Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 15058 Duyurusu

GÜNCELLEME 3/17: PC için Windows 10 Insider Preview Build 15058'i Yavaş halkada Windows Insider'lara sunduk. 
Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada PC için Windows 10 Insider Preview Build 15058'i Windows Insider'lara sunmaktan heyecan duyuyoruz.

PC için diğer değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Bir dizi gelen kutusu uygulamasının (Mağaza gibi) başlatılamamasına neden olan ve Mağaza'dan herhangi bir uygulama güncellemesinin yüklenmesini engelleyen sorunu düzelttik.
 • Bazı UWP uygulamalarının beklenmedik bir şekilde uygulama paketi adlarıyla birlikte başlık çubuğunda uygulama adının aksine görünmesine neden olan başka bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge'in penceresi ekranın yarısından daha küçük bir boyuta getirildiğinde tam ekrana gitmenin veya Microsoft Edge'i büyütmenin geri gezinmeyi tetiklemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Microsoft Edge'de bir videoyu tam ekran izlerken fare işaretçisinin görünür kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Insider'ların, Ayarlar > Ağ ve İnternet > Wi-Fi aracılığıyla Wi-Fi Ayarları sayfasına erişirken son derlemelerde bazen karşılaşmış olabileceği bir kilitlenmeyi düzelttik.
 • Bilgisayar uyku modunda kilitlenecek şekilde ayarlanmışsa, masaüstü oturumunun bazen Kilitlendikten sonra İçeridekiler için kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik. Bu gerçekleştikten sonra, bilgisayarın kilidini açmaya çalışmak, oturum açma ekranında beklenmedik bir "Oturum açılamıyor: Bu bilgisayara bağlantı sayısı sınırlıdır ve tüm bağlantılar kullanımda" hatasının görülmesine veya yalnızca başarıyla oturum açılmasına neden olabilir. tüm açık uygulamaların kapatıldığını bulun.
 • Şu anda Microsoft Edge olarak ayarlanmamışsa, şifrelenmiş bir PDF'yi yeniden adlandırmanın varsayılan PDF okuyucuyu sıfırlayacağı bir sorunu düzelttik.
 • Yüksek DPI'lı bir bilgisayardan başka bir yüksek DPI'lı aygıta kablosuz olarak bağlanmak için Miracast'ı kullanırken hedef aygıtta video oynatma kalitesini iyileştirdik.

PC için bilinen sorunlar

 • Bazı bilgisayarlar SYSTEM_PTE_MISUSE hatası nedeniyle Build 15002 ve daha yüksek sürümlere güncelleme yapamayabilir.
 • Bazı uygulamalar ve oyunlar, önceki bir derlemede gerçekleşen reklam kimliğinin yanlış yapılandırılması nedeniyle çökebilir. Bu sorun özellikle Yapı 15031'de oluşturulan yeni kullanıcı hesaplarını etkiler. Yanlış yapılandırma, sonraki yapılara yükseltildikten sonra da devam edebilir. Kayıt defteri anahtarındaki ACL hatalı bir şekilde kullanıcıya erişimi reddeder ve bu durumdan çıkmak için aşağıdaki kayıt defteri anahtarını silebilirsiniz:
HKCUYazılımMicrosoftWindowsMevcut SürümReklamBilgi
 • En son Surface ürün yazılımı güncellemelerinde olduğu gibi bekleyen bir güncelleme nedeniyle bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekirse, yeniden başlatma hatırlatıcısı iletişim kutusunun açılmadığı bir hata var. Yeniden başlatmanın gerekip gerekmediğini görmek için Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Windows Update'i kontrol etmelisiniz .
 • [OYUN] Belirli donanım yapılandırmaları, Yayın sırasında Oyun çubuğundaki yayın canlı inceleme penceresinin Yeşil renkte yanıp sönmesine neden olabilir. Bu, yayınınızın kalitesini etkilemez ve yalnızca Yayıncı tarafından görülebilir.
 • Microsoft Edge'deki F12 Geliştirici Araçlarını kullanarak çapraz kaynaklı iframe'lerle sayfaları keşfederken sorunlar oluşabilir (örneğin, DOM gezgini yalnızca iframe DOM'yi gösterir, Konsol çerçeve seçicisi iframe'leri listelemez, vb.).
 • Bir SD bellek kartı takılırsa Surface Pro 3 ve Surface 3 cihazları yeni yapılara güncellenemez. Yeni bir yapı almak için SD hafıza kartını çıkarın. En son sürüm yüklendikten sonra SD bellek kartını yeniden takabilirsiniz.

