Alışveriş Sepetim

PC ve Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 14367 Duyurusu

GÜNCELLEME 6/21: Yavaş halkada Mobile için Build 14367'yi Windows Insider'lara sunduk.
Merhaba Windows İçerdekiler!
Kutsal NinjaCats, sizler bu böcek saldırısını sallıyorsunuz.
Heyecanlı bir kaç hafta sözü verdik ve şaka yapmıyorduk. Bug Bash'i taze tutmak için haftanın ikinci derlemesine hazır mısınız? Bugün PC ve Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 14367'yi Hızlı halkada Windows Insider'ların kullanımına sunuyoruz!
ÖNEMLİ: Bugün, birkaç yapıyı dahili halkalarımıza taşıdık ve bunun bir sonucu olarak, PC için bu yapı, Hızlı halka sırasına girmede biraz geride kaldı ve önümüzdeki birkaç yıl içinde mevcut olacak. Bölgenize bağlı olarak saat. GÜNCELLEME 19:15 Pasifik – PC Build 14367 dağıtılmaya başlandı.

Tüm Bug Bash ayrıntıları için buraya tıklayın .
Bu yapılarda denemeniz için bazı yeni şeyler:
PC'de Geri Bildirim Merkezi için yeni klavye kısayolu: Geri bildiriminizi almayı çok seviyoruz ve PC yapılarında Geri Bildirim Merkezi'ne girmenizi daha da kolaylaştırmak istiyoruz. Bir ekran görüntüsü almak ve Geri Bildirim Merkezi'ni başlatmak için lütfen Windows tuşu + F klavye kısayolunu kullanın. Bu, Geri Bildirim Merkezi'ni açar ve PC'nizin bir ekran görüntüsünü ekler (bunu göndermeden önce inceleyebilir ve kaldırabilirsiniz). Windows tuşu + SHIFT + eski PC klavye kısayolu? bu değişiklik nedeniyle çalışmayı durduracak.
Ayrıca, Mobil'de Geri Bildirim Merkezi'ni başlatmak için VOL DOWN + GÜÇ'ü kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.
El Yazısı Tanıma Dil Desteği: Teknik bir önizleme olarak el yazısı tanıma için 23 yeni dili duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Buna Endonezyaca, Malayca dahildir ve Swahili, Xhosa ve Zulu gibi Afrika dillerini ilk kez destekliyoruz. Bunları dil ayarlarından yükleyebilir ve el yazısı klavyesinde kullanabilirsiniz. Bir geliştiriciyseniz, mürekkebi metin olarak tanımak için kılavuzu izleyerek uygulamalarınızda da bunlardan yararlanabilirsiniz Lütfen desteklenen dillerin listesini kontrol edin , deneyin ve bize geri bildiriminizi gönderin.
 Bilgisayarınıza yeni bir başlangıç ??sağlamak için yeni bir araç: Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirmeye çalışan birçoğunuzdan bazen başlamanın zor olabileceğini duyduk. Yardımcı olmak için, temiz bir Windows yüklemesiyle yeni bir başlangıç ??yapmanın kolay ve basit bir yolunu sağlayan yeni bir araç sunuyoruz. Bu araç, Windows10'un en son sürümünün temiz bir kopyasını yükleyen ve PC'nizde yüklü olan uygulamaları kaldıran en son sürümleri kullanan Windows Insiders için Ayarlar uygulamasından edinilebilir. Araç hakkında daha fazla bilgi edinmek ve aracı indirmek için (güncellenmiş olan) bu Microsoft Topluluğu sayfasını ziyaret edebilirsiniz .

