Alışveriş Sepetim

PC için Windows 10 Insider Preview Build 15019 Duyurusu

Merhaba Windows İçerdekiler!
Bugün, Hızlı halkada PC için Windows 10 Insider Preview Build 15019'u Windows Insider'lara sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bilginize: Bu derlemede, PC'nizde popüler oyunları oynama yeteneğini etkileyecek platformla ilgili bazı hatalar var. Bu platform hataları, Oyun Modu gibi yeni oyun özellikleriyle ilgisizdir. Bu hafta duyurulan yeni oyun özelliklerini denemek isteyenler için bunun acı verici olduğunun farkındayız. Bu yapıyı bu sorunlarla birlikte Insider'lara yayınlayıp yayınlamama konusunda çok düşündük, ancak Insider'lardan işletim sisteminin diğer alanlarında geri bildirime ihtiyacımız olduğu için devam etmeye ve yayınlamaya karar verdik. Ekip, bu platform hatalarını düzeltmek için çok çalışıyor ve bu düzeltmeleri içeren bir yapı yayınladığımızda yeni oyun özelliklerini tekrar zorlamayı planlıyoruz.

Build 15019'daki yenilikler

Xbox Oyun Özellikleri : Windows ve Xbox Insider Programlarının bir parçası olarak, oyuncular için bazı harika yeni özellikler getiren güncellemeler bu hafta yayınlandı. Daha fazla ayrıntı için – Xbox Wire'daki bu blog gönderisine göz atın .
 • Yerleşik Beam akışı: Beam, oyun akışı yapmanın en kolay ve en hızlı yoludur ve hem Windows 10 PC'niz hem de Xbox One'ınız için bugün başlayan Insider Preview derlemelerinin bir parçasıdır. Bu yapıya güncelleme yaptıktan sonra, Oyun çubuğunu - Windows + G'yi yukarı çekerek Beam yayınlarını başlatabilirsiniz.
Windows 10'da Beam'e Genişleme
 • Ayarlar'daki Yeni Oyunlar bölümü: Windows 10'un Ayarlar uygulamasına özellikle oyun oynamak için yeni bir ayarlar sayfası eklendi: Oyun. Bu yeni bölüm, Xbox logosuyla tanınabilir. Ayrıca, PC kullanıcılarının ayarlarına erişmeye alışkın olduğu bu birleşik konumda oyun oynamak için bazı sistem ve kullanıcı ayarlarını birleştirmeye başlıyoruz. Bugünden itibaren, bu yeni Oyun alanında Oyun çubuğu, GameDVR, Oyun Modu ve yayın ve akış ayarlarını bulacaksınız. Bu bölümün tüm öğeleri bugünün Windows Insider derlemesinde görünmeyecek, ancak zaman içinde Oyun ayarlarını geliştirmeye ve dağıtmaya devam edeceğiz.
Ayarlar'daki oyunlar sayfası
 • Oyun Modu: Oyun Modu ile amacımız, Windows 10'u oyun için şimdiye kadarki en iyi Windows yapmaktır. Vizyonumuz, Oyun Modunun oyun performansında bir iyileştirme için Windows 10 PC'nizi optimize etmesidir. Oyun Modunu etkinleştirmek için Ayarlar > Oyun > Oyun Modu'na giderek özelliği açın. Bunu yapmak, Oyun çubuğunu (Windows + G) yukarı çekip Ayarlar düğmesini tıklatarak oynadığınız her UWP ve Win32 başlığı için özelliği etkinleştirme olanağı verecektir. Orada, Oyun Modu'nu kullanarak oyunları tek tek seçebileceksiniz. (Bu derlemede Oyun Modu ile ilgili bilinen bir sorun için aşağıya bakın.)
Windows 10'da Oyun Modu
Geri bildiriminizi dört gözle bekliyoruz! Şu andan itibaren bu özellikleri test edip iyileştireceğiz ve Windows 10 oyun deneyimini geliştirmeye devam edeceğiz.
