Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 17074 Duyurusu


GÜNCELLEME 1/19: Windows 10 Insider Preview Build 17074.1002'yi Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk.

GÜNCELLEME 1/18: Bugün Windows 10 Insider Preview Build 17074.1002'yi Hızlı halkada Windows Insider'lara sunduk. Bu yapı, 2 ek düzeltme ile geçen hafta yayınlanan Yapı 17074 sürümüyle aynıdır. AMD PC'lerin önyüklenemez hale gelmesine neden olan sorunu düzelttik - bu, geçen hafta yerleştirdiğimiz AMD PC'ler için engellemeyi kaldırdığımız anlamına geliyor. Ayrıca, BIOS'ta sanallaştırma etkinleştirilmişse, yükseltme sonrasında belirli aygıtların önyükleme ekranında askıda kalmasına neden olan sorunu da düzelttik.
Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, PC için Windows 10 Insider Preview Build 17074'ü Hızlı halkada ve Skip Ahead'i seçenler için Windows Insider'lara yayınlıyoruz. Lütfen burada açıklanan AMD işlemciler için aynı bloğun bu uçuş için de geçerli olduğunu unutmayın .

Build 17074'teki yenilikler

Yeniden tasarlanan Windows Uluslararasılaştırma

Bu sürümde Windows yerelleştirmesini yeniden tasarladık. Artık Ayarlar uygulamasının Microsoft Mağazası ve Bölge ve Dil bölümünde istediğiniz dili (Yerel Deneyim Paketi – veya “Dil Paketi”) bulabilirsiniz Ayarlar uygulaması, her dil için desteklenen özelliklerin daha iyi keşfedilebilirliğini sağlar.
Ayrıca Windows yerelleştirmesi için Yapay Zeka (AI) ve sinir ağı tabanlı Makine Öğrenimi (ML) kullanmaya başladık. Microsoft Store'da Yerel Deneyim Paketlerine sahip olmak, daha iyi çevirileri daha sık yayınlamak için Dil Topluluğu Uygulaması aracılığıyla makine öğrenimi geliştirmelerinden ve kullanıcı geri bildirimlerinden yararlanmamıza olanak tanır Bu, uluslararası müşterilerimizin Windows deneyimini sürekli olarak iyileştirecektir.

Microsoft Kenar İyileştirmeleri

Merkez iyileştirmeleri: Daha fazla içerik göstermek ve kullanımı daha kolay ve daha sezgisel olmak için Microsoft Edge'deki Merkez görünümünü yeniledik. Artık, içeriğin solundaki Gezinme görünümünde tam adla birlikte listelenen farklı Hub bölümlerini bulacaksınız. Bu görünüm, yalnızca yerden tasarruf etmeyi tercih ederseniz simgeleri gösterecek şekilde daraltılabilir.
Gezinti bölmesi Sık Kullanılanlar, Okuma Listesi, Kitaplar, Geçmiş ve İndirilenler'i gösterecek şekilde genişletilerek Microsoft Edge'de açılan yeni Hub'ı gösteren ekran görüntüsü.
Web formlarında kartları otomatik doldurma : Microsoft Edge artık kart bilgilerinizi kaydedebilir ve ödeme web formlarına otomatik olarak doldurabilir. Kart bilgilerini içeren bir form gönderildiğinde, Microsoft Edge sizden kart bilgilerini kaydetmenizi ister. Gelecekte, gerekli alanları otomatik olarak doldurmak için bir açılır menüden tercih ettiğiniz kartı seçebilirsiniz. Microsoft Edge, kart bilgilerinizi güvenli bir şekilde kaydeder. CVV bilgileri asla kaydedilmez. Microsoft Hesabınıza bağlı tüm kartlar, kart bilgilerinin otomatik olarak doldurulması için de sağlanır.
 
