konsol hem de PC oyuncusu olarak Burgos, özellikle oyun donanımı çok fazla aşınma ve yıpranmaya maruz kaldığı için donanımın dayanıklılığı konusunda oldukça iyi bir anlayışa sahiptir. Ve diyor ki, “Razer sistemleri oyuncular için her zaman zirveydi. Razer'ın tasarımcılar ve yaratıcılar tarafından kullanılan bir stüdyo serisi oluşturduğunu öğrendiğimizde bunun özel bir şey olduğunu biliyorduk. Bu, bize sık sık ne tavsiye ediyoruz diye soran topluluk tarafından kolayca benimsenebilecek bir şeydi. Bununla nasıl bir sistem çalışacak? Bunun şartları nelerdir?”
Hareket yakalama istasyonu
Yaratıcılar için Razer'ın Blade Studio dizüstü bilgisayarında iPhone profilini yakalayan iClone 7'nin yüz hareketiyle dijital iki katına animasyon.
Burgos, sürekli büyüyen güçlü kullanıcılar ağıyla sık sık bağlantı kurar. Mücadelelerini ve projeleri için neye ihtiyaçları olduğunu bu şekilde öğrenir. Daha sonra, bunu gerçekleştirmeleri için onlara yazılımı sağlayabiliyor ve Reallusion sitesindeki uzun metrajlı hikayeler aracılığıyla çalışmalarına ışık tutabiliyor . Bazen, bu maruz kalma, daha büyük stüdyolar ve şirketlerle işbirliği yapan bağımsız şirketlere yol açar.
Birkaç yıl önce YouTube'da eski bir Reallusion 2D animasyon aracı olan CrazyTalk Animator yazılımı kullanan Avustralyalı bir 2D animatör buldu. Burgos, CrazyTalk için eğitimler kaydeden bir eğitmendi, bu yüzden yazılımı hemen tanıyabildi. O ve Avustralyalı animatör arkadaş oldular. Bu süre zarfında Reallusion çevrimiçi pazarını açtı. Bu sanal platform, Burgos'un arkadaşı gibi içerik geliştiricilere kendi içeriklerini oluşturma ve bundan para kazanma fırsatı verdi, böylece dünya çapında bir CrazyTalk animatörleri dünyasına karakter ve sahne satabilirlerdi.
Burgos, “Hayatı boyunca bir karikatürist olduğu, bir illüstratör olduğu ve bunu bir hobi olarak yaptığı için havaya uçmuştu” diyor. “Ona göre, sonunda sanatından yararlanabilmesi şaşırtıcıydı.”
Beş yıl sonra hızlı bir şekilde ilerleyin ve şimdi bu arkadaş Reallusion pazarındaki en başarılı içerik geliştiricilerinden biri ve şirket onu Reallusion için 2D topluluk yöneticisi olarak işe aldı.
“Bir hafta sonu Facebook üzerinden mesajlar gönderiyoruz ve bana 'Teşekkürler Enoc. Hayatımı değiştirdin.' Şimdi, bunun için kendimi alçakgönüllü hissediyorum. Hiçbir kredi almıyorum, sadece işimi yapıyordum” diyor Burgos. “Ancak yol boyunca pek çok insana, anlatacak bir hikayesi olan insanlara yardım edebiliyoruz, ancak bunu yapacak ne becerileri ne de bütçeleri vardı. Ve bence bu bizim en gurur verici başarılarımızdan biri, küçük adama bir şans verebilmemiz ve dünya çapında bu bağımsız geliştiricilerin pek çok başarısını gördük."
Enoc Burgos, taşınabilir Razer iş istasyonuyla bir ofis binasından çıkarken
Reallusion'ın gerçek zamanlı animasyon yazılımını Xsens mocap takımları ve Razer'ın Blade Studio dizüstü bilgisayarlarıyla birleştirmek, Enoc Burgos'un bir ofisten çıkarken gösterdiği gibi, sanatçıların ve stüdyoların herhangi bir yerde hareket yakalamasına olanak tanır.
Neredeyse 12 yıldır Reallusion ile birlikte olan Burgos, bu sektöre girmek için kendi dolambaçlı yolunu kat etti.
80'lerde Cumartesi sabahı çizgi filmleriyle büyüdüğü için, her zaman içerik medyası ve müzikle uğraşmayı hayal etti, ancak Honduras Ulusal Otonom Üniversitesi'nde endüstri mühendisliği okudu. Mezun olduktan kısa bir süre sonra Tayvan'da bir makine şirketinde iş buldu. Oradayken, o da işletme alanında yüksek lisans yaptı. Bundan sonra, farklı sektörlerde çalıştı: bir PC distribütörü ile satış uzmanı ve büyük bir gıda şirketi için alıcı olarak.
