Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 17046 Duyurusu


GÜNCELLEME 12/7:  İlk indirme ve doğrulama işlemi sırasında, Build 17046'nın kurulumu 80096004 hata koduyla başarısız olur. Ayrıca, dil paketlerinin veya ek Windows özelliklerinin (FOD'lar) indirilmeye çalışılması da etkilenen yapılar için bir yükleme hatasıyla karşılaşacaktır. . Bu, yakında daha yeni bir derlemenin yayınlanmasıyla düzeltilecektir. Daha fazla ayrıntı için bu forum gönderisine bakın .

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, PC için Windows 10 Insider Preview Build 17046'yı Hızlı halkada ve Skip Ahead'i seçenler için Windows Insider'lara yayınlıyoruz.

Build 17046'daki yenilikler

Microsoft Kenar İyileştirmeleri

Adres alanları için Form Doldurma: Microsoft Edge artık tercih ettiğiniz bilgileri adreslerde ve ilgili formlarda kaydedebilir ve otomatik olarak doldurabilir. Bir formdaki adres veya diğer iletişim bilgileri gibi alanları doldururken, Microsoft Edge form bilgilerinizi kaydetmenizi ister. Gelecekte, ilgili tüm alanları doldurmak için bir açılır menüden tercih edilen bilgileri seçmeniz yeterlidir.
Kaydettiğiniz adresler Windows 10 cihazlarınız arasında dolaşacak ve Gelişmiş Ayarlar'da form girişlerini manuel olarak ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Metin Aralığı Okuma Görünümüne gelir : Bir EPUB kitabı okurken olduğu gibi, artık Okuma Görünümündeyken metin aralığını ayarlayabilirsiniz. Okuma Görünümü'ne girmek için ilgilendiğiniz bir makaleyi veya blog gönderisini açın, ardından adres çubuğunun yanındaki kitap simgesine dokunun. Sayfayı daha geniş boşluk kullanacak şekilde ayarlamak, okuma akıcılığını artırabilir.

Windows Kabuk İyileştirmeleri

Gelişmiş UWP uygulama seçeneklerine doğrudan Başlangıç'tan erişin: Gelişmiş seçeneklere ulaşmanın yeni bir hızlı yolunu ekledik! Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve Özellikler > (uygulamanızı bulma) > Gelişmiş Seçenekler'e tıklamak yerine, Bu derlemeyle başla'da bir UWP uygulamasını veya UWP uygulama kutucuğuna sağ tıklarsanız, Diğer'in altında yeni bir Ayarlar seçeneği bulacaksınız. sizi doğrudan oraya, onarabileceğiniz, uygulama eklentilerini yönetebileceğiniz ve (varsa) başlangıç ??görevlerini görebileceğiniz yere götürür. Bu sayfayı Ayarlar'da bulabileceğiniz uygulamayla ilgili tüm ayarlar için tek adres haline getirme hedefimiz var - Başlangıç ??görevlerinin çalışması ilk kısımdı, ancak daha fazlası var, bizi izlemeye devam edin!
Bu derlemeyle başla'da bir UWP uygulamasını veya UWP uygulama kutucuğuna sağ tıklarsanız, Diğer'in altında sizi doğrudan oraya götürecek, onarabileceğiniz, uygulama eklentilerini yönetebileceğiniz ve başlangıç ??görevlerini görebileceğiniz yeni bir Ayarlar seçeneği bulacaksınız ( mümkün ise).