EPUB, PDF ve Okuma Görünümü için yeni okuma deneyimi: Microsoft Edge'deki okuma ve Kitap deneyimlerinin görünümünü ve verdiği hissi elden geçirerek, ister EPUB ister EPUB olsun tüm belgelerinize yeni, tutarlı ve daha güçlü bir deneyim getirdik. Okuma Görünümünde PDF kitaplar, belgeler veya web sayfaları.
Microsoft Edge'de Koyu ve Açık modlar arasında geçiş yapan Okuma Görünümünü gösteren ekran kaydı.
Yeni okuma deneyimi, odağı sayfada tutan akıcı, keyifli bir deneyim sağlamak için hareket ve Akrilik malzeme gibi Akıcı Tasarım Sistemi öğelerini kullanır.
Kitaplar'da, "Notlar" için ek açıklamalar, notlar veya vurgular arasında gezinmeyi kolaylaştıran yeni bir açılır menü ekledik. Belgedeki belirli bir sayfayı bulmak için Sayfaya Git (Ctrl-G) dahil olmak üzere belgenizde daha kolay gezinebilmeniz için Arama çubuğunu da güncelledik. Sayfaya git, PDF Sayfa Etiketleri veya EPUB Sayfa Listesi'ni destekler , böylece sayfa numaraları farklı numaralandırılabilen bir yazdırma kaynağına karşılık gelebilir.
EPUB kitapları ve Okuma Görünümü için Dilbilgisi Araçları: Yeniden akıtılabilir EPUB kitaplarını veya web siteleri için Okuma Görünümünü görüntülerken, yeni anlama yardımcılarını etkinleştirmek için artık yeni Dilbilgisi Araçları düğmesini kullanabilirsiniz. Dilbilgisi Araçları, sayfadaki kelimeleri hecelere ayırabilir ve isimler, fiiller ve sıfatlar gibi konuşmanın farklı kısımlarını vurgulayabilir.
Microsoft Edge'de bir EPUB kitabını gösteren ekran görüntüsü.  Dilbilgisi Araçları bölmesi, "Kelimeleri hecelere böl" ve "Tüm Fiilleri Vurgula" "Açık" olarak açık olarak açılır.  Arka planda, Alice Harikalar Diyarında'dan bir sayfa, sözcüklerin hecelere bölünmüş ve fiillerin kırmızıyla vurgulandığı şekilde gösterilir.
Yeni Tam ekran okuma deneyimi: Dikkatiniz dağılmayan bir okuma deneyimi için artık Kitapları, PDF'leri ve Okuma Görünümü sayfalarını tam ekran olarak alabilirsiniz.
Cihazlar arasında ilerleme ve notlar için iyileştirilmiş dolaşım: Kitapları okumak için ilerleme, notlar, yer imleri ve ek açıklamalar, WNS aracılığıyla neredeyse gerçek zamanlı olarak aynı hesaptaki cihazlar arasında çok daha hızlı dolaşacaktır.
Microsoft Edge'de bir Kitap üzerinde açık olan Notlar ve İçindekiler görünümlerini gösteren ekran görüntüsü.
Yeni “Notlar” ve “İçindekiler” bölümler veya vurgular, notlar ve ek açıklamalar arasında kolaylıkla gezinmenizi sağlar.
Genel İyileştirmeler: Sabit yerleşimli EPUB kitaplarında birçok iyileştirme yaptık, bu nedenle içerik sayfada daha öngörülebilir şekilde düzenlenmelidir. Yardımcı teknolojinin kullanıcıları, kitapları açarken, yüklerken ve gezinirken daha açık anlatım da dahil olmak üzere, PDF'leri veya Kitapları bir ekran okuyucuyla görüntüleme konusunda çeşitli iyileştirmeler bulacaklardır.
Geliştirilmiş Kitaplık deneyimi: Geri bildiriminize yanıt olarak Build 17035'teki kitaplık iyileştirmelerini yeni değişikliklerle geliştirdik Artık kitaplığınızı yenilemenin veya kitapları Başlat menünüze sabitlemenin yanı sıra, yeni kitaplar için önerileri (kitaplığınız boşken) görebilir veya geçerli kitaplık görünümünden süresi dolmuş kiralamaları filtreleyebilirsiniz. Bir kitap okurken, daha net ve daha az karmaşık bir sunum için artık URI yerine bir Kitaplar simgesi ve başlığı gösteriyoruz.