Burgos, "Video oyunlarını seviyordum ve sektöre daha yakın olmak istiyordum, ancak programlama deneyimim ya da sanat geçmişim olmadığı için kimse beni işe almazdı," diyor.
Sonunda küçük bir yazılım geliştirme ekibine sahip mekanik bir klavye üreticisi için çalıştı. Bu fırsatı sektörleri değiştirmek için kullandı ve ardından MBA mezunları derneği aracılığıyla Reallusion'daki bir iş hakkında bir e-posta aldığında büyük hamlesini yaptı.
“Gerçekten Reallusion'ın bir parçası olmak istedim. Röportajda kalbimi döktüm. Gördüklerini beğendiler ve yavaş yavaş sektörle ilgili her şeyi öğrenmeye başladım” diyor. "Şimdi, Reallusion'ı gerçekten herkes için erişilebilir kılan şeylerden birinin, araçlarımızın öğrenmesinin kolay olması olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Önceden bilgisi olmayan herkes, tecrübesi olmayan araçlarımızı alabilir ve bir şeyler yaratmaya başlayabilir. Reallusion'ın geliştirdiği bu gerçek zamanlı araçlar sayesinde, deneyimsizce atlayıp bir şeyler yaratmaya başlayabilme kavramının canlı kanıtıyım. Ve bu benim 2D ve 3D animasyona girişimdi.”
Razer ekranında açık tenli bir Siyah kadın oluşturan yakın çekim
Karakter Oluşturucu'nun dış görünüm katmanlama mekanizması, sanatçıların dağınık, pürüzlülük, aynasal, normal haritalar ve daha fazlası gibi birden çok malzeme kanalı aracılığıyla karmaşık dış görünüm ayrıntılarını kolayca oluşturmasına olanak tanır.
Son zamanlarda Reallusion, 3D iş akışları için sanal işbirliği ve gerçek zamanlı simülasyon sağlayan Omniverse platformuna bir Bağlayıcı oluşturmak için NVIDIA ile birlikte çalışıyor. Omniverse Karakter Oluşturucu Bağlayıcı ile Reallusion, hareketler ve sınırsız yaratıcı varyasyonlarla eksiksiz bir karakter oluşturma sisteminin gücünü Omniverse platformuna getiriyor. Sanatçılar ve tasarımcılar artık karakterleri ve hareketleri kolayca tasarlayabilir ve doğrudan Omniverse ve bağlı ekosistemine aktarabilir. Bu, Evrensel Sahne Tanımlama çerçevesi (başlangıçta Pixar tarafından geliştirilen açık bir standart) aracılığıyla yapılır.
“Bunun arkasındaki fikir, dünyanın dört bir yanından sanatçılar ve stüdyolardan ortak bir çabaya sahip olabilmenizdir, her biri bu sanal platforma atlar, gerçek zamanlı olarak yaratır ve yineler” diyor. “Japonya'da, sahnenizin düzenini sahne dekorları ve araçlarla oluşturmak için Unreal Engine'i kullanan birine sahip olabilirsiniz. O zaman Fransa'da bir kişinin, Karakter Oluşturucu'yu gerçek zamanlı olarak bir karakter yaratması için Omniverse'e, o Unreal Engine sahnesine bırakmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, Hindistan'daki biri, Omniverse'e bağlanan aynı karakteri canlandırmak için bir hareket yakalama kıyafeti veya bir hareket yakalama sistemi kullanabilir.”
Burgos'un "dünyanın dört bir yanındaki herkes için son derece zorlu bir yıl" olduğunu belirttiği 2020'de Reallusion, araçlarını daha fazla kullanmaya başlayan kullanıcı akınında bir artış gördü. Farklı topluluklardan insanlar – örneğin Blender ve Unreal – tüm bu farklı araç setlerini birbirine bağlayarak Reallusion uygulamalarıyla bağlantı kurmaya başlıyordu.
Reallusion, Epic Games'ten bir hibe aldı ve bunu Pitch & Produce Programı biçiminde topluluğa geri vermek için kullanmaya karar verdi. Reallusion, projeleri belirlemeye ve içerik oluşturuculara yazılım, teknik yardım, finansal ve promosyon desteği sağlamaya yardımcı olur.
“Bu bize, dünyada kaç kişinin bir proje için bu muhteşem vizyona sahip olduğuna dair bir fikir verdi. Ve biraz yardımla bunu başarabiliyorlar” diyor Burgos. "Ve elbette, bunun bir parçası olabildiğimizi, topluma geri verebildiğimizi ve topluluğun bu çabalar üzerinde geliştiğini görmek çok sevindirici."
 

13.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.