Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 15061 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada PC için Windows 10 Insider Preview Build 15061'i Windows Insider'lara sunmaktan heyecan duyuyoruz.

PC için diğer değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Son uçuşlarda Filmler ve TV'de belirli mp4 videoları izlerken bazı beklenmedik görsel bozulmalara neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni bir hesap ve e-posta adresi oluştururken doğum günü tarihi alanına dokunduğunuzda OOBE'nin çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ağ Bağlantılarında beklenmedik bir şekilde bazı VPN bağlantılarının kaybolmasına neden olan yeni bir sorunu düzelttik.
 • Son uçuşlarda bazı Direct3D 9 oyunlarının periyodik olarak başlatılamaması sorununu düzelttik. Bu sorunu çözmek için, varsayılan ekran çözünürlüğünüzün sisteminiz için önerilen ayar olması gerekiyordu. Artık ekran yapılandırmanızı tercih ettiğiniz ayarlara döndürebilirsiniz.

PC için bilinen sorunlar

 • Bu derlemede yeni (ek) dil paketleri indiremeyeceksiniz. Şu anda yüklü olan dil paketleri etkilenmeyecektir.
 • Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında 8024a112 hatasıyla bu yapıyı yükleyemezse, manuel olarak yeniden başlatın. Yeniden başlatma sırasında PC'niz askıda kalıyor gibi görünüyorsa, PC'nizi kapatıp tekrar açın; yükleme devam edecektir.
 • Bazı Insider'lar bu hatayı gördüğünü bildirdi “Bazı güncellemeler iptal edildi. Windows Update'te yeni güncellemelerin kullanıma sunulması durumunda denemeye devam edeceğiz”. Karşılaşırsanız, lütfen aşağıdaki kayıt defteri anahtarını silmeyi deneyin:
[kod dili=”powershell”]HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update\RequestedAppCategories\8b24b027-1dee-babb-9a95-3517dfb9c552[/code]
Daha fazla ayrıntı için bu forum gönderisine bakın.
 • Bazı uygulamalar ve oyunlar, önceki bir derlemede gerçekleşen reklam kimliğinin yanlış yapılandırılması nedeniyle çökebilir. Bu sorun özellikle Yapı 15031'de oluşturulan yeni kullanıcı hesaplarını etkiler. Yanlış yapılandırma, sonraki yapılara yükseltildikten sonra da devam edebilir. Kayıt defteri anahtarındaki ACL hatalı bir şekilde kullanıcıya erişimi reddeder ve bu durumdan çıkmak için aşağıdaki kayıt defteri anahtarını silebilirsiniz:
HKCU\Yazılım\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo
 • En son Surface ürün yazılımı güncellemelerinde olduğu gibi bekleyen bir güncelleme nedeniyle bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekirse, yeniden başlatma hatırlatıcısı iletişim kutusunun açılmadığı bir hata var. Yeniden başlatmanın gerekip gerekmediğini görmek için Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Windows Update'i kontrol etmelisiniz .
 • [OYUN] Belirli donanım yapılandırmaları, Yayın sırasında Oyun çubuğundaki yayın canlı inceleme penceresinin Yeşil renkte yanıp sönmesine neden olabilir. Bu, yayınınızın kalitesini etkilemez ve yalnızca Yayıncı tarafından görülebilir.
 • EKLENDİ: Microsoft Edge, bu yapıda güvenilir olmayabilir, bu da kilitlenmelere ve tamamen yanıt vermemeye neden olabilir. Bu meydana gelirse, Microsoft Edge'in yeniden başlatılması tarayıcıyı tekrar çalışır duruma getirir.
Acele etmeye devam et,
 

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.