Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 17017 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün PC için Windows 10 Insider Preview Build 17017'yi Hızlı halkada ve Skip Ahead'i seçenler için Windows Insider'lara yayınlıyoruz.
İleriye dönük olarak, RS_PRERELEASE şubesinden Fast ring'deki Insider'lara ve aynı anda Skip Ahead'i seçenlere RS4 için yeni yapılar yayınlamayı planlıyoruz. RS4 için geliştirmeye yeni başladığımız için, Insider'lar henüz çok fazla büyük değişiklik veya yeni özellik görmeyi beklememelidir. Ancak ekipler şimdi yeni kodu kontrol etmeye başlıyor!

Yapı 17017'deki yenilikler

Cortana Koleksiyonlarıyla Tanışın: Cortana artık sizin için bir şeyleri fark edip hatırlayarak ve bunları parmaklarınızın ucuna getirerek zamandan ve stresten tasarruf etmenizi sağlıyor. Cortana, alışveriş yaptığınız öğeler, restoranlar, tarifler ve incelemek istediğiniz kitaplar, izlemek istediğiniz filmler ve TV şovları gibi ilgilendiğiniz şeyleri toplayabilir ve bunların hepsini özenle düzenlenmiş listelere yerleştirir ve bunları içinden sizin en sevdiklerini seçebilirsin. Cortana her zaman öğrenir, bu nedenle Cortana'nın size yardım etmesine ne kadar izin verirseniz, Cortana sizin için o kadar fazlasını yapar. Bunu nasıl deneyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi için oluşturduğumuz göreve göz atın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin! (Yalnızca EN-US Insider kullanıcıları için mevcuttur.)
Tarayıcınızda incelemekte olduğunuz bir filmi Koleksiyonunuza ekleyin!
 Cortana Koleksiyonları.
https://youtu.be/HVGZRdRvBvY).
Cortana ve Eylem Merkezi arasındaki eylemleri basitleştirme:Windows 10'un önceki özellik güncellemelerinde (Fall Creators Update dahil), yapmanız gerekebilecek bir sonraki eylemi görebileceğiniz iki yer vardı: Cortana ve Action Center. Nereye gideceğimiz net olmadığı için bunun kafa karıştırıcı olduğuna dair geri bildirimler duyduk. Cortana'nın öngörülerinin ve önerilen eylemlerin Eylem Merkezi dışında yaşaması, Cortana'nın kullanıcı arayüzünün Cortana'nın doğal dili ve arama yeteneklerine odaklanmasını da imkansız hale getirdi. Bu sorunların her ikisini de düzeltmek için Cortana'nın proaktif içeriği Eylem Merkezi'ne taşınacak, böylece bir sonraki adımınızı atabileceğiniz tek bir yeriniz olacak ve Cortana'nın sizin için sahip olduğu önemli içgörüleri görebileceksiniz. Bu, Cortana'nın kullanıcı arayüzünü, ipuçları sağlamak ve müşterileri Cortana'ya söylenebilecekler konusunda eğitmek için serbest bırakır. ve ihtiyacınız olan bilgiyi olabildiğince çabuk alabilmeniz için arama araçları sağlamak. Cortana'nın artık proaktif içerik sunmadığı bu derlemeyle başlayan bu değişikliğin ilk bölümünü göreceksiniz. Zamanla, Cortana'da bulunan proaktif içeriğin Eylem Merkezi'nde göründüğünü göreceksiniz.
Başlangıç ??Ayarları: Başlangıçta veya kullanıcı oturum açma sırasında çalışacak şekilde yapılandırılan uygulamaların listesi şu anda Görev Yöneticisi'ndeki Başlangıç ??sekmesi aracılığıyla tutulmaktadır. Ayarlar deneyimimizi pekiştirmek için süregelen çabamızın bir parçası olarak, artık bunları Ayarlar'da yapılandırabilirsiniz! Yeni Başlangıç ??sayfamızda Ayarlar > Uygulamalar altında, mevcut kullanıcı için yüklenen tüm başlangıç ??görevlerini görebilir ve her birini etkinleştirebilir/devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, başlangıç ??zamanınız üzerindeki etkilerini de göstereceğiz.
Ayarlar'da başlangıç ??uygulamaları.
UWP uygulamalarının başlangıç ??uygulamaları olarak nasıl listelenebileceği hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın Win32 uygulamalarının başlangıç ??uygulamaları olarak nasıl listelenebileceği hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın .

