Prostat kanseriyle savaşmak için robotik bir 'el' ve mentor çalışanlarına bir insan eli ödünç vermek - Hafta Sonu Okuma: Eylül 9 baskısı

robotik, cerrahi, Micosoft Azure, Azure Media Services
Bu hafta, prostat kanseri olanlara yardımcı olan robotik cerrahinin bazı ilham verici görüntüleri, Microsoft'un akıl hocalarının iş arkadaşlarına nasıl yardımcı olduğuna bir göz atıyoruz ve şu anda gururlu bir Microsoft çalışanı olan gururlu bir Denizciden bir hikaye.
Dünya çapında robotik cerrahlar prostat kanseriyle savaşmak için bir 'el' veriyor: Dünyanın dört bir yanındaki doktorlar, operasyonları basitleştirmek ve eğitimi artırmak için en son teknolojiyi kullanarak prostat kanseri tedavisi ve iyileşmesinde büyük adımlar attılar. Bu yılın başlarında, binlerce kayıtlı izleyici, LiveArena Broadcast kanalları, Microsoft Azure ve Azure Media Services'ı kullanarak dört kıtadan canlı robotik ameliyatlar ve dersler yayınlayan 24 saatlik küresel bir girişim olan Dünya Çapında Robotik Cerrahi Etkinliği (WRSE24) ile bu tür tıbbın heyecan verici geleceğine ücretsiz bir sinematik bakış attı. Dünyanın önde gelen robot cerrahlarından bazılarının, eğitimdeki ağırlıklı olarak robotik doktorların yanı sıra diğer ilgili, gıcırtılı olmayan partilerden oluşan esir bir kitleye canlı operasyonlar yayınladığı devam eden bir tıbbi serinin üçüncü bölümüydü. İsveç'in başkenti Stockholm'deki Karolinska Enstitüsü'nün moleküler tıp ve cerrahi bilimler başkanı ürolog ve cerrah Dr. Peter Wiklund, "Canlı cerrahi çok eğitici, çünkü cerrahların farklı sorunlarla nasıl başa çıktıklarına görüyorsunuz," diyor. "İzleyen insanlar için çok daha gerçekçi çünkü cerrah ve izleyiciler aynı görüşü alıyor."
https://www.youtube.com/watch?v=XdpOlxSkJ1I
Mentorlar, çalışanların Microsoft'taki kariyerlerini ilerletmeye yardımcı olur: John Gilmour, menajeri ve akıl hocası Jacquelyn Crowhurst olmasaydı, şu anda Microsoft'ta sahip olduğu harika işe sahip olmayacağını söylüyor. Onu platform strateji danışmanı olarak işe aldıktan iki yıl sonra, ekibinde bir satış direktörü rolü açıldı. Bunun için yeterli deneyime sahip olmadığını düşündü, ancak Crowhurst onu başvurmaya ikna etti. "Beni konfor alanımdan çıkmam için cesaretlendirdi," diyor. Ayrıca güveninin inşasına yardımcı oldu ve role yerleşirken akran desteği ve koçluk yaptığından emin oldu. Başkalarının başarısını beslemek, ABD Geliştirici Deneyimi (DX) ve Evangelizm Araçları Ekibi'nin genel müdürü Crowhurst için işin favori bir yönüdür ve bu tür bir mentorluk, yeni çalışanların uzmanlıklarını nasıl büyüttüklerinin ve Microsoft'taki kariyerlerini nasıl ilerlettiğinin büyük bir parçasıdır.
mentorlar, Microsoft çalışanları
Microsoft akıl hocası Jacquelyn Crowhurst.