PC için iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Cortana aracılığıyla telefonunuzdan PC'nize gelen cihazlar arası bildirimler artık daha güvenilir ve daha hızlı. Bu özelliği destekleyen bildirimler için PC'nizden gelen hızlı yanıtları da kullanabilirsiniz (bunun yalnızca telefonunuzun ekranı açıkken çalışacağı bilinen bir sorun vardır - bunu düzelteceğiz!). Ek olarak, telefonunuzdan PC'nize gelen bildirimler, Action Center'da kendi Windows Phone grubu altında görünecek - önyüklenecek yeni bir logo ile!
 • Cihazlar arası bildirimlerdeki emojilerin kutular olarak görünmesi sorununu düzelttik. Ayrıca, Not Defteri gibi bazı uygulamalarda belirli emojilerin kare kutular olarak görünmesi sorununu da düzelttik.
 • Masaüstü Uygulaması Dönüştürücü Önizlemesi (Yüzüncü Yıl Projesi) ile ilgili sorunu düzelttik ancak güncellenmiş sürümü buradan indirmeniz gerekecek   http://aka.ms/converter .
 • Bilgisayar bir Azure AD'ye bağlanırken iletişim kutusunun belirli cihazlarda beklenmedik şekilde büyük olma olasılığına neden olan bir sorun düzeltildi
 • Telefonunuzdaki Bluetooth veya PC'nizdeki Tablet Modu gibi cihazınızdaki farklı işlevleri açan ve kapatan Eylem Merkezi'ndeki Hızlı Eylemler, artık bunların durum değişikliğini net bir şekilde görebilmeniz için geçici bir Açık/Kapalı metin göstergesine sahiptir. Eylem Merkezi simgesi kapatıldığında Eylem Merkezi'ni başlatmak için WIN + A klavye kısayolunun çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik. Ayrıca, belirli bildirimlerin, o tost temizlenene kadar Eylem Merkezi'nin başlamamasına neden olabilecek bir sorunu da düzelttik.
 • Cortana'nın belirli terimler, özellikle "yazım hatası" veya "bağlan" için ilgili sistem ayarları sonuçlarını göstermemesi sorununu düzelttik.
 • Bilgisayarınız karanlık mod kullanıyorsa, kimlik bilgilerini girerken ağ açılır penceresindeki metnin renginin beyazdan siyaha değişebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Görev çubuğuna sabitlenmiş PowerShell kısayollarının yalnızca bir işlevsel pencere oluşturabilmesine neden olan bir sorunu düzelttik - sabitlenmiş simgeden oluşturulan sonraki pencerelerin girişi kabul etmemesi.
 • Yapışkan Notlar'da yeni açılan her notun belirli sayıda not oluşturulduktan sonra beyaz ve siyah yanıp sönmesi sorununu düzelttik.
 • Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicisini kullanırken Özel modu açmak/kapatmak için yeni bir kısayol ekledik. Bu yeni klavye kısayolu Ctrl + Shift + F10'dur. Ayrıca dikey durumdayken küçük cihazlar için Japonca 12 tuşlu klavyenin genişliğini, kullanım kolaylığını iyileştirmek için artırdık ve Giriş Yöntemi Düzenleyicilerinin devre dışı bırakıldığı bir alanda bu klavyeyi kullanırken hiçbir karakter girilmemesi sorununu düzelttik.
 • Eylemi daha iyi yansıtmak için Ayarlar'daki Güncelleme ve Güvenlik, Windows Güncelleme ve Kurtarma simgelerini güncelledik
 • Office uygulamalarının Start'ın "En çok kullanılanlar" listesinde görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • "Hey Cortana" demenin Cortana'yı Windows Ink Workspace'in arkasında başlatmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dosya Gezgini'nin bağlam menüsünden "Komut penceresini burada aç"ı seçtiyseniz Explorer.exe'nin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.

