Oyun oynamanın herkes için eğlenceli olması gerektiğine inanıyoruz

Her yıl, Microsoft'ta oyunların geleceği hakkında konuşmak ve en çok beklenen oyunlar, yeni donanım ve aksesuarların yanı sıra Xbox One ve Windows 10'a gelen yeni Xbox Live platform özellikleriyle muhteşem hayranlarımıza ilham vermek ve heyecanlandırmak için E3 aşamasına çıkma onuruna ve ayrıcalığına sahibim.

Phil Spencer

Sahnede ortaya çıkardığımız şey genellikle yapım aşamasında bir yıl veya daha fazladır, bu nedenle vizyonumuzu ortaya çıkardığımızda ve duyurularımızı paylaştığımızda TEAM XBOX ve ortaklarımız için muazzam bir an. Hafta boyunca, oyun hakkında harika olan her şeyi kutluyoruz - oyuncular, yaratıcılar, karakterler ve hikayeler ve funodaklı bir sektörden sorumlu herkes .

Bazıları için oyun oynamak, işte, okuldan sonra veya hareket haliyle tek başına gevşemenin ve rahatlamanın bir yoludur. Diğerleri için, bir grup benzer fikirli arkadaş arasındaki bağlantı, rekabet ve başarı ruhuyla ilgilidir. Ancak, özünde, oyun eğlence ile ilgilidir. "Eğlence" farklı insanlar tarafından farklı şekilde tanımlanır ve bu deneyimi herkes için oluşturmak ve korumak ve nasıl oynadıkları, kiminle oynadıkları ve üzerinde oynadıkları cihazlar konusunda daha fazla seçenek sunmak için bir takım olarak sorumluluk hissediyoruz.

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, team xbox içinde bir proje ekibi düzenledik dahili bir hareketin temelini atmak için: Herkes için Oyun. Sektör için bir fırsat gördük ve oyun oynamayı herkesi kucaklayan kapsayıcı bir ortam haline getirmek için daha fazlasını yapmak zorunda hissettik. Temel olarak, hayranlarımız için inşa ettiğimiz şeyin ve Microsoft'un duvarları içinde ve dışında ortaya çıkış şeklimizin kim olduğumuzun bir yansıması olduğuna inanıyoruz. Programı, kuruluş olarak sahip olduğumuz temel değerleri yansıtacak şekilde tasarladık ve programın sadece iş yerimizde değil, hizmet verdiğimiz oyuncular için oluşturduğumuz ürünlerde de olumlu bir değişime neden olabileceğine inanıyoruz.

Gerçekten kalıcı bir etkiye sahip olmak için bir kültür değişimi gerekir, bir gecede olmayacak bir kültür değişimi. Bununla birlikte, ekibimiz her geçen gün daha iyi olmaya, karar verme sürecimizde duraksamak ve dünyadaki oyuncular arasındaki inanılmaz ihtiyaç, yetenek ve ilgi çeşitliliğini düşünmeyi öğretmeye kararlıdır. Ekibimizi donanımdan oyunlara ve hizmete kadar tüm oyun deneyimi boyunca farklı düşünmeye zorladı. Ve büyük soruları sormamıza yardımcı oldu:

  • Canlı hizmetlerimizde tüm oyuncular için güvenli ve destekleyici bir ortamı nasıl sağlarız?
  • Geliştiricilerin yaratıcı seçimlerine saygı duyarken, oyunculara nasıl ve kiminle oynadıkları konusunda daha fazla seçenek sağlayan ürün kararlarını nasıl veririz?
  • Mühendislerimizin farklı fiziksel beceri seviyelerine sahip olanların ihtiyaçlarını daha iyi anlamalarına nasıl yardımcı olabiliriz?
  • Topluluğumuzdaki çeşitli oyuncuları ve ihtiyaçları daha iyi anlayabilmek, ilişkilendirebilmek ve yansıtabilmek için TEAM XBOX yeteneklerinde nasıl daha fazla çeşitlilik oluşturabiliriz?

Ve tüm cevaplara sahip olmasak da, bir ekip olarak, görevimiz oyuncuları yaptığımız her şeyin merkezine koymaksa, TÜM oyuncuların ihtiyaçlarını daha iyi anlamamız ve daha iyi temsil etmemiz gerektiği konusunda kararlıyız.

Bugün, ilgi alanlarınızı ve eğlence sürümünüzü paylaşan kişilerle daha iyi bağlantı kurabilmeniz için Xbox Live'da Kulüpler ve Grup Arama aracılığıyla kiminle oynayacağınız konusunda size seçim şansı verdiğimizi duyurduk.

"Hırsızlar Denizi" ve diğerleri gibi başlıklar, karakterinizi özelleştirmenin yüzlerce yolu ile nasıl oynamak istediğinizi, olmak istediğiniz korsan olmayı seçmenizi verir. Gears of War'da oyunculara Del veya Kait olarak veya çok oyunculu moddaki birçok güçlü karakterden biri olarak co-op oyunu oynama seçeneği sunuyoruz. Xbox Live ile istediğiniz yerde, sınır tanımadan oynama seçeneğiniz vardır.

Xbox Online Güvenlik özellikleriyle şiddete, dile veya diğer insanlarla etkileşimlere maruz kalma düzeyinizi seçersiniz, böylece oyun deneyiminiz istediğiniz kadar kontrol edilir. Xbox Design Lab ile hayranlar kişisel tarzlarının bir yansıması olan bir oyun kumandası bile seçebilirler.

Xbox ve çevremizdeki endüstri yıllar içinde büyüdüğü için, her zaman herkesiçin eğlence ve oyun . Ama bu süre zarfında, hiç tereddüt etmemiş olan bir şey, takımın daha iyi olmaya olan bağlılığıdır. Her gün. Hayranlarımızı dinlemeye ve Xbox'ı herkesin hoş karşılandığı, saygı gördüğü ve desteklendiği bir yer haline getirmeye devam ediyoruz.

Önümüzde çok fazla iş olsa da, tüm ürünlerimizi kitlemizdeki çeşitliliği ve tüm oyuncular için kapsayıcılığı, desteği ve seçimi yansıtma merceğinden geçirirken geleceğin neler getireceği konusunda inanılmaz heyecanlıyım. Tüm ortaklarımızı ve hayranlarımızı bu yolculukta bize katılmaya teşvik ediyorum.

İlerleyen sektör olarak daha iyisini yapabiliriz ve yapacağız.

30.10.2021

Diğer Haberler