Windows Oyun çubuğu gelişmiş tam ekran desteği: Bu destekle sürekli olarak daha fazla oyun ekliyoruz. Bu derlemede, Windows Oyun çubuğu ile tam ekran modunda 17 ek oyun için destek ekledik. Her zaman olduğu gibi, bir kayıt veya ekran görüntüsü almak üzere Oyun çubuğunu çağırmak için WIN + G tuşlarına basın.
 • Savaş alanı 3
 • Görev çağrısı örtülü operasyon 2
 • Call of Duty: Black Ops 2 – Zombiler
 • FIFA 14
 • FIFA 17
 • FIFA Menajeri 14
 • kasvetli şafak
 • Lonca Savaşları 2
 • Sol 4 Ölü 2
 • Akçaağaç Hikayesi
 • mükemmel
 • Ödeme günü 2
 • Roket Ligi
 • Elder Scrolls Çevrimiçi
 • Simler 4
 • Tom Clancy's Rainbow Six Siege
 • savaş yüzü
İpucu: Bu özelliği Windows Oyun çubuğu ayarlarından kontrol edebilirsiniz. Ayarlar iletişim kutusunda, "Tam ekran oyunlar oynadığımda Oyun çubuğunu göster" onay kutusunu arayın. En iyi oyun performansı için ayarların nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için Binbaşı Nelson'ın Oyun çubuğundaki gönderisine bakın .
Microsoft Edge artık sesli okuyabiliyor: Geçen hafta birçoğunuz bunu sordunuz ve Microsoft Edge'in artık e-kitaplarınızı* sesli okuyacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz! E-kitaplarınızdan birini açtıktan sonra sağ üst köşedeki "sesli oku" düğmesine basmanız ve Microsoft Edge'in satıra ve okunmakta olan kelimeye odaklanarak kitabı size okumasını dinlemeniz yeterlidir. Bu özellik, Microsoft Edge kullanılarak açılan tüm mağaza dışı EPUB dosyalarına da genişletilir.
Microsoft Edge'de yüksek sesle okuyun.
*Desteklenen diller: ar-EG, ca-ES, da-DK, de-DE, en-AU, en-CA, en-GB, en-IN, en-US, es-ES, es-MX, fi- FI, fr-CA, fr-FR, it-IT, ja-JP, nb-NO, nl-BE, nl-NL, pt-BR, pt-PT, sv-SE, tr-TR, zh-CN.
Microsoft Edge ve emoji: Microsoft Edge artık emoji kullanan web sitelerinde varsayılan olarak tam renkli, güncellenmiş emoji gösterecek.
Microsoft Edge'de yeni emoji desteği.
Daha kapsayıcı bir OOBE'ye doğru ilerlememize devam ediyoruz: Geçtiğimiz birkaç hafta içinde hepiniz bize yeni ilk deneyim hakkında bir ton geri bildirimde bulundunuz. Windows Kullanıma Hazır Deneyim (OOBE) Ekibi teşekkürlerini sunar ve insanların bilgisayarlarını ilk kez nasıl kurduklarını yeniden tasarlamak için çalışmalarına devam eder. Ne kapalı Bina ilk Build'a 15002 tanıtılan bu yapı daha kapsayıcı bir PC kurma yapmak daha iyileştirmeler getiriyor!
 • Gizlilik: Terry'nin bu blog gönderisinde bahsettiği kurulum deneyimindeki (OOBE) yeni gizlilik ayarları artık bu yapıya dahil edilmiştir.
OOBE'de gizlilik.
 • Wi-Fi Captive Portal: OOBE'deki Wi-Fi bağlantı deneyimi, "sabit portal" Wi-Fi ağlarını destekleyecek şekilde güncellendi. Böyle bir Wi-Fi etkin noktasına bağlanırken, OOBE, bağlantıyı tamamlamanıza ve internete erişmenize olanak tanıyan hafif bir tarayıcı deneyimine gidecektir. OOBE sırasında Wi-Fi ağı için bazı temel özellikleri yapılandırmanıza izin veren bazı güncellemeler de ekledik.
 • MSA Oturum Açma/Kaydolma: OOBE'deki Microsoft Hesabı (MSA) Oturum Açma ve Kayıt akışları artık Windows 10 Oluşturucu Güncelleştirmesi'nin yeni tasarımıyla güncelleştirildi. Kullanıcılar, bu deneyimlerin sayfalara ayrıldığını ve basitleştirildiğini görecek, genel bilişsel yükün azaltılmasına ve MSA oturum açma/kaydolma deneyimlerinde erişilebilirliğin iyileştirilmesine yardımcı olacaktır.