Girdi İyileştirmeleri

Dokunmatik klavye için emoji verilerinin elden geçirilmesi: Desteklediğimiz tüm dillerdeki emoji verilerine bir göz attık ve dokunmatik klavyeyle ilgili kelimeleri yazarken sevdiğiniz emojilerin daha fazlasının görünmesi için bunları güncelledik . Ayrıca, daha önce emoji adaylarını desteklemeyen birkaç dil için destek ekledik. Lütfen bir deneyin ve nasıl gittiğini bize bildirin! Tek boynuzlu at, kivi, sanatçı veya kaplumbağa gibi sözcükleri yazmayı deneyin (elbette kendi dilinizde ????) – birincil aday aday listesinde listelenir, herhangi bir ikincil aday, emojiye dokunduğunuzda aday listesinde listelenir buton. Daha sonraki bir uçuşla gelecek veriler üzerinde biraz daha işimiz var, ancak bu derlemede gözle görülür bir gelişme görmelisiniz.
Bu uçuş, Arapça (Suudi Arabistan), Danca (Danimarka), Almanca (Almanya), Yunanca (Yunanistan), İngilizce (Büyük Britanya), İspanyolca (İspanya), İspanyolca (Meksika) dahil 150'den fazla dil için yeni ve güncellenmiş emoji verilerini içerir. , Fince (Finlandiya), Fransızca (Fransa), İbranice (İsrail), Hintçe (Hindistan), İtalyanca (İtalya), Felemenkçe (Hollanda), Norveççe (Norveç), Lehçe (Polonya), Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz) , Rusça (Rusya), İsveççe (İsveç) ve Türkçe (Türkiye).
NOT: Belirli bir dilde yazarken emoji tahminlerini ve yazma tahminlerini görmek için, o dil için isteğe bağlı yazma özelliğinin uygulanması gerekir. Dili dil listenize eklediğinizde veya daha sonra internete bağlandığınızda internet bağlantınız olduğu sürece kendi kendine indirilmelidir. Tahminleri görmüyorsanız ve internet bağlantınız varsa, dili kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.
Artık aynı anda bir sürü emoji eklemek için Emoji Panelini kullanabilirsiniz! Geri bildiriminize dayanarak, Emoji Panelinin tasarımını öyle ayarlıyoruz ki, paneli açtıktan sonra Windows logo tuşu + “.” veya “;”, göz atabilir, arayabilir ve ardından birden fazla emoji seçebilirsiniz. Kapat düğmesine veya “Esc” tuşuna basana kadar panel kaybolmaz.
Geri bildiriminize dayanarak, Emoji Panelinin tasarımını öyle ayarlıyoruz ki, paneli açtıktan sonra Windows logo tuşu + “.” veya “;”, göz atabilir, arayabilir ve ardından birden fazla emoji seçebilirsiniz.
Not: Emoji Paneli şu anda yalnızca en-us klavyesi etkinken kullanılabilir.
Klavye İyileştirmeleri : Tamil dili için Tamil 99 adlı yeni bir klavyenin yanı sıra güncellenmiş Sinhala, Myanmar ve Amharca klavyelerini sunuyoruz.
 • Tamil 99 klavye (donanım klavyesi, dokunmatik klavye) artık Windows PC'de mevcut! Yeni bir Tamil klavye ekledik – bu dili konuşuyorsanız ve denemek istiyorsanız Tamilce'nin (Hindistan) dil listenizde olduğundan emin olun. Bölge ve Dil Ayarları'nda o dil girişini tıklayın, ardından Seçenekler > Klavye ekle > Tamil 99'u seçin. Dokunmatik klavyede nasıl göründüğüne dair bir örnek:
  Tamil 99 klavye (donanım klavyesi, dokunmatik klavye) artık Windows PC'de mevcut!
 • Sinhala ve Myanmar klavyeleri, dizileri girmenin daha kapsamlı yollarını desteklemek için güncellendi, örneğin bunlar artık çalışıyor: Sinhala: ? + ? -> ??, Myanmar: ? + ? = e?
 • Amharca yazma deneyimini geliştirmek için, artık kompozisyonları daha rahat girebilmeniz için Amharca klavyeyi tamamen güncelledik. Yazarken İngilizce harfleri ve açılır bir aday listesi görmek yerine, artık Amharca komut dosyasının doğrudan metin alanına eklendiğini göreceksiniz.
Bu değişiklikleri denerken geri bildiriminizi duymak isteriz!

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Cortana'nın kaldığınız yerden devam edebilmeniz için kullandığı etkinlik geçmişinizi görüntülemenize ve yönetmenize olanak tanıyan ayarlar ekledik. Bu ayarları Ayarlar > Gizlilik > Etkinlik geçmişi'nde bulun.
 • Dosya Gezgini'ndeki Bu Bilgisayar için Özellikler iletişim kutusunun son iki derlemede çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı üçüncü taraf antivirüsler ve OneDrive İsteğe Bağlı Dosyalar'ın etkinleştirildiği Insider'ların son sürümlerde "OneDrive Windows'a bağlanamıyor" hatası görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir UWP uygulaması açık ve askıya alınmış durumdayken oturum kapatma ve kapatma sırasında gecikmelere neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Bazı TV'lerde ve monitörlerde yükseltme yapıldıktan sonra 10/12 bit kablo biçimleri için yanlış bir şekilde destek reklamı yapan ekran renklerinin bozulmasına neden olan ve topluluk tarafından bildirilen bir sorunu düzelttik.
 • Bir önceki uçuşta, yoğun iş parçacıklı DirectX 12 uygulamalarının ilk başlatmadan sonra başlatma sırasında çökmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Akıcı tasarım standartlarına daha iyi uyum sağlamak için dokunmatik klavyede akrilik uygulamasını ayarladık.
 • Geniş dokunmatik klavye düzeninde yazarken tuşların vurgulu kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Çince (Basitleştirilmiş) dokunmatik klavyeyle yazarken tuşların düşmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • El yazısı panelinde uzun bir cümle yazarken, kaleminiz yazarken kaydırma yaparak panel boyunca mürekkep darbesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavye bir kez başlatılana kadar donanım klavyesi metin önerilerinin çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Excel 2016'da hücreler arasında hareket ederken farenin + ile fare işaretçisi simgesi arasında belirgin şekilde titremesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların önceki uçuşa yükselttikten sonra Başlat menüsü düzeninin sıfırlandığını görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta yeniden boyutlandırılmaya çalışıldığında mini görüntüleme pencerelerinin (örneğin Filmler ve TV veya Skype'ta) ekran dışına çıkmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son birkaç uçuşta Ayarlar'daki ayarlar için arama sonuçlarına tıklamanın sizi aradığınız gerçek kategori yerine her zaman son birkaç uçuşta en üst düzey kategoriye götürmesine neden olan bir sorunu düzelttik (örneğin, Depolama Ayarları yerine Görüntü Ayarları ).