Topluluk Güncellemeleri

Windows Insider'lar, hikayelerinizi duymayı SEVİYORUZ ve topluluklarınızda teknik süper güçlerinizi ne için kullandığınızı duymak her zaman büyük bir zevktir. Bugün, Bogota, Kolombiya'dan gelen ve gençlere boş zamanlarında kodlama öğreten Insider'larımızdan biri olan Mauricio Uribe ile tanışmanızı istiyoruz. Mauricio ile Şubat ayında Kolombiya'da bir Windows Insider Buluşması sırasında oturduk. Teknolojiye olan tutkusu, yerel çocukların kodlamayı öğrenmesine yardımcı olma dürtüsü ve yaşam için bulaşıcı enerjisi Mauricio'yu hem harika bir sohbetçi hem de etkili bir Windows Insider yapıyor.
Mauricio Uribe ile tanışın
Pek çok Insider üyesi gibi Mauricio da Windows ve teknoloji sevgisiyle büyüdü ve yıllar boyunca aktif bir destekçi olarak kaldı. “13 yaşımdan beri bilgisayar tutkunuyum ve teknoloji benim ana hobim oldu. İlk sürümünden bu yana Microsoft Windows'un doğuşunu ve dönüşümünü gördüm ve aslında Windows 95'in Kolombiya'da resmi lansmanının organizatörüydü.”??
Mauricio hakkında sevdiğimiz birçok şeyden biri, teknolojinin dünyada nasıl bir fark yarattığına dair içgörüleriydi. “Evrimi seviyorum. Bilgisayarları seviyorum. Teknolojinin tüm insanların hayatlarını değiştirmesine bayılıyorum.” Microsoft'un geliştirici alanındaki yenilenen odağından, BASH'in Windows'a gelen duyuruları ve daha fazla çapraz platform ve sistem ortaklıklarının geleceğinden bahsetti. "Windows'un şu anda vizyonuna odaklanma şeklini seviyorum."??
Mauricio, günlük işinin yanı sıra, yedi yaşındaki kızı gibi, kentindeki çocukların teknoloji ve kodlamada geleceğin liderleri olma hayallerini takip etmelerine yardımcı oluyor. "Şu anda özel bir madencilik şirketinin CEO'suyum, ancak sistem mühendisi olmamama rağmen, öğrencilere DOS, Lotus ve WordPerfect gibi bilgi işlemin temellerini öğrettiğim Universidad Javeriana'da Bilgisayarlara Giriş dersi verdim."?? Mauricio, etrafındaki diğer kişilerin kendi teknoloji kariyerlerini başlatabilmeleri için öğrenmeye, büyümeye ve topluluğuyla paylaşmaya devam ediyor.
“Kodlamayı öğrenmeye olan asıl ilgim, kızıma öğretmek istemem. Ve kodlama kursumu bitirip diplomamı alır almaz aldığım kursun aynısını çocuklar için İspanyolca olarak geliştirmeyi planlıyorum. İnsanların eğlenceli bir şekilde kodlamayı öğrenmenin mümkün olduğunu görebilmeleri için bunu halka sunmak istiyorum.”??
Mauricio gururla kendisini bir Windows Insider üyesi olarak tanımlıyor ve ona şampiyon diyebileceğimiz için şanslıyız. Bogota'daki programı savunan çalışmaları ve Insider'larımızı motive etmedeki yardımları arasında, Mauricio'nun liderliği Kolombiya'da canlı bir Insider topluluğu yaratıyor.
Herkese harika bir hafta olsun,
 

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.