Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 16226 DuyurusuMerhaba Windows İçerdekiler!

Bugün PC için Windows 10 Insider Preview Build 16226'yı Hızlı halkada Windows Insider'lara sunmaktan heyecan duyuyoruz!

PC için Build 16226'daki Yenilikler

Microsoft Edge'deki yeni özellikler

Sekmeleri kapatma konusunda size daha fazla kontrol sağlamak : Build 16199'daki çalışmalarımıza dayanarak , bir JavaScript (yani uyarı, istem vb.) olduğunda bile sekme bandındaki X'in bir sekmeyi kapatmak için her zaman kullanılabilir olmasını sağlamak için Microsoft Edge'i güncelledik. ) iletişim kutusu Microsoft Edge'de gösteriliyor. Ek olarak, Edge penceresini kapatmak her zaman mevcut bir seçenek olarak kalır. Bir iletişim kutusu gösterilirken birçok tarayıcı özelliğine de (ör. sık kullanılanlar çubuğu, ayarlar vb.) erişebilirsiniz.
Başka bir tarayıcıdan taşımayı kolaylaştırma : Kullanıcılar artık Çerezleri ve Ayarları Chrome'dan Microsoft Edge'e taşıyabilir; bu, kullanıcıların birincil tarayıcıları olarak Microsoft Edge'e geçişlerini kolaylaştıracaktır.

Microsoft Edge'de daha fazla EPUB geliştirmesi

Kopyala ve Cortana'ya Sor: Artık, metninizi seçtiğinizde, notlar eklemenin, vurgulamanın ve altını çizmenin yanı sıra Cortana'ya Kopyalayabilir ve Sorabilirsiniz . Cortana, bir EPUB kitabı okurken biraz araştırma yapmanıza yardımcı olabilir!
Artık metninizi seçtiğinizde, notlar eklemenin, vurgulamanın ve altını çizmenin yanı sıra Kopyalayabilir ve Cortana'ya Sorabilirsiniz.
Mürekkep Notları: Mürekkebiniz var mı? Bir not ekleyin ve üzerine kaleminizle yazın veya çizin.
Mürekkebin var mı?  Bir not ekleyin ve üzerine kaleminizle yazın veya çizin.
Notunuzu görmek için not düğmesinin üzerine gelmeniz yeterlidir; açmanıza gerek yoktur.
Notunuzu görmek için not düğmesinin üzerine gelmeniz yeterlidir; açmanıza gerek yoktur.
Cihazlar arasında dolaşan kitaplar : Windows Mağazası'ndaki kitaplarınız Windows 10 cihazlarınızda bulunur ve okuma ilerlemeniz, yer imleriniz ve notlarınız senkronize tutulur.

Microsoft Edge'de iyileştirilmiş Sık Kullanılanlar deneyimi:

Yeni favorileri kaydederken yeni deneyim: Artık yeni favorileri kaydettiğinizde favorilerinizi bir dizin ağacı olarak görüntüleyebilir ve "Favorilere ekle" iletişim kutusundan klasörleri daraltabilir veya genişletebilirsiniz. Başlamak için "Şuraya kaydet" klasör listesine tıklamanız yeterli!
Artık yeni favorileri kaydettiğinizde favorilerinizi bir dizin ağacı olarak görüntüleyebilir ve “Favorilere ekle” iletişim kutusundan klasörleri daraltabilir veya genişletebilirsiniz.

Favoriler için URL'yi Düzenle:
 Artık Favoriler menüsünde veya Favoriler Çubuğunda herhangi bir favorinin URL'sini düzenleyebilirsiniz. Bunu, taşınan bir sitenin konumunu güncellemek veya sık kullanılanlar çubuğunda Yer İşaretleri oluşturmak için kullanabilirsiniz.
 

16.08.2021

Diğer Haberler