Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 17063 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, PC için Windows 10 Insider Preview Build 17063'ü Hızlı halkada ve Skip Ahead'i seçenler için Windows Insider'lara yayınlıyoruz.

Build 17063'teki yenilikler

Zaman Çizelgesi Tanıtımı

Zaman çizelgesi burada! Geçmişte üzerinde çalıştığınız şeylere geri dönmenin zor olabileceğini biliyoruz. Bizim gibiyseniz, bazen hangi siteyi veya uygulamayı kullandığınızı veya bir dosyayı nereye kaydettiğinizi unutabilirsiniz. Artık uygulamaları endişelenmeden kapatabilirsiniz; Zaman Çizelgesi ile kaldığınız yerden hemen geri dönebilirsiniz.
Zaman Çizelgesi, bu bilgisayarda, diğer Windows bilgisayarlarda ve iOS/Android cihazlarda başlattığınız geçmiş etkinlikleri devam ettirmenin yeni bir yolunu sunar. Zaman Çizelgesi, Görev Görünümünü geliştirerek, çalışmakta olan uygulamalar ve geçmiş etkinlikler arasında geçiş yapmanıza olanak tanır.
Zaman Çizelgesi'nin varsayılan görünümü, günün erken saatlerinde veya belirli bir geçmişteki en alakalı etkinliklerin anlık görüntülerini gösterir. Yeni açıklamalı kaydırma çubuğu, geçmiş etkinliklere geri dönmeyi kolaylaştırır.
Görev görünümü, geçmiş etkinliklerin bir Zaman Çizelgesi'ni içerecek şekilde geliştirildi.
Şekil 1. Görev görünümü, geçmiş etkinliklerin Zaman Çizelgesi'ni içerecek şekilde geliştirildi.
Ayrıca, tek bir günde gerçekleşen tüm etkinlikleri görmenin bir yolu da vardır ; tarih başlığının yanındaki Tümünü gör'ü seçmeniz yeterlidir. Faaliyetleriniz, o sabah veya ne zaman çalıştığınızı bildiğiniz görevleri bulmanıza yardımcı olmak için saat bazında gruplar halinde düzenlenecektir.
Tek bir gün için tüm etkinliklerinize göz atın.
Şekil 2. Tek bir gün için tüm etkinliklerinize göz atın.
Aradığınız etkinliği varsayılan görünümde bulamıyorsanız, arayın.
Tam olarak aradığınızı bulmak için Zaman Çizelgesi'nde arama yapın.
Şekil 3. Tam olarak aradığınızı bulmak için Zaman Çizelgesi'ni arayın.

Aktiviteler

Zaman Çizelgesi'nde kullanıcı etkinliği, belirli bir uygulama ile belirli bir zamanda üzerinde çalıştığınız belirli bir içerik parçasının birleşimidir. Her aktivite bir web sayfasına, belgeye, makaleye, çalma listesine veya göreve doğrudan bağlanır ve bu aktiviteyi daha sonra sürdürmek istediğinizde size zaman kazandırır.
Uygulama geliştiricileri, Zaman Çizelgesi'nde görünecek yüksek kaliteli etkinlik kartları oluşturarak uygulamalarını geliştirmek için çok çalışıyor. Bu Önizleme sürümünde, Microsoft Edge'deki web tarama etkinliklerini, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote dahil Microsoft Office gibi uygulamalarda açtığınız dosyaları ve Haritalar, Haberler, Para, Spor ve Haritalar'ın güncellenmiş UWP sürümlerini görebilir ve sürdürebilirsiniz. Hava Durumu.
Uygulama geliştiricilerini , uygulamalarını zaman çizelgesini destekleyecek şekilde güncellemeye teşvik ediyoruz .
Yeni etkinlik geçmişi ayarları sayfası, Zaman Çizelgesi'nde hangi hesapların görüneceğini kontrol etmenizi sağlar. Bu, en çok kişisel Microsoft hesabı ve iş veya okul hesabı gibi birden çok hesabı olan kullanıcılar için geçerlidir. Buradaki ayarlar ayrıca etkinlik toplamayı devre dışı bırakmanıza ve etkinlik geçmişinizi temizlemenize olanak tanır.
Etkinlik geçmişi ayarları sayfası, zaman çizelgenizde hangi hesapların görünmesini istediğinizi seçmenize olanak tanır.
Şekil 4. Etkinlik geçmişi ayarları sayfası, zaman çizelgenizde hangi hesapların görünmesini istediğinizi seçmenize olanak tanır.

Cortana

Kişisel dijital yardımcınız Cortana, Zaman Çizelgesi aracılığıyla geçmiş etkinlikleri sürdürmeye ek olarak, telefonunuz, dizüstü bilgisayarınız ve diğer Cortana özellikli cihazlar arasında geçiş yaparken üretkenliğinizi korumanıza yardımcı olmak için sürdürmek isteyebileceğiniz etkinlikler önerecektir. Bu deneyim, Zaman Çizelgesi'nde görünen aynı etkinlikler tarafından desteklenmektedir.
 

16.08.2021

Diğer Haberler