Bilinen Sorunlar

 • Mail, Cortana, Ekran Okuyucusu'nda bozuk işlevsellik yaşıyorsanız veya Windows Media Player gibi bazı özellikleri kaçırıyorsanız, lütfen bu Geri Bildirim Merkezi gönderisine bakın: https://aka.ms/Rsrjqn . Bu sorun giderilmiş olsa da, 16299.xx'den 16299.15'e (ve ardından daha yeni yapılara) yükselttiyseniz, bilgisayarınızı tekrar iyi bir duruma getirmek için yine de adımlar atmanız gerekebilir.
 • League of Legends ve NBA2k Online gibi popüler Tencent oyunları, 64-bit PC'lerin hata denetimi yapmasına (GSOD) neden olabilir.
 • Bağlantı denemeleri sırasında özel açılır pencereler kullanan VPN'ler 720 hatasıyla bağlanamayabilir.
 • Bu derlemede tanıtılan bir hata nedeniyle, Cortana'dan tüm bildirimlerinizi alamayabilirsiniz. Hatırlatıcılar bu hatadan etkilenmez, ancak beklediğiniz diğer Cortana bildirimlerini alamayabilirsiniz. Bunun için düzeltme bir sonraki uçuşta olmalıdır.
 • [Geliştiriciler] Bir x86 uygulamasının bir x64 bilgisayara uzaktan dağıtılması, hedef bilgisayar Derleme 17040'ı çalıştırıyorsa "FileNotFound" dağıtım hatalarına neden olur. Bir x64 uygulamasını bir x64 bilgisayara uzaktan veya bir x86 uygulamasını x86 bilgisayarına dağıtmak iyi sonuç verir.
 • Burada listelenen tüm dinamik birim türleri düzgün şekilde bağlanmaz veya Windows'tan erişilebilir. Veriler birimde bozulmadan kalır, yalnızca bu işletim sistemi yapısından erişilebilir değildir. Verilere erişmeniz gerekiyorsa, daha önceki bir yapıya geri dönebilirsiniz. Bu sorun için bir düzeltme sonraki derlemede yayınlanacaktır.
 • 17035 veya daha yeni bir sürüme yükselttikten sonra, belirli sözlük dosyalarını kaybedebilir ve bu da Japonca veya Geleneksel Çince olmayan bir işletim sistemi kullanıyorsanız IME, Dokunmatik Klavye veya El Yazısı aracılığıyla Japonca veya Geleneksel Çince yazamamanıza neden olabilir. (İngilizce tabanlı bir işletim sistemi gibi). Düzeltmek için çalışıyoruz. Bu arada, bu, engelinizi kaldırmanıza yardımcı olacaktır:
1. Başlangıç ??> Ayarlar > Saat ve Dil > Bölge ve dil'e gidin.
2. Dil altında, dilinizi seçin (örn. “Japonca”).
3. [Seçenek]'e tıklayın ve Dil seçenekleri altında “Temel yazım” için [İndir] düğmesi mevcutsa, indirmeyi başlatmak için lütfen tıklayın.
4. Sözlük dosyaları indirildikten sonra, gerekli isteğe bağlı özelliğin durumunu Ayarlar > Uygulamalar > "Uygulamalar ve özellikler" > "İsteğe bağlı özellikleri yönet" bölümünde kontrol edebilirsiniz. Ad, "Japonca yazarak" veya "Çince (Tayvan) yazarak" gibi bir şey olacaktır.

Office Insider Programı

Office Insider üyesi misiniz? Değilse - olmalısınız! Önümüzdeki haftalarda, Insider Preview yapılarındaki yeni özelliklerle aydınlanacak bazı eğlenceli ve ilginç senaryoları tanıtmak için Office Insider Ekibi ile ortaklık yapacağız. Yani kesinlikle bir Office Insider üyesi olmak isteyeceksiniz! İleride, Insider Preview derleme sürümlerimizle Office'in daha fazla tanıtımını bekleyebilirsiniz. O halde bugün bir Office Insider üyesi olmak için kaydolun!
 

16.08.2021

Diğer Haberler