Project Premonition büyük sağlık felaketlerini önlemeyi amaçlıyor, Kenya'da güneş enerjisiyle çalışan İnternet erişimi artıyor ve Surface Hub kullanılabilirliği açıklandı - Hafta Sonu Okuma: 12 Haziran baskısı

Sıradan bir iş haftası daha mı geçti dedin? Microsoft'ta değil. Görüş alanımızda sivrisinekler, dronlar ve hastalıkları önleme ile meşguldük; dünya genelinde kırsal alanlarda İnternet erişimini artırmak için çalışmak; ve ofiste işbirliği için çok büyük bir tuval sağlamak.

Microsoft araştırmacıları, bulaşıcı hastalık salgınlarını yaygınlaşmadan önce tespit etmeyi amaçlayan bir sistem olan Project Premonition üzerinde akademik ortaklarla birlikte çalışıyor. Sistem, potansiyel olarak zararlı hastalıkların yayıldığına dair erken belirtileri aramak için sivrisinekleri toplar ve analiz eder. Drone'lar sivrisinek tuzaklarını yarı özerk bir şekilde uzak bölgelere girip çıkarıyor. Sivrisinekler toplandıktan sonra, bir sonraki zorluk, insanlar için tehdit oluşturabilecek mikroplar ve virüsler için analiz etmektir. Project Premonition ile ilgili ilk çalışma Çarşamba günü Washington, D.C'daki bir Microsoft inovasyon vitrini olan TechFair'de halka sunuldu.

YouTube Videosu

Birçoğumuz internet erişimini hafife alıyoruz. Ama gezegendeki 7 milyardan fazla insandan 4 milyardan fazlası hala onda değil. Bunu değiştirme çabaları devam ediyor. Microsoft'un Teknoloji politikası grubu direktörü Paul Garnett, microsoft'un kırsal Kenyalılara düşük maliyetli, güneş enerjili İnternet erişimi ve cihaz şarjı sağlamakiçin birkaç ortakla başlattığı benzersiz bir projenin ilerlemesini kontrol etmek için geçtiğimiz günlerde Kenya'nın Nanyuki şehrine bir iade-i ziyarette bulundu. İki yıl önce başlatılan projede, internet erişimi olmayan Kenyalıların yüzde 80'ine kablosuz, geniş bant erişimi sağlamak için kullanılabilecek "beyaz alanlar" - yayıncılara atanan ancak yerel olarak kullanılmayan TV frekansları - kullanılıyor.

İnternet, gençler, eğitim
Microsoft ve iş ortaklarının ülkenin bazı bölgelerine düşük maliyetli, güneş enerjisiyle çalışan İnternet erişimi sağladığı Kenya'daki öğrenciler.

Büyük ekrana ve gerçekten büyük ekrana hazır olun: Microsoft'un yeni büyük ekran işbirliği cihazı Surface Hub,işletmelerin 1 Temmuz'dan itibaren 24 pazarda sipariş verebilmesi için satışa sunulacak. Devasa ve daha devasa (veya 55 inç ve 84 inç) olmak üzere iki boyutta mevcut olan Surface Hub, herkesin yukarı çıkıp kullanabilmesi için tasarlanmıştır ve fikir ve bilgi paylaşmak için ilgi çekici bir yol sağlar. Beyaz tahta, kablosuz alıcı, projektör ve ses-video sistemi dahil olmak üzere farklı konferans odası araçlarının yerini alır.

Yüzey Hub'ı
Surface Hub, Windows 10, Skype Kurumsal, Office, OneNote ve Evrensel Windows uygulamalarının gücünden yararlanır.

Büyük demişken, sevdiğiniz oyunlar ve medya için daha fazla alana sahip yeni Xbox One 1TB konsolu duyuruldu. Xbox One 1TB konsolları, 16 Haziran'da ABD'de ve bu ayın sonlarında belirli pazarlarda perakendecilere gönderilmeye başlayacak ve 399 dolardan başlayacak. Ayrıca, standart Xbox One 500GB konsolları artık ABD ve belirli bölgelerde kalıcı olarak 349 $ olarak fiyatlanıyor. Ayrıca bu hafta, Microsoft ve sanal gerçeklik öncüsü Oculus VR arasındaki yeni bir ortaklık, 2016'nın başlarında gelen her Oculus Rift ile windows için bir Xbox One denetleyicisi ve Xbox Kablosuz Adaptörü'nün dahil olduğunu duyurdu.

YouTube Videosu

Microsoft Engelli Yanıt Masası artık Amerikan İşaret Dili desteğine sahip. ASL desteği, işitme engelli veya işitme güçlüğü çeken kişilerin genel olarak Microsoft ürünlerini kullanmanın yanı sıra ekran büyüteçleri, konuşma tanıma yazılımı ve cihazlarının erişilebilirlik ayarları gibi yardımcı teknolojiler için yardım almasını sağlar. Destek şu anda yalnızca ABD'de sunulmaktadır, ancak şirket potansiyel genişleme ihtiyacını uluslararası olarak değerlendirmeye devam etmektedir.

Sol tarafında Microsoft logosu bulunan mavi bir arka planın önünde duran kadın, yeni Engelli Cevap Masası özelliğini tanımlamak için Amerikan İşaret Dili'ni kullanıyor.

Yaz mevsiminin resmi başlangıcından önce, Windows ve Windows Phone için bazı harika çocuk oyunları vardır. Haftanın Uygulaması'nda, emekli bir kimya profesörü olan bir köpek olan "Talking Ben the Dog" (ücretsiz, Windows Phone), oyuncuların bazı tuhaf sonuçlarla test tüplerini karıştırmalarına yardımcı olur. "Puzzles & Pixies(Windows Mağazası ve Windows Phone Mağazası'ndanücretsiz), Renkli bir eşleştirme oyununda 200'den fazla seviye ile Pixies'in ormanlarını kurtarmasına yardımcı olursunuz. Bu arada, Disney oyunlarının hayranları 10 tanesini Windows Phone Mağazası'ndan ve 17 Haziran'a kadar Windows Mağazası'ndan ücretsiz olarak alabilir. Oyunlar arasında "Disney Solitaire" (genellikle $ 4.99) ile "Where's My Water?" arasında değişen popüler oyunlar bulunur. (genellikle $1.99).

oyunlar, Windows Mağazası, Windows Phone Mağazası
"Mickey'im nerede? XL" for Windows, 17 Haziran'a kadar ücretsiz olarak kullanılabilen Windows ve Windows Phone için Disney oyunları arasındadır.

Ve son olarak, bu hafta #DoMore insanları bulma arayışımızda,renkli öğrenciler için STEM kariyer fırsatları açan bir teknoloji girişimcisi olan David Harrisile tanıştık.

#DoMore, Instagram, STEM,
David Harris'i. Fotoğraf: Nate Watters.

Hafta Sonu Okuması için bize katıldığınız için teşekkür edin!

Tarafından gönderildi Suzanne Choney
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler