Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

PC için Windows 10 Insider Preview Build 17093 Duyurusu

GÜNCELLEME 2/9: Uçuş mühendisliği sistemlerimizde bazı düzeltmeler yapabilmek için uçuşları geçici olarak duraklattık. Pasifik saatiyle 17:30'da uçuşlar yeniden başladı.
Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, PC için Windows 10 Insider Preview Build 17093'ü Hızlı halkada ve Skip Ahead'i seçenler için Windows Insider'lara yayınlıyoruz.

Build 17093'teki yenilikler

Oyun çubuğu İyileştirmeleri

RS4'te Oyun çubuğu tasarımı güncellendi!
  • Oyun çubuğuna bir makyaj yaptık, böylece aradığınızı bulmak daha da kolaylaştı.
  • Yakalamalarınıza gidin, mikrofonunuzu ve kameranızı değiştirin ve Mixer yayınınızın başlığını düzenleyin; bunların hepsini Oyun çubuğundaki yeni düğmelerden yapın.
  • Yeni saati kullanarak zamanı hızlıca kontrol edin.
  • Bir tema seçin—Koyu, Açık veya mevcut Windows temanız.
  • Oyun çubuğu ayarlarının kullanımı daha kolaydır.
Işık modunda oyun çubuğu.
Işık modunda oyun çubuğu.

Teşhis Verisi İyileştirmeleri

Geçen hafta, Build 17083'te Windows Insiders için ortaya çıkan Tanılama Veri Görüntüleyicisini içeren Veri Gizliliği Günü kapsamında bazı yeni gizlilik araçlarını duyurduk . Şeffaflık ve kontrol taahhüdümüzle, kullanıcılar artık Microsoft'un cihazınızdan topladığı Windows Tanılama Verilerini silebilir. In Ayarlar > Gizlilik > Teşhis ve geri bildirim , cihazınızla ilişkilendirilmiş, Windows teşhis verileri silen bir silme düğmesini bulacaksınız.
Artık Microsoft'un cihazınızdan topladığı Windows Tanılama Verilerini silebilirsiniz.
Not: Arka uç bulut sistemi şu anda geliştirme aşamasındadır ve RS4'ün genel kullanıma sunulmasından önce Silme isteklerini tamamlamak için kullanılabilir olacaktır.

Grafik İyileştirmeleri

Daha fazla Windows PC'de HDR Video : Birçok yeni cihaz HDR video özelliğine sahiptir , ancak HDR'yi etkinleştirmek için fabrikada kalibre edilmesi gerekir. Şimdi, Ayarlar > Uygulamalar > Video oynatma yoluyla yeni işlevler aracılığıyla HDR video erişimini daha fazla kullanıcıya genişletiyoruz. “HDR video akışı” geçişi “Açık” olarak değiştirilebilirse, cihazınız HDR video için kalibre edilebilir.
Deneysel kalibrasyon aracımızı denemek için “Yerleşik ekranımda HDR video için kalibrasyon ayarlarını değiştir” bağlantısını tıklayın. Bu, HDR videonun cihazınızda görüntülenme şeklini değiştirmenize olanak tanıyarak karanlık sahnelerdeki ayrıntılar ve parlak sahnelerdeki ayrıntılar arasında tercih ettiğiniz dengeyi bulmanızı sağlar. Bu araç henüz başlangıç ??aşamasındadır ve biz bu aracı RS4 ile piyasaya sürülmeye hazır hale getirirken sahip olabileceğiniz her türlü geri bildirimi çok isteriz.
Ayarlar > Uygulamalar > Video oynatma yoluyla yeni işlevlerle HDR video erişimini daha fazla kullanıcıya genişletiyoruz.  "HDR video akışı" geçişi "Açık" olarak değiştirilebilirse, cihazınız HDR video için kalibre edilebilir.
Not: Varsayılan olarak, HDR video ekranınızın tam parlaklığını kullanır, bu nedenle biraz daha fazla pil tüketir. Korkmayın: Her ikisinin de en iyisini istiyorsanız, Ayarlar > Uygulamalar > Video oynatma bölümündeki "Pil Seçenekleri" altındaki "Pilde HDR video izlerken ekran parlaklığını artırma" kutusunu işaretlemeniz yeterlidir.
Çoklu GPU Sistemleri için Yeni Grafik ayarları: Bu yapıda, uygulamalarınızın grafik performans tercihini yönetmenize olanak tanıyan Çoklu GPU sistemleri için yeni bir Grafik ayarları sayfası sunuyoruz. AMD ve Nvidia'nın benzer grafik kontrol panellerine aşina olabilirsiniz ve bu kontrol panellerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Windows Grafik ayarlarında bir uygulama tercihi ayarladığınızda, bu, diğer kontrol paneli ayarlarına göre öncelikli olacaktır. Ayarlar > Sistem > Ekran'a gidip "Gelişmiş grafik ayarları" bağlantısına giderek sayfayı bulun. (Gelecek uçuşlarda bu bağlantıyı “Grafik ayarları” olarak göreceksiniz.)
İlk adım, yapılandırılacak bir uygulama seçmektir. Bir "Klasik uygulama" seçmek, sisteminizdeki bir uygulamaya göz atmanızı sağlar. Bir "Evrensel uygulama" seçmek, listeden bir Mağaza uygulaması seçmenize olanak tanır. Varsayılan olarak, Grafik ayarları sayfasına eklenen uygulamaya "Sistem varsayılanı" tercihi verilir. Sistem varsayılanı, sistemin uygulamanız için en iyi GPU'ya karar verdiği anlamına gelir.
Ayarlar'daki gelişmiş grafik ayarları sayfasının resmi.  Grafik performans tercihini seçmek için bir uygulama seçebilirsiniz - klasik uygulama ile evrensel uygulama arasında seçim yapabileceğiniz bir açılır menü vardır.
Uygulamayı seçtikten sonra listeden uygulamaya tıklayın ve ardından “Seçenekler” düğmesine tıklayın. "Güç tasarrufu" modu, uygulamayı mevcut en fazla güç tasarrufu sağlayan GPU'da çalıştırma isteğidir. "Yüksek performans" modu, uygulamayı mevcut en yüksek performanslı GPU'da çalıştırma isteğidir. Genel olarak, güç tasarrufu sağlayan GPU, bir sistemdeki tümleşik GPU'dur ve yüksek performanslı GPU, ayrı GPU veya harici GPU'dur. Bir sistemde hem ayrı bir GPU'nuz hem de harici bir GPU'nuz varsa, harici GPU, yüksek performanslı GPU olarak kabul edilir.
Uygulamayı tıklayıp “Kaldır” düğmesini tıklayarak bir uygulamayı listeden kaldırın. Bir uygulamayı kaldırmak, "Sistem varsayılanı"nı seçmekle aynıdır.
Grafik özellikleri açılır penceresi, grafik tercihini sistem varsayılanı, güç tasarrufu ve yüksek performans arasında değiştirme seçeneğini gösterir.
Uygulamaların her zaman hangi GPU'yu kullanacakları konusunda nihai seçime sahip olmalarına izin verilir, bu nedenle ayarladığınız tercihlere uymayan ek uygulamalar görebilirsiniz. Bu durumda, bir tercih seçmek için uygulamanın kendisinde bir ayar arayın.
Bu özellikle ilgili geri bildiriminiz varsa lütfen doğrudan Geri Bildirim Merkezi üzerinden bize ulaşın .