Sesli Anlatılan Kitaplar: Özel ses ve vurgulama stilleri de dahil olmak üzere uyarlanmış bir anlatım deneyimi için destek sağlayan EPUB Media Overlays için destek ekledik Desteklenen kitaplarda, artık kitabın özel anlatımla sesli okunduğunu ve kitap okunurken yayıncının seçtiği stilin vurguya uygulandığını duyabilirsiniz. Bir kitaba göz atmak, arama yapmak veya kitap yüklemek için Ekran Okuyucusu'nu kullanırken de erişilebilirlik iyileştirmeleri yaptık.
Favoriler çubuğu iyileştirmeleri: Favoriler Çubuğu, içinde en az bir favoriniz varsa, artık Başlangıç ??ve Yeni sekme sayfalarında otomatik olarak gösterilecektir. Gezindiğinizde, Sık Kullanılanlar Çubuğu size göz atmanız için en fazla alanı sağlamak üzere otomatik olarak gizlenecektir. Yine de, dilerseniz favoriler çubuğunun “Göster çubuğu” üzerindeki bir bağlam menüsü veya “Favoriler çubuğunu göster” ayarları aracılığıyla her zaman favoriler çubuğunu göstermeyi seçebilirsiniz. Favoriler çubuğu artık tek tek favori çubuk öğeleri için adların hiçbirini veya tümünü gizlemek yerine adların gizlenmesini de destekliyor.
Etki alanları için parolaları asla kaydetmeme seçeneği : Windows Insider geri bildirimlerinin en önemli parçalarından biri, belirli siteler için asla parola kaydetmeme seçeneği sunmaktı. Parolaları hiçbir zaman kaydetmemeyi seçtiğinizde, o site için hiçbir zaman parola kaydetme bildirimi istenmez.
InPrivate'de parolaları otomatik doldurma : Microsoft Edge artık InPrivate'e göz atarken kaydedilmiş parolaların otomatik olarak doldurulmasını destekliyor. Bir site için mevcut kimlik bilgilerinin listesini görüntülemek için, kullanıcı adı alanına tıklayın ve web sitesi için kaydedilmiş tüm kimlik bilgilerini dolduracaktır. Pencereler InPrivate olduğunda hiçbir kullanıcı kimlik bilgisi kaydedilmez veya güncellenmez.
InPrivate Olduğunda Uzantıları Kullanın: Geri bildiriminizi duyduk ve Microsoft Edge bir InPrivate penceresindeyken uzantıları yükleme özelliğini ekledik. Uzantının seçenekler menüsünden bağımsız uzantılara InPrivate'te çalıştırma izni verebilirsiniz. InPrivate olduğunda daha fazla özelliği etkinleştirmek için uzantı geliştiricileriyle birlikte çalışıyoruz.
Değişken Yazı Tipleri: Microsoft Edge artık, tek "değişken" yazı tipi dosyalarının bir dizi ağırlık, genişlik veya diğer niteliklerle birden çok yazı tipi gibi davranmasına izin veren OpenType Yazı Tipi Varyasyonları için CSS uzantılarını desteklemektedir. Microsoft Edge'deki Axis-Praxis Playground'da uygulamalı olarak değişken font örneklerini görebilirsiniz .
Microsoft Edge'deki bir web sayfasının ekran kaydı, dörtnala koşan bir binici ile çizgi film atının animasyonunu gösteriyor.
Axis-Praxis'ten OpenType Değişken Yazı Tiplerini kullanan bir atın animasyonunu gösteren demo sayfası.
Microsoft Edge DevTools'u dikey olarak yerleştirme : Microsoft Edge DevTools artık dikey olarak yerleştirilebilir ve en iyi web geliştirici özelliği isteğini yerine getirir Konumu değiştirmek için araçların sağ üst köşesindeki yeni "Sağa Yerleştir" düğmesini tıklayın. Gelecekteki bir güncellemede, kullanıcı arayüzünü ve DevTools içeriğinin dikey olarak yerleştirildiğinde akışını iyileştirmeyi planlıyoruz.
Bir web sayfasının sağına yerleştirilmiş Microsoft Edge DevTools'u gösteren Ekran Yakalama.

Windows Kabuk İyileştirmeleri

Sessiz Saatler : Kesintiye uğramak istemediğiniz veya sadece yaptığınız şeye odaklanmanız gereken belirli zamanlar var mı? Quiet Hours ile daha üretken olun. Bu yapı ile Quiet Hours otomatik kurallarıyla uğraşmak istemediğiniz zamanları otomatik olarak seçebilirsiniz.16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.