Alışveriş Sepetim
19,023
20,685

Outlook mobile için üç yeni ses özelliği— şimdi iOS'ta ve yakında Android'de

Outlook mobile için üç yeni ses özelliği—şimdi iOS'ta ve yakında Android'de

Her zamankinden daha fazla toplantı, e-posta ve sohbetle uğraştığınızı düşünüyorsanız, muhtemelen haklısınız ve kesinlikle yalnız değilsiniz. Son Çalışma Trend Endeksi yıllık raporumuzda Microsoft, çalışanların günlerinin dijital yoğunluğunun önemli ölçüde nasıl arttığını açıkça gösteren verileri paylaştı. E-posta bir istisna değildir; Şubat 2021'de ticari ve eğitim müşterilerine gönderilen e-postaların sayısı, bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 40,6 milyar arttı.
Bu dijital yoğunluk yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ve dünyanın dört bir yanındaki bölgeler açılıp geniş bir senaryo yelpazesinde (uzaktan, yerinde ve hareket halindeyken) birlikte çalışan insanlarla uzak bir modelden hibrit bir modele geçerken, insanların bağlantı kurmasına ve iletişim kurmasına yardımcı olacak yeni yollar bulmamız kritik önem taşıyor. PC'nizdeki kadar üretken olmanıza yardımcı olan deneyimlerle mobil cihazlarda yapılan görevler, ancak bir mobil cihazın benzersiz yetenekleri ve sınırlamaları için tasarlanmıştır.
Microsoft'ta, insanların hareket halindeyken iletişim kurmalarına ve görevleri yönetmelerine yardımcı olmak için küçük ekranların ve küçük klavyelerin zorluklarını aşan ses yeteneklerine yatırım yapıyoruz. Bu yetenekleri, insanlar tüm gün Microsoft 365'te çalışırken kuruluşunuz genelinde milyarlarca sinyali toplayan ve organize eden Microsoft Graph ile güçlendiriyoruz. Ve gerçek sihir, gerçekten değerli içgörüler elde etmek için Grafiğin üstüne Yapay Zeka'yı yerleştirdiğimizde gerçekleşir, böylece "2022 bütçe raporunu" talep etmek veya "Kim'in patronuna e-posta göndermek" gibi şeyler yapmak için sesinizi kullandığınızda doğru belge veya isim görünür. Bir çırpıda.
Bugün , iOS için Outlook mobile'da (ve yakında Android'de de sunulacaktır) toplantı planlamak ve e-posta oluşturmak için ses kullanımını herkes için daha kolay hale getiren yeni geliştirilmiş ses özelliklerini duyuruyoruz . Bu yeni AI ile geliştirilmiş ses yetenekleri, ses isteklerinizi hızla bağlamsal hale getirir ve hızlı bir yanıt sağlayarak hareket halinde çalışmayı daha kolay ve doğal hale getirir.
Hadi bir bakalım.

1. Outlook mobile'da toplantı planlamak için sesinizi kullanın

Diyelim ki, ertesi gün için önemli bir toplantı planlamayı unuttuğunuzu fark ettiğinizde, işten sonra ailenizle akşam yemeği hazırlıyorsunuz.
Yardım istemek veya bir işlem yapmak için Outlook mobile'daki artı işareti simgesini ve mikrofon simgesini "Sesi Kullan" için basılı tutun ve Cortana'ya ne yapmak istediğinizi söyleyin. Cortana, doğru dosyayı bulmanıza, belirli bir iş arkadaşınızla bağlantı kurmanıza veya takviminizi yönetmenize yardımcı olmak için yapay zekayı kullanır. Örneğin, programınızda sırada ne olduğunu hızlıca bilmek istediğinizi varsayalım. Mikrofon simgesine dokunun ve "Bir sonraki ekip toplantım ne zaman?" gibi bir şey sorun. Cortana, cevabınızı anında bağlamsallaştıracak ve sizi hızlandıracaktır.
Sesinizi kullanma hızı ve kolaylığı, kuruluşunuzun dışındaki kişilerle bile daha karmaşık projelere kadar uzanabilir. Cortana, nasıl çalıştığınızı ve kiminle çalıştığınızı anlamak için Microsoft Graph'ın içgörülerinden yararlanır. Bu, kendi doğal sesiniz tarafından yönlendirilen daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlar. "Gelecek Pazartesi günü Jill ve ekibiyle 1. Çeyrek bütçesi hakkında bir toplantı ayarlayın" diyebilirsiniz. Ardından, "Jacob'u ekleyin" ve Cortana doğru iş arkadaşlarını tanıyacak ve daveti oluşturacaktır. Hızlı bir şekilde "Gönder" ile bitirin ve göreviniz tamamlandı.

2. Outlook mobile'da doğal dilde arama yapmak için sesinizi kullanın

Ayrıca, Outlook mobile'da sesle arama yapmak ve içeriği ortaya çıkarmak daha kolay ve daha doğaldır. Örneğin, anahtar arama terimlerine güvenmek zorunda kalmadan “John'a 1. Çeyrek proje bütçesiyle ilgili ekleri olan e-postaları bul” diyebilirsiniz.

3. Outlook mobile'da Dikte'yi kullanın

Microsoft 365 