Deniz Kuvvetlerinden Microsoft'a: Ryan Burns liseden hemen sonra Marines'e katıldı ve turboşaft motor test hücresi operatörü olarak helikopter motorları üzerinde çalıştı. Zevk aldığı bir işti ve deniz kuvvetlerinden çıktığında böyle bir iş tatmini bulup bulamayacağını merak ediyordu. Daha sonra, AKTIF GÖREV ABD hizmet üyelerine BT endüstrisinin yüksek yetenek talebini karşılamak için gerekli kariyer becerilerini sağlayan Microsoft Systems & Software Academy'ye (MSSA) kaydoldu. Burns şimdi Microsoft'taki Universal Store Ekibi için bir yazılım mühendisi, çok hoşladığı bir şey. "MSSA programı gazilere büyük bir şey yapmaları için meydan okuyor - muhtemelen orduda yaptıklarından daha büyük." diyor. "Bu, çoğu insanın hayatında bir daha asla bulamayacağı bir şey ve onu bulup bulamayacağımı bilmiyordum. Şimdi her sabah uyanıyorum ve bir denizci olmak kadar zorlu ve ödüllendirici bir şey yaptığımı biliyorum."
https://www.youtube.com/watch?v=mCiVpxftMUQ
Sling TV artık Windows 10 için kullanılabilir: İnternet akış hizmeti olan Sling TV artık Windows 10 pc'lerde ve tabletlerde kullanılabilir. Uygulama ile ayda 20 dolardan başlayan fiyatlarla popüler eğlenceyi evde ve hareket yerinde izleyebilirsiniz. Uzun vadeli sözleşmeler, ekipman kiralama ücretleri ve gizli ücretler yoktur. ESPN, Disney, AMC, Comedy Central, HGTV, TNT, TBS, Fox ve NBC (yalnızca belirli pazarlar), A&E, VICELAND ve CNN gibi ağlardan canlı ve isteğe bağlı spor, yaşam tarzı, aile, haber ve bilgi programlarını izleyebilirsiniz.
uygulamalar, Windows 10
Windows 10 bilgisayarlar ve tabletler için Sling TV uygulaması.
Başlama vuruşuna hazır mısın? Biz de öyle! Futbol sezonunuzu Bing, Surface NFL Type Covers, Cortana, Outlook ve Touchdown ile başlat! Koleksiyon. Taraftarlar artık 32 takımın tümü için mevcut olan yeni Special Edition Surface NFL Type Cover'ın eklenmesiyle Surface cihazlarında takım sadakatleriyle övünebilecekler. Cortana ile en sevdiğiniz spor takımlarının skor güncellemelerini, yaklaşan oyunları takip edebilir ve son puan bildirimlerini alabilirsiniz. Touchdown ile! windows mağazası koleksiyonunda, oyunu Windows veya Xbox'ta istediğiniz gibi izleyebilecek, sık kullanılanları takip edebilecek, oyunları yayınlayabilecek, programları ve istatistikleri görüntüleyebilecek, hareket halinde dinleyebilecek, bagaj kapaklarını planlayabilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz. Ve Outlook.com günü, yeni bir İlginç Takvimler özelliği, bir takımın zamanlamasını doğrudan web takvimindeki Outlook.com veya Outlook'unuza ekleme olanağı sağlar.
Futbol-Jenerik-1024x512
Bu hafta Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarında" Wake Up To Politics"in 14 yaşındaki genel yayın yönetmeni Gabe Fleisher'ı vurguladık. Hende 9 yaşındayken Gabe, insanları güncel siyasi olaylar hakkında bilgilendirmeye yardımcı olmak için siyasete olan tutkusunu kanalize eden WUTP'yi kurdu. Şimdi 9'dalik not, Microsoft yazılımı yardımıyla görevine devam ediyor. Gabe her sabah haberleri tarar, Düşüncelerini OneNote'ta düzenler, Bülteni Word'de hazırlar, sonra da dinleyicilerine dolaşır - sabah zilinden önce.
Genç editör Gabe Fleisher
Hafta sonu okuması için bu kadar. Bize katıldığınız için teşekkürler, haftaya aynı yerde, aynı yerde görüşürüz!
Suzanne Choney

Microsoft Haber Merkezi Personeli

 

30.10.2021

Diğer Haberler