Windows 10 S ile parolasız çalışın!

Sürekli şifrelerinizi girmekten nefret mi ediyorsunuz? Ee yapıyor muyuz. Parolalar uygunsuz ve güvensizdir. Windows 10 S ile zorunda değilsiniz! Sadece Authenticator Uygulamasını indirin ve Windows 10 S PC'nizi kurmak için kullanın. Kullanıma hazır deneyimi yaşayabilir, Windows Hello'yu kurabilir ve tüm favori uygulamalarınıza ve hizmetlerinize erişebilir, üstelik bunların hepsini parolanızı girmek zorunda kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.
Bu yapıdan başlayarak, Windows 10 S PC'niz, deneyiminizi otomatik olarak parolasız hale getirecektir.
Bu yapıdaki değişikliklerle Windows 10 S PC'niz, deneyiminizi otomatik olarak parolasız hale getirecektir. Windows Hello'yu kurduysanız, Windows deneyiminin hiçbir yerinde parolaları görmeyeceğinizi fark edeceksiniz – kilit açma ekranında veya Oturum Açma seçeneklerinde değil.
Windows Hello'yu kurduysanız, Windows deneyiminin hiçbir yerinde parolaları görmeyeceğinizi fark edeceksiniz – kilit açma ekranında veya Oturum Açma seçeneklerinde değil.
Windows Hello'yu kurduysanız, Windows deneyiminin hiçbir yerinde parolaları görmeyeceğinizi fark edeceksiniz – kilit açma ekranında veya Oturum Açma seçeneklerinde değil.

Göz Kontrolü İyileştirmeleri

Windows 10 Fall Creator Güncellemesi için göz denetimini ilk olarak Ekim 2017'de yayınlamıştık ve daha zengin bir göz denetimi deneyimi sağlamak için bugünkü uçuşa eklediğimiz bazı yeni özellikleri paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Göz kontrolünde iyileştirmeler talep eden çok sayıda harika geri bildirim aldık - kaydırma için daha kolay kontroller ve ortak görevlere daha hızlı erişim gibi. Hepsi bu kadar, geri bildirimlerinize dayanarak güncellediğimiz üç alan:
Daha kolay gezinin: E-posta ve web siteleri gibi içerikleri daha kolay kaydırma özelliğini ekliyoruz. Ayrıca fareyle tıklamanın daha hızlı bir yoluna ihtiyaç duyulduğunu duyduk, bu nedenle hassas fare kontrolüne ek olarak, başlatma paneline doğrudan sol tıklama ve doğrudan sağ tıklama özelliklerini ekledik.
Oraya hızlıca ulaşın: Artık doğrudan gözle kontrol başlatma panelinden erişilebilen Başlangıç, Zaman Çizelgesi, Ayarlar ve cihaz kalibrasyonuna hızlı erişim ile genel görevlere hızlanın.
Gerektiğinde duraklatın: Ayrıca, yanlışlıkla tıklamaları önlemek için gerekmediğinde başlatma panelini duraklatmanın veya gizlemenin önemi hakkında geri bildirim aldık, bu nedenle başlatma panelinde bir duraklatma düğmesi ekledik. Gözle kontrol kullanıcıları artık kesintisiz okuma, akış veya yanlışlıkla tıklama olmadan rahatlama için başlatma çubuğunu gizleme esnekliğine sahip. Başlatma panelini yeniden devreye sokmak da basittir - ekranın üst veya alt ortasındaki duraklatma düğmesine bakmanız yeterlidir.
Gözle kontrol hala önizleme aşamasındadır ve deneyimi iyileştirmeye yardımcı olmak için geri bildiriminizi bekliyoruz!

16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.