Mobil için iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Tüm geliştirici arkadaşlarım için: Artık bu yapıyı çalıştıran bir telefona Visual Studio 2015 Güncelleme 2 aracılığıyla bir uygulama dağıtabilirsiniz. Sabırlı olduğunuz için teşekkürler!
 • Ayarlar uygulamasındaki Hızlı İşlemlerin, İşlem Merkezi'nde gördüğünüz sırayla ters çevrilmesi sorununu düzelttik.
 • Mevcut hatırlatıcıların Cortana'nın hatırlatıcı bölümünde görüntülenememesine ve yeni bir hatırlatıcı kaydetmeye çalışırken oluşan bir hataya neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Etkileşimli bir bildirimin yanıt metin kutusunda metin seçerken olduğu gibi, yüksek DPI telefonlarda belirli yerlerde metin seçimi tutucularının çok küçük görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arka planda Microsoft Edge çalışırken pil kullanımını azalttık.
 • Etkileşimli bildirimlerdeki açılır menülerin yazı tipi boyutunun artık çevreleyen metinle tutarlı olması için Eylem Merkezi'ni iyileştirdik.
 • Pil %20'deyken Pil Tasarrufu'nu açmanızı isteyen bildirime dokunduktan sonra Pil Tasarrufu'nun açılmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Outlook Mail veya Word Mobile'da yazarken tuş vuruşlarının düşmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Onu destekleyen telefonlarda "Yalnızca 3G" ve "Yalnızca 3G veya 4G" hücresel seçeneklerinin bazı Insider'lar için düzgün çalışmaması ve bunun 2G ağlarının seçilmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Japonca Giriş Yöntemi Düzenleyicisi'nin Tüm uygulamalar listesi arama kutusunda düzgün çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Eylemi daha iyi yansıtmak için Ayarlar uygulamasındaki Telefon Güncelleme ve Güncelleme ve Güvenlik simgelerini güncelledik.
 • Telefonunuzdaki Bluetooth veya PC'nizdeki Tablet Modu gibi cihazınızdaki farklı işlevleri açan ve kapatan Eylem Merkezi'ndeki Hızlı Eylemler, artık bunların durum değişikliğini net bir şekilde görebilmeniz için geçici bir Açık/Kapalı metin göstergesine sahiptir. Tam ekran bir VOIP bildirimini yukarı kaydırdığınızda, arkasındaki karartılmış ekranın yanıp sönmesi sorununu düzelttik. Ayrıca, Kilit ekranında bir bildirime dokunduğunuzda ancak ardından PIN'inizi girme istemini iptal ettiğinizde Eylem Merkezi bir sonraki açılana kadar bildirim mesajı alamayabileceğiniz bir sorunu da düzelttik.
 • Sayfa yüklenirken Ayarlar'daki Kilit ekranı sayfasının yanlış veri göstermesi sorununu düzelttik.
 • Hızlı Eylem kullanılarak manuel olarak açıldıktan sonra Sessiz Saatlerin beklenmedik şekilde kapanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kilit ekranı arka planı olarak kullanıldığında ve telefon harici bir monitöre bağlıyken belirli örnek görüntülerin yatay yerine dikey olarak görüntülenmesi sorununu düzelttik. Bunu düzeltirken, bu örnek görüntüler artık Continuum kullanılarak ikinci monitörünüz için arka plan olarak seçilebilir hale geldi.
 • Tuşlara bazen Miracast üzerinden birden çok kez girilmesine neden olabilen bir sorunu düzelttik.
 • Bağlan ayarları sayfasında "Bağlandığınız aksesuar çalışmıyor" hatasının kesilmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Oturum açtıktan sonra Windows Hello simgesinin ekranda takılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Tüm uygulamalar listesinden bir harf seçmenin bazen o harfi ekranın üstüne değil altına kaydırmasına neden olan bir sorunu düzelttik.

PC için bilinen sorunlar

 • Ayarlar uygulaması > Erişim kolaylığı > Ekran Okuyucusu aracılığıyla anahtarı "açık" konumuna getirdiğinizde Ekran Okuyucusu başlatılmıyor.

Mobil için bilinen sorunlar

 • Hücresel verilerin ikinci bir SIM ile düzgün çalışmadığı bazı Çift SIM cihazlarla ilgili veri sorunlarını araştırıyoruz. Son iki Mobil sürümde Insiders tarafından Dual-SIM cihazlarıyla hücresel verilerle ilgili birkaç sorun bildirildi ve biz bu raporları araştırıyoruz. Bize bu geri bildirimi verdiğiniz için teşekkür ederiz.
 • Belirli uygulamaların Başlat veya Kilit ekranı arka planlarını ayarlayamamasına neden olan bir sorun var.

Diğer not öğeleri

Windows 10 Mobile ve Windows Phone 8.1'de Kids Corner özelliğinin genel kullanımına baktıktan sonra, Windows 10 Yıldönümü Güncellemesinden başlayarak bu özelliği Windows 10 Mobile'dan kaldırmaya karar verdik. Çocuk Köşesi'nin kullanımı, özelliğin sürekli geliştirilmesini ve desteklenmesini haklı çıkarmak için çok düşüktü. Aynı işlevin yerine geçmese de, Ayarlar > Hesaplar > Uygulamalar Köşesi altında, Kişilere telefonunuzdaki seçili uygulamalara erişim sağlama ve özelleştirilmiş bir Telefonunuzu kullandıklarında ekranı başlatın.
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.