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • İçeriden öğrenenlerin küçük bir yüzdesinin yaşadığı, kaldırılan uygulamaların yeniden başlatmanın ardından beklenmedik şekilde yeniden yüklenebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Duvar kağıdı değişikliklerinin Windows 10 Creators Update'teki cihazlarda "Ayarlarınızı senkronize et" etkinken dolaşamaması sorununu düzelttik.
 • Bir önceki uçuşta Depolama Ayarlarının başlatıldığında kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Saat dilimlerini değiştirmenin, çıkış yapıp tekrar giriş yapana kadar kilit ekranı saatinin yanlış olmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kaydırma hareketini bir bildirimin üzerinde başlatırsanız, Eylem Merkezi'nin dokunarak kaydırmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir bildirim Eylem Merkezi'ne gönderilmeyi desteklemiyorsa, tost artık ok yerine X gösterecek.
 • Yeniden başlatmadan önce dokunmatik klavyeyi kullandıysanız, dokunmatik olmayan bilgisayarlarda sistem yeniden başlatıldıktan sonra dokunmatik klavyenin beklenmedik şekilde otomatik olarak başlatılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Dokunmatik klavyede kullanılanla tutarlı olması için giriş açılır penceresindeki dil ayarları simgesini güncelledik.
 • Courier New yazı tipini kullanırken bazı uygulamalarda "2" karakterinin doğru şekilde oluşturulmaması sorununu düzelttik.
 • Belirli oyunlar veya çevrimiçi videolar oynatılırken Volume Mixer'da yinelenen simgelerin görüntülenebileceği bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek kare hızlarında çalışan bazı DirectX 9 oyunlarında performansın düşmesine neden olan bir sorunu düzelttik. Oyun oynamayı seviyorsanız, lütfen bu yapıda en sevdiğiniz oyunları oynamayı deneyin ve geri bildiriminizi paylaşın.
 • Son sürümlerde etkinleştirildiğinde belirli grafik sürücülerinin gece ışığının beklenmedik renklerle görüntülenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bu derlemeden itibaren, hazırda bekletme ve Hızlı Başlangıç'ı devre dışı bırakma ayarları yükseltme boyunca korunacaktır.
 • Bazı Insider'ların yaşadığı ve son uçuşlara yükselttikten sonra optik sürücülerinin Bu Bilgisayar altında listelenmediği bir sorunu düzelttik.
 • Bazı Insider'ların son birkaç uçuşa yükseltmeye çalışırken 0x80070005'i görmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Mağazadan uygulamaları güncellemeye çalışırken 0x80070002 kodunu görebileceğiniz son uçuşlardan kaynaklanan bir sorunu düzelttik.
 • Hyper-V'nin 3. taraf ağ depolama alanında VM oluşturamaması sorununu düzelttik.
 • İngilizce olmayan bir derlemeyi temiz bir şekilde kurduktan sonraki ilk birkaç dakika için birçok gelen kutusu uygulama adının beklenmedik bir şekilde İngilizce uygulama adlarında görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • WebView kullanan ve HTML tuvalini yoğun olarak kullanan oyun uygulamalarının son uçuşlarda beklenmedik şekilde çok düşük FPS'ye sahip olması sorununu düzelttik.

Bilinen Sorunlar

 • Windows Media Player gibi bazı Talep Üzerine Özellik (FOD) paketlerini kaçırıyorsanız, lütfen bu Geri Bildirim Merkezi gönderisine bakın: https://aka.ms/Rsrjqn .
 • Eylem Merkezi'nden gelen bildirimleri kapatmak için dokunarak kaydırma hareketi şu anda çalışmıyor. Araştırıyoruz – şimdilik tümünü temizle düğmesini veya fare/klavyeyi kullanmanız gerekecek.
 • Eğer PC'ye oturum gidince, belirli GPU yapılandırmaları ile bu yapı çalıştıran bir bilgisayara içine RDP Eğer yerel olarak belki sadece mevcut imleç siyah bir ekran takılıp görünür. Biraz beklemesine izin verirseniz, bilgisayar sonunda iyileşecek ve normal şekilde kullanabileceksiniz.

Yaklaşan Web Yayını

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.