OOBE'de MSA.
 • Windows Hello kaydı: Kullanıcılar artık Cortana seslendirme ve konuşma girişi desteği ile Windows 10 Creators Update için yeni tasarım uygulamasını kullanarak Windows Hello'ya kaydolabilir.
 • Güncellenmiş ses: Bu yapıdaki ses parçası seslendirme sanatçıları tarafından kaydedildiğinden çok daha dostça ve tonlamalar da daha iyi (Yapı 15002'de sahip olduğumuz sentetik ses parçasına kıyasla).
 • Altyazılar: OOBE'nin bu yeniden tasarımının arkasındaki temel amaç, kapsayıcı olmak ve erişilebilirliği iyileştirmektir. Bu yapı, sağır/işitme güçlüğü çeken kullanıcılarımızın da yeni Cortana sesli OOBE'ye dahil edilmesini sağlamak için altyazıları destekler.
 • Hata düzeltmeleri ve görsel iyileştirme : Bu yapıda ayrıca görsel iyileştirme için iyileştirmeler ve genel kararlılığa yardımcı olan çok sayıda hata düzeltmesi vardır.
İçeridekiler, bazı sayfaların (ör. Kurumsal akışlar ve Mülkiyet Belirsizliği giderme sayfası) tasarımda olduğunu görmeye devam edecek, bkz. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi. Bu, bu sayfaları da yeni biçime dönüştürmek için çalışırken geçici bir durumdur.
Mavi ışık artık gece ışığı: Özelliğin ne yaptığını daha doğru yansıtması için adını “gece ışığı” olarak değiştirdik. Ayarı uygulamadan önce önizlemenizi sağlayan gece ışığı özelliğinde bazı iyileştirmeler yaptık.
Mavi ışık artık gece ışığı.
Ayrıca gece ışığı özelliğindeki renk sıcaklıkları aralığında bazı iyileştirmeler yaptık ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç sorunu düzelttik:
 • Eylem Merkezi'nden gece ışığı hızlı eyleminin sağ tıklanması ve Ayarlar'ın seçilmesinin, gece ışığına özgü ayarı değil, Ayarlar ana sayfasını getirmesi sorununu düzelttik.
 • Cihazınızı uyku modundan uyandırmanın veya yeni bir monitör bağlamanın gece ışığı ayarının doğru uygulanmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Gece ışığı etkinleştirilmişse, bir cihazı uyandırdıktan sonra gezgininin askıda kalmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
Gece lambası hala aynı yerde, yani henüz denemediyseniz, bunu Ayarlar > Sistem > Ekran üzerinden yapabilirsiniz.
Hyper-V'de Sanal Makine Bağlantınızı Yeniden Boyutlandırın : Artık pencerenin köşelerini sürükleyerek VMConnect'i hızla yeniden boyutlandırabilirsiniz ve konuk işletim sistemi otomatik olarak yeni çözünürlüğe ayarlayacaktır. Bu, konuk işletim sisteminde oturum açmanızı ve Gelişmiş oturum modunda çalışmanızı gerektirir.
Eylem Merkezi'nde Store uygulama ve oyun indirme ilerleme: off Bina biz Build'a 15007 paylaşıldı işten Store'dan, yeni indirilen uygulama ve oyun şimdi Hareket Merkezi indirme ilerleme içini gösterecek! Başka bir şey yaparken büyük bir oyun indirme durumunu kontrol etmek için mükemmeldir.
İndirme ilerlemesini Eylem Merkezi'nde saklayın.
Sorun Gidericiler için iyileştirilmiş keşif: Sorun gidericiler, sizin için birçok yaygın sorunu bulabilir ve düzeltebilir. Build 15019 ile, Kontrol Panelini Ayarlar'a birleştirmek için devam eden çalışma

16.08.2021

Diğer Haberler