Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 16353 Duyurusu (Skip Ahead)

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, PC için Windows 10 Insider Preview Build 16353'ü Hızlı halkada yalnızca İleri Atlamayı seçen Windows Insider'lara yayınlıyoruz Geçen hafta belirttiğimiz gibi , Skip Ahead'e katılan Insider'lar, Windows 10 Fall Creators Update'ten (RS3) sonra gelecek olan RS4'e geçiş yapan RS_PRERELEASE şubesinden derlemeler almaya devam edecek. İçeridekiler, yapı numaralarının 1635x'e yükseldiğini fark edecekler. Daha önce, RS3 için geliştirmenin başlangıcındaki yapı numaralarıyla ileriye atlamıştık. RS4 için geliştirmeye yeni başladığımız için, Insider'lar henüz çok fazla büyük değişiklik veya yeni özellik görmeyi beklememelidir. Odak noktamız, Windows 10 Fall Creators Update'i yayınlanmaya hazır hale getirmeye devam ediyor!

İleri Atla hakkında daha fazla bilgi

Bazı Insider'ların bize Skip Ahead hakkında ve bunun ne olduğunu netleştirmek için bazı sorular sormasını sağladık. Temmuz ayında, Hızlı halkadaki Windows Insider'ların, Windows 10 için bir sonraki özellik güncellemesinin parçası olacak yapılara katılabileceklerini ve "ileri atlayabileceklerini" duyurduk . Hızlı halkada kaç İçeriden Kullanıcı alacağımızın bir sınırı vardı ileri atlamaya izin verin ve bu sınıra birkaç hafta önce ulaşılmıştı. İçeridekiler artık bilgisayarlarını İleri Atlamayı seçemezler.
Geçen haftaya kadar, Skip Ahead'i seçmeyen Insider'lara ve bunu yapanlara aynı yapıları yayınlıyorduk. Bugün itibariyle, yapılar artık yukarıda belirtilenlerle aynı değil.
Aşağıdaki grafik, Skip Ahead'in temellerini özetlemektedir:
İleri Atla'nın temelleri.
Özetlemek:
 • Eğer varsa YAPMADIĞIMIZ Ahead atla için opt, en son Windows 10'a Güz Yaratıcıları Güncellemesi (RS3) yapılarında alıyoruz. Windows 10 Fall Creators Update'i yayınladığımızda, sonunda Windows 10'un (RS4) sonraki özellik güncellemesi için derlemeler almaya başlayacaksınız.
 • Eğer varsa DID Önde atla için opt, erken alıyorsanız, Windows 10 (RS4) bir sonraki özelliği güncelleme için inşa eder.
Bunun bazı Insider'lar için biraz kafa karıştırıcı görünebileceğinin farkındayız, ancak Skip Ahead ile aynı anda iki farklı daldan derleme yayınlama yeteneğimizi test edebiliyoruz. Windows 10 Fall Creators, Skip Ahead ortadan kalktığında ve Fast ring'deki herkes RS4 yapılarında olacak.

PC için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Eylem Merkezi siyah olduğunda (varsayılan seçenek), "tümünü temizle", "genişlet"/"daralt" ve "daha fazlasını gör" bağlantı metninin tümü artık vurgu renginizi kullanacak ve böylece daha fazla öne çıkmalarını sağlayacak ve keşfedilebilirliği artıracaktır.
 • Eylem Merkezi'ni, tüm bildirimleri kapatmak için iki parmakla dokunma hareketini destekleyecek şekilde güncelledik. İki parmağınızı, ekranınızın yan tarafının karşısındaki kenarın yakınındaki Eylem Merkezi içine dikey olarak yerleştirin. Ardından bu parmakları ekranın kenarına doğru kaydırın. Tüm bildirim gruplarının parmaklarınızı takip ettiğini ve ardından parmaklarınızı ekranın kenarından kaydırırken kapandığını fark edeceksiniz.
 • XAML'de, son uçuşta animasyon durana kadar (örneğin, Ayarlar'ın ana sayfasını yüklerken) metin animasyonlarının biraz bulanık görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Farklı bir DPI ile harici bir monitöre takılıyken bilgisayarı başlattığınızda görev çubuğunun beklenmedik şekilde kalınlaşmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • En aza indirilmiş monitör başına DPI duyarlı pencerelerin DPI değişikliklerini kaçırmasına ve geri yükleme sırasında DPI ölçeklendirmesinin bir karışımıyla sonuçlanmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Slayt Gösterisi etkinleştirildiğinde ikinci kez uyku modundan çıkmanın Kilit ekranının Ctrl + Alt + Del tuşlarına basılmadan kapatılamayacağı bir duruma gelmesine neden olan son uçuşlardan kaynaklanan bir sorunu düzelttik.
 • Varsayılan olmayan ekran ölçekleme kullanan bilgisayarlar için son uçuşta fare duyarlılığında beklenmeyen bir değişiklikle sonuçlanan bir sorunu düzelttik.
 • Asphalt 8'in son uçuşlarda girdi kabul etmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge'deki belirli web sitelerinde ilerleme tekerleklerinin rotasyonları sırasında beklenmedik şekilde yerinden oynamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Oturum açma ekranından pin sıfırlama işlemi gerçekleştirirken Windows Hello dizelerinin sayfanın üstünde görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
Hustle-As-A-Service için kesinti yok,
 

16.08.2021

Diğer Haberler