Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 17035 Duyurusu


Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, PC için Windows 10 Insider Preview Build 17035'i Hızlı halkada ve Skip Ahead'i seçenler için Windows Insider'lara yayınlıyoruz.
LÜTFEN DİKKAT: AMD işlemcili bilgisayarların mevcut yapılara yükseltme sırasında hata denetimi yapmasına neden olan bir hata nedeniyle, AMD işlemcili bilgisayarların bu yapıyı almasını engelliyoruz. Bu bloğu kaldırabilmemiz için araştırıyor ve düzeltmeye çalışıyoruz.

Build 17035'teki yenilikler

Microsoft Kenar İyileştirmeleri

Sekmeyi Kapat! Bu yapı, ses çalan bir sekmenin sesini kapatmak için yeni bir deneyim sunar. Bir sekme medya oynatırken görüntülenen ses simgesi artık tıklanabilir ve tıklandığında o sekmenin çalmakta olduğu ses akışlarını kapatacaktır. Sekme sesi tekrar tıklandığında açılır. Bu özellik, sekmedeki sağ tıklama eylemi aracılığıyla içerik menüsünden de kullanılabilir. Bunu talep eden geri bildirim paylaşan herkese teşekkürler! Bundan sonra ne uygulamamız gerektiğine dair bir fikriniz var mı? Lütfen geri bildirimi günlüğe kaydedin!
Bir sekme medya oynatırken görüntülenen ses simgesi artık tıklanabilir ve tıklandığında o sekmenin çalmakta olduğu ses akışlarını kapatacaktır.  Sekme sesi tekrar tıklandığında açılır.
Ücretsiz EPUB kitaplarını kaydedin : Microsoft Edge'de web'den ücretsiz bir EPUB kitabı okuyorsanız ve onu kaydetmek istiyorsanız, şimdi bunu yapabilirsiniz.
Microsoft Edge'de web'den ücretsiz bir EPUB kitabı okuyorsanız ve onu kaydetmek istiyorsanız, şimdi bunu yapabilirsiniz.
Kitaplar için yeni bağlam menüsü seçenekleri: Size kolaylık sağlamak için, Kitap bölmesinde kitapları sağ tıklattığınızda Microsoft Store'da Görüntüle, Başlangıç ??Noktasına Sabitle ve Kitapları Yenile gibi birkaç yeni seçenek ekledik. Buradan kaldır, Cihazdan kaldır olarak yeniden adlandırıldı.
Size kolaylık sağlamak için, Kitap bölmesinde kitapları sağ tıklattığınızda Microsoft Store'da Görüntüle, Başlangıç ??Noktasına Sabitle ve Kitapları Yenile gibi birkaç yeni seçenek ekledik.

 Yakın Paylaşım Tanıtımı

Patronunuzla bir toplantıda olduğunuzu ve ekranınızda baktığınız raporu onlara hızlı bir şekilde göndermeniz gerektiğini mi söylüyorsunuz? Ya da siz ve bir kardeşiniz dizüstü bilgisayarlarınızı kullanarak kanepede takılıyorsunuz ve ona en son Minecraft eserinizin ekran görüntüsünü göndermek mi istiyorsunuz? Artık yeni Near Share özelliğini kullanarak dosyaları ve URL'leri yakındaki bilgisayarlarla kablosuz olarak paylaşabilirsiniz.
Artık yeni Near Share özelliğini kullanarak dosyaları ve URL'leri yakındaki bilgisayarlarla kablosuz olarak paylaşabilirsiniz.
Peki nasıl kullanıyorsunuz? Bilgisayarınız Bluetooth'u destekliyorsa:
  1. PC'nizde (ve Paylaşmaya çalıştığınız PC'de - bu, her iki PC'nin de RS4 Build 17035+ üzerinde olması gerektiği anlamına gelir) için Yakın Paylaşım'ın açık olduğundan emin olun - Eylem Merkezi'nde olması gereken yeni bir hızlı işlem var. AÇIK olarak ayarlayın. Hızlı işlem hemen görünmüyorsa ve PC'nizde Bluetooth varsa, Ayarlar > Bildirimler ve İşlemler > "Hızlı işlem ekle veya kaldır" altından etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol edin.
    Yakın paylaşım hızlı eylem.
  2. Fotoğraflar, Microsoft Edge ve hatta Dosya Gezgini gibi favori uygulamalarınızdan herhangi birinde Paylaş simgesini arayın (bir dosyayı sağ tıklayın ve Paylaş'ı seçin).
  3. Paylaş'a tıklayın! Şimdi en üstte cihazların bir listesini göreceksiniz - paylaşmak istediğinizi seçin, Bluetooth aralığında bu özelliğin etkinleştirildiği yakındaki tüm bilgisayarlar görünmelidir.
  4. Alıcı kabul ettiğinde (Kabul etmek veya reddetmek için Eylem Merkezi aracılığıyla bir bildirim alırlar), dosyanızın sihirli bir şekilde kablosuz olarak aktarılmasını izleyin!

Microsoft Store uygulamasını kullanarak Surface donanımı satın alın

Mağazada şu sayfaya gidin: http://aka.ms/ShopSurfaceOnWin10 . Bu özellik, Mağaza uygulamasının 11709.1001.7 veya daha yeni sürümünü çalıştıran Windows 10 bilgisayarlarda kullanılabilir. Deneyin ve bu görevi yaptığınızdan emin olun !
Not: Şu anda yalnızca ABD, İngiltere ve Avustralya pazarları için mevcuttur ve yakında daha fazla pazara açılmayı amaçlamaktadır.

Ayarlar İyileştirmeleri

Windows Update İyileştirmeleri: Artık ön plan indirmelerinde kullanılan indirme bant genişliğini sınırlayabilirsiniz. Ön plan indirmeleri, etkileşimli olarak indirmeye başladığınızda gerçekleşir; örneğin, “Güncellemeleri kontrol et”e tıklarsınız veya Windows Mağazasından bir Uygulama indirmeye başlarsınız.
Ses Ayarları, Ayarlar'a taşınıyor : Cihaz değiştirme ve sorun giderme gibi genel ses ayarlarınızın bazılarını artık Ayarlar > Sistem > Ses'te değiştirebilirsiniz. Ses ayarlarının eski Denetim Masası'ndan Ayarlar uygulamasına nasıl taşındığının bir önizlemesi için gidin. Bu sayfada hala eklememiz ve düzeltmemiz gereken şeyler var, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!
Güncellenmiş Erişim Kolaylığı Ayarları: Bu yapı, Yapı 17025 ile ilk kez yayınlanan ayarların yenilenmesini daha da tamamlamak için ek Erişim Kolaylığı ayarları ekler Grupla ilgili ayarlara Ekran, Ses, Konuşma Tanıma ve Göz kontrolü (beta) ile ilgili yeni bölümler eklendi. (NOT: Gözle kontrol ayarları henüz bu uçuşta değil, yakında geliyor.)

16.08.2021

Diğer Haberler