p

'Project Spark'dan esinlenen bir pick-your-path arayışını okuyun

Saat 11.m ve hala pijamaların içindesin - ekose şort, solmuş David Bowie tişörtü ve yıpranmış mokasen terlik. Kaşları çatmış, derin düşüncelere dalmış, masaüstünde parmaklarına dokunuyorsun, şimdi soğuk kahvende eşmerkezli daireler oluşturuyorsun. Gözleriniz bir not defteri yığını (el yazınızla dolu) ve dizüstü bilgisayarınızdaki Microsoft Word belgesi (boş hariç) arasında ileri geri sürüklenir.

"'Project Spark', oyuncuların yarattığı ve içerik üreticilerin oynadığı yer." Şu ana kadar yazabilmenin tek şeyi bu. Kelime açlığı çeken imlecin hevesle yanıp sönüyor. "Spark Projesi"nin hikayesini nasıl anlatmaya başlıyorsun? Xbox One ve PC için yeni video oyunu bazı yönlerden geleneksel bir oyundur, ancak aynı zamanda her beceri seviyesindeki oyuncuların hemen hemen her şeyi yapmak için kullanabileceği dijital bir Lego kovasıdır.

Burada yaratıcılıktan sınırsız bahsediyoruz. Betası sırasında "Project Spark" kullanıcıları her şeyden biraz inşa etti - birinci şahıs nişancılar, ortaçağ görevleri, filmler, müzik videoları, kahramanlar, kötü adamlar, uçan inekler, alevli kum canavarları - iç çamaşırıyla bir köy meydanında "Gangnam Style" dansı yapan 10 metrelik bir adam bile. Herşey.

YouTube Videosu

"Project Spark"ın bu hafta mağazalarda resmi dünyaya ilk kez girmesiyle, yaratıcıları ve ilk adanmışları oyunun bir milyon beta kullanıcısının çok ötesine yayılmasını ve oyuncular ile maceraları arasındaki camın kırılmasına yardımcı olmasını umuyor (YouTube'un video izleyicileri dünyasını kamera kullanan, ev yapımı videograflardan oluşan bir orduya dönüştürmesine nasıl yardımcı olduğunun aksine).

Bakışların bilgisayarınızın üstündeki duvara yükseliyor. Hikaye anlatma kahramanlarınızdan biri olan Ira Glass'ın küçük bir kartpostalı asılı. Onun size anlayışsız bir görünüm verdiğini, gözlüklerini yukarı itdiğini ve ticari markası olan kamu radyosunda sizi hafifçe çileden çıkardığını hayal edersiniz: "Bilirsiniz, bunları anlatabilenlerin başına harika hikayeler gelir."

"Ama hayali Ira, bunu nasıl söyleyeceğim? Ve bunu nasıl harika yapabilirim?"

Kartpostal Ira cevap vermeden önce, yeni bir e-postanın ding tarafından kesintiye uğrarsınız. Patronun Ben, "Project Spark"ın ne hakkında olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek için Boston'daki bir video oyunu kongresine gitmeni öneriyor.

30.10.2021

Diğer Haberler