Alışveriş Sepetim

PC ve Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 14385 Duyurusu

Merhaba Windows Insider'larım!
Sürpriz! Bugün, Hızlı halkada hem PC hem de Mobil için Windows Insider'lara Build 14385'i yayınlıyoruz. Ama bekleyin - bu hafta sonu!? Çılgınlar gibi derlemeler yapıyoruz ve bunda, mümkün olan en iyi ürünü birlikte oluşturduğumuzdan emin olmak için senaryoları doğrulamaya yardımcı olmak için Insider'lara mümkün olduğunca çabuk iletmek istediğimiz birkaç yüz hata düzeltmesi var.

PC için iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Artık günde bir kez, Windows değerlendirme kopyanızın süresinin 7/15/2016 tarihinde sona erdiğini belirten bir açılır bildirim penceresi görmemelisiniz. Bunun birçoğunuzu biraz endişelendirdiğini biliyorum, bu yüzden sabırlı olduğunuz için teşekkür ederim.
 • Surface cihazlarının pil ömrünü iyileştirdik.
 • Spotify'ın müzik çalarken bazen çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Büyütüldüğünde Google Chrome penceresinin üstte kırpılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • 5GHz bandında paylaşım yapıyorsa ve bağlı cihaz belirli web sitelerine göz atıyorsa, ana cihaz hata denetimine (mavi ekran) ve yeniden başlatmaya neden olabilecek Mobile Hotspot ile ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Belirli VPN'lere bağlanırken gösterilen pin isteminin diğer açık pencerelerin arkasında görüntülenmesi sorununu düzelttik.
 • Microsoft Edge için LastPass ve AdBlock uzantılarının, daha sonra açılan Edge pencerelerinde beklenen bağlam menüsü öğelerini veya durum bilgilerini göstermemesine neden olan bir sorunu düzelttik. Ayrıca, Web Notes'tan çıktıktan sonra Edge'deki geçerli sekmenin askıda kalması sorununu da düzelttik.
 • Bir bilgisayara yansıtma otomatik keşfedilebilirliği varsayılan olarak kapalıdır. PC işaretçinizin keşfedilebilmesi ve Continuum özellikli bir telefondan veya başka bir PC'den Hızlı Bağlan eylemiyle yansıtabilmeniz için, Ayarlar > Sistem > Bu PC'ye Projeksiyon'a gidin ve “Windows PC'ler ve telefonlar yansıtabilir'i ayarlayın. "Tamam" dediğinizde bu PC'yi "Her yerde kullanılabilir" veya "Güvenli ağlarda her yerde kullanılabilir" seçeneğini belirleyin. Bu sayfadaki diğer ayarları da tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

Mobil için iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • PDF'leri Microsoft Edge'de açabilir ve PDF'yi sürekli olarak yeniden yüklemeden PDF ile (kaydırma, kaydırma veya yakınlaştırma gibi) etkileşimde bulunmak için dokunmayı kullanabilirsiniz.
 • Lumia 830, 930 ve 1520 gibi eski cihazlar için pil ömrünü iyileştirdik.
 • Çift SIM'li bir telefonda SIM adının ayarlanmasının bazen başarısız olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

PC için bilinen sorunlar

 • Hyper-V sabit yazılımı için, Windows Server 2016 Tech Preview 5 VM'lerini Güvenli Önyükleme etkinken önyükleme yeteneğini etkileyecek yeni bir düzeltme yapıldı TP5 derlemeleri için bir düzeltme geliştirilmiştir, ancak sürüm programları nedeniyle Insider Preview derleme değişiklikleri TP5 düzeltmesi yayınlanmadan önce yayınlanacaktır. Bu süre boyunca, Güvenli Önyükleme etkinken yeni bir TP5 VM'yi başlatmaya çalışırsanız, başarısız olur. Çözüm, bu süre içinde Güvenli Önyüklemeyi devre dışı bırakmaktır.
 • Bu yapıyı EN-US olmayan bir dil kullanarak bir PC'ye yükledikten sonra, "Geliştiriciler İçin" Ayarlar Sayfasında Geliştirici Modunu etkinleştirirken 0x80004005 hata kodunu alabilirsiniz. Bu hata mesajını gördükten sonra bile makineniz geliştirici modundadır ve Evrensel Windows Uygulamaları geliştirmek için hala Visual Studio'yu kullanabilmeniz gerekir. Çoğu durumda bu hata, işletim sistemi tarafından Visual Studio veya Windows Device Portal'da ek hata ayıklama özelliklerini etkinleştirmek için gereken ek bileşenlerin otomatik olarak yüklenemediğini gösterir. Bunu düzeltmek için:
  #1. Ayarlar > Sistem'e gidin.
  #2. "Uygulamalar ve özellikler"
  #3'e tıklayın. "Opsiyonel özellikleri yönet"
  #4'ü seçin. "Özellik ekle"
  #5 düğmesine basın Windows Geliştirici Modu
  #6 için paketi seçin “Yükle”
  #7'ye tıklayın .
  8 numaralı PC'nizi yeniden başlatın Yönetici
  #9 olarak Komut İstemi'ni başlatın Çalıştır: sc config debugregsvc start=auto

  Son olarak, “Geliştiriciler İçin” Ayarlar sayfasına dönün. Hala 0x80004005 hata kodunu göreceksiniz, ancak şimdi Windows Device Portal ve Device Discovery özelliklerini etkinleştirebilmelisiniz.

Mobil için bilinen sorunlar

 • Ses Kaydedici, Arama Kaydı için bir seçenek olarak tutarlı bir şekilde görünmüyor. Geri bildiriminizi duyduk ve bu konuda aktif olarak çalışıyoruz.
 • Klavye, Microsoft Edge'de InPrivate modu için tutarlı bir şekilde görünmüyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Geçici bir çözüm, o sayfadaki Microsoft gizlilik bildirimi köprüsünü tıklatmak ve ardından klavyenin arama/adres çubuğunda çalışmasıdır. Bunu düzeltmek için çalışıyoruz.
 • HATIRLATICI: OneDrive'da depolanan yedeklemenin boyutunu küçültmek için Windows 10 Mobile cihazlarının yedekleme biçimini değiştirdik. Sonuç olarak, en son Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerini çalıştıran bir cihazda yedekleme yaparsanız ve yayınlanan Windows 10 Mobile (Derleme 10586) sürümüne geri dönerseniz ve yedeklemenizden geri yüklerseniz, Başlangıç ??ekranı düzeniniz geri yüklenmez. ve varsayılan Başlangıç ??düzeni olarak kalır. Önceki yedeklemenizin de üzerine yazılır. Geçici olarak Derleme 10586'ya geri dönmeniz gerekiyorsa, Derleme 10586'ya girdikten sonra yedeklemeyi devre dışı bırakmanız gerekir, böylece Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerindeki iyi yedeklemenin üzerine yazmaz.
Ekip, Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi ile ilgili ayrıntılara giriyoruz. Lütfen yapıyı kurun ve bize geri bildiriminizi gönderin. Seninle aynı takımda olmayı ne kadar sevdiğimi anlatamam.
Adanmışlığın için teşekkürler ve acele etmeye devam et,
 

16.08.2021

Diğer Haberler