Alışveriş Sepetim

PC ve Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 14295 Duyurusu Gabe Aul

GÜNCELLEME 3/30: Bugün, hem PC hem de Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 14295'i Yavaş halkada Windows Insider'lara yayınlıyoruz. Yapının ISO görüntüleri ve bugün Build 2016'da duyurulan yeni geliştirici araçları kısa süre içinde yayınlanacak ve buradan erişilebilir olacak .
Herkese selam,
Bugün, Hızlı halkada hem PC hem de Mobil için Windows Insider'lara Windows 10 Insider Preview Build 14295'i yayınlıyoruz.
Lumia 550, 650, 950, 950 XL, Xiaomi Mi4 ve Alcatel OneTouch Fierce XL gibi Windows 10 ile birlikte gelen cihazlara ek olarak, bu yapıyı güncellemeleri parça olarak alabilecek cihazlar listesine sunuyoruz. Lumia 635 hariç , Windows Insider Programı . Lumia 635'i daha sonraki bir tarihte ekleyeceğiz. İleride – bu cihazlar Geliştirme Şubemizden Hızlı ve Yavaş halkalarına sunduğumuz yeni yapıları alabilecekler. Daha önce belirttiğimiz gibi, Geliştirme Şubesinden yalnızca Windows 10 Mobile yükseltmesini almaya uygun cihazlar önizleme derlemelerini alabilecektir.
Bu derleme , son derlemeden yalnızca birkaç gün daha yeni olduğundan , önemli yeni özellikler görmeyeceksiniz. Ancak, bu derlemede Insider'ların hoşuna gidecek bir dizi iyi düzeltmemiz var.

İşte PC için düzeltilenler

 • Bir Xbox One veya Xbox 360 denetleyicisi ve diğer gamepad'leri takarken bilgisayarların donmasına neden olan sorunu düzelttik.
 • Bir parola alanında büyük harf kilidine bastığınızda Microsoft Edge'in sekmeyi yenilemesi sorununu düzelttik.
 • Xbox uygulamasının ve diğer Xbox Live özellikli uygulamaların ve oyunların oturum açmasını engelleyen bir sorunu düzelttik.
 • Yüklenen Kaspersky Anti-Virus, Internet Security veya Kaspersky Total Security Suite'in Geliştirme Dalı'ndaki yapılarda beklendiği gibi çalışmasını engelleyen sürücü hatasını düzelttik.

İşte Mobil için düzeltilenler

 • Telefonunuzu Build 14291'de sıfırlarsanız ve telefonunuzu bir yedekten geri yüklerseniz, geri yüklemenin, Başlat'ta boş gri başlıklar bırakarak yedeklemenizin uygulamalar listesinden uygulamaları yükleyememesi sorununu düzelttik. Telefonunuzu bu derlemede sıfırlayabilmeli, bir yedekten geri yükleme yapabilmeli ve uygulamalarınızı uygun şekilde yükleyip geri yükleyebilmelisiniz.
 • Yeni dillerin ve klavyelerin indirilmemesi sorununu düzelttik. Ancak, yeni bir dil veya klavye indirdikten sonra Ayarlar uygulamasında "yeniden başlatma" UX'inin görünmemesine neden olan bir sorun var. Yeni dilin ve klavyenin etkinleşmesi için Güncelleme ve güvenlik > Telefon güncellemesine gitmeniz ve oradan telefonunuzu manuel olarak yeniden başlatmanız gerekir.

PC için bilinen sorunlar

 • Ekran Okuyucusu ve diğer ekran okuyucu uygulamalarının Geri Bildirim Merkezi'ndeki menü seçeneklerini okuyamamasının yanı sıra Ekran Okuyucusu'nun Geri Bildirim Merkezi, Cortana ve diğer uygulamalarda seçilen metni okumamasıyla ilgili sorunların farkındayız. Bu hataları mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için özenle çalışıyoruz ve bundan etkilenen Insider'lardan özür dileriz.
 • Hyper-V kullanıyorsanız ve ağ bağdaştırıcınız için yapılandırılmış bir Sanal Anahtarınız varsa, görev çubuğunuzun bildirim alanında ağ bağdaştırıcınız için bir hata göstergesi (kırmızı renkli “X”) görebilirsiniz. Hata göstergesi yanlış ve ağ bağdaştırıcınız gayet iyi çalışmaya devam etmelidir.
 • ASUS Zenbook UX31 gibi TPM çipli bazı PC'lerde, her açılışta olması gerektiği gibi sürekli olarak arka planda çalışan "tpm-bakım" görevi nedeniyle izleme dörtgenini kullanırken arızalı ses ve ürkek hareketler yaşayabilirsiniz. . Geçici bir çözüm olarak, Görev Zamanlayıcı'da (\microsoft\windows pm altında) tpm-bakım görevini devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Cihazda oturum açmak için Windows Hello veya PIN kullanan bilgisayarlar Microsoft Passport hizmetini başlatır. Bu olduğunda, bu yapıda Bluetooth'un cihazları tekrar tekrar tarayacağı bir sorun vardır. Bu, PC'de pil ömrünün azalması, ses hataları, Bluetooth klavyeler ve farelerle yanıt verme sorunları, Wi-Fi/Bluetooth birleşik yonga setlerinde Wi-Fi çıkışında azalma ve Bluetooth dosya aktarımları için verimde azalma gibi birkaç soruna neden olur. Geçici bir çözüm olarak, yükseltilmiş bir Komut İstemi açarak Microsoft Passport (NgcSvc) hizmetini devre dışı bırakabilir, "reg add HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NgcSvc /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f" komutunu çalıştırabilir ve ardından yeniden başlatabilirsiniz. Ancak, cihazınızda oturum açmak için Windows Hello veya PIN kullanamazsınız. Bir sonraki derlemeye güncelleme yaptığınızda hizmet yeniden etkinleştirilecektir.
 • Build 14291'den bu yapıya yükselttikten sonra, bir Miracast alıcısına bağlanmaya çalışıldığında bağlantı başarısız olur. Bu durumdan çıkmak için geçici çözüm, “HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\
  Parameters” kayıt defteri anahtarına gidip “StandaloneDhcpAddress”i seçmek ve değeri “192.168.173.1”den “192.168.137.1”e değiştirmektir ( değer türü REG_SZ'dir). Ardından, Miracast alıcısına bağlantıyı yeniden deneyin.
 • QQ çökmesi gibi bazı uygulamaların raporlarını görüyoruz. Şu anda araştırıyoruz ve bu hata Windows Live Mail ve Expression Encoder 4 gibi eski uygulamaları da etkileyebilir.

Mobil için bilinen sorunlar

 • Geliştirme Şubemizden en son yapılara güncelleme yapıldıktan sonra, güncellemeden sonra Microsoft Band 1 veya 2'de senkronizasyon sorunlarına neden olan bir sistem API hatası oluşur. Bu kötü durumdan çıkmak için telefonunuzu bu yapıda sıfırlayabilir, Microsoft Bandınızı yeniden eşleştirebilirsiniz ve senkronizasyon yeniden çalışmalıdır.
 • Geliştirme Şubemizden önceki bir yapıdan bu yapıya yükselttikten sonra, bir Miracast alıcısına bağlanmaya çalışıldığında bağlantı başarısız olacaktır. Ne yazık ki Mobil'de bu sorun için bir geçici çözüm yoktur.
 • Gadget'lar uygulaması, Windows 10 Mobile Insider Preview derlemelerini çalıştıran telefonlarda Microsoft Display Dock'u algılamaz ve bu nedenle ürün yazılımı sürümünü güncelleyemez. Halihazırda sürüm 4'e güncellenmiş bir dock'unuz varsa, bu sizi etkilemeyecektir. Güncellenmemiş bir bağlantı istasyonunuz varsa, USB-C kararlılığıyla ilgili bazı küçük sorunlar yaşayabilirsiniz. Dock'unuzu ve Continuum'unuzu kullanmaya devam edebileceksiniz.
Her zaman olduğu gibi – Windows Insider üyesi olduğunuz için teşekkür ederiz ve bu yapılarla ilgili karşılaştığınız sorunlar hakkında Geri Bildirim Merkezi'nde bize geri bildirim göndermeyi unutmayın .
teşekkürler,
 

16.8.2021

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.