Alışveriş Sepetim

PC ve Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 14393 Duyurusu

GÜNCELLEME 7/28: Sürüm Önizleme halkasında Windows 10 Insider Preview Build 14393'ü Windows Insider'lara sunduk.
GÜNCELLEME 7/20: Windows 10 Insider Preview Build 14393'ü Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.
Merhaba Windows Insider'larım!
Umarım herkes harika bir hafta sonu geçirmiştir. Birçoğunuz, insanların teknolojiyi öğrenmesine yardım etmenin derin bir tutku olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden sizinle hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak yapabileceğimiz bazı UWP uygulama fikirleri üzerinde çalışmak için biraz zaman harcadım. Her zaman yeni şeyler (IoT geliştirme gibi) ve hepinizin yanında bundan daha iyi bir yol öğrenmeye çalışıyoruz. Yaptığımız ilerlemenin bazı videolarını paylaşacağım.
Derleme haberlerinde, bugün Hızlı halkada hem PC hem de Mobil için Windows Insider'lara Build 14393'ü yayınlıyoruz. Bu derleme, dikkat edilmesi gereken birkaç yeni düzeltme içerir:

PC için iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Start, Cortana ve Action Center'ın güvenilirliğini geliştirdik.
 • Artık iPod'ları USB yığın depolama aygıtları olarak bağlayabilmelisiniz.

Mobil için iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Görsel Sesli Posta sesli posta mesajlarını Lumia 950 XL gibi Çift SIM cihazlarda senkronize ettiğinde pilin hızlı tükenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayrıca Lumia 535, 640, 735, 830, 930 ve Icon gibi eski cihazlarda pilin biraz boşalmasına neden olan bir sorunu da düzelttik.
 • Ses Kaydedicinin Arama Kaydı seçeneği olarak tutarlı bir şekilde görünmemesine neden olan sorunu düzelttik. Geçen Cuma günü bu sorunu gideren bir uygulama güncellemesi yayınlandı. 10.1607.1931.0 uygulama sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Çift SIM özelliklerini etkileyen birkaç sorunu düzelttik. İki SIM'li bir cihaz kullanmak, olması gerektiği gibi çalışmalıdır.

PC için bilinen sorunlar

 • Surface Books ve Surface Pro 4'lerin kamera sürücüsü sorunu nedeniyle hata denetimi (mavi ekran) yapabileceği belirli durumların farkındayız. Güncellenmiş bir sürücü, yakında Windows Update aracılığıyla kullanıma sunulacak ve bu sorunu çözecektir.Bu yapıya (Derleme 14393) güncelleme yaptıktan sonra, bir kamera sürücüsü sorunu nedeniyle artık hata denetimleri (mavi ekranlar) yaşamamalısınız. Bu derlemeye güncelleme yapıldığında kötü sürücü kaldırılır ve Windows Update aracılığıyla yeni bir sürücü kullanıma sunulur.

Mobil için bilinen sorunlar

 • Belirli cihazlarda W-Fi sorunlarını araştırmaya devam ediyoruz.
 • Bluetooth'u kapatmak bazen donma, çökme veya sıfırlama ile sonuçlanabilir. Daha fazla ayrıntı için bu forum gönderisine bakın .
 • Kilitli bir telefondan dokundur ve öde özelliğini kullanırken cüzdan kullanıcılarından iki kez bir PIN istenir. PIN'lerini iki kez girebilir ve telefonun kilidi açıldığında her zamanki gibi dokunabilirsiniz. Bunun için bir düzeltme, Mağaza aracılığıyla bir Cüzdan uygulaması güncellemesi olarak gelecek. GÜNCELLEME 7/19: Cüzdan uygulamasının güncellenmiş bir sürümü, bu soruna yönelik düzeltmeyle birlikte Mağaza üzerinden çıkıyor.
 • HATIRLATICI: OneDrive'da depolanan yedeklemenin boyutunu küçültmek için Windows 10 Mobile cihazlarının yedekleme biçimini değiştirdik. Sonuç olarak, en son Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerini çalıştıran bir cihazda yedekleme yaparsanız ve yayınlanan Windows 10 Mobile (Derleme 10586) sürümüne geri dönerseniz ve yedeklemenizden geri yüklerseniz, Başlangıç ??ekranı düzeniniz geri yüklenmez. ve varsayılan Başlangıç ??düzeni olarak kalır. Önceki yedeklemenizin de üzerine yazılır. Geçici olarak Derleme 10586'ya geri dönmeniz gerekiyorsa, Derleme 10586'ya girdikten sonra yedeklemeyi devre dışı bırakmanız gerekir, böylece Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerindeki iyi yedeklemenin üzerine yazmaz. Bundan sonra bunu not etmeyi bırakacağız.
Pekala, şimdilik bu kadar. İyi haftalar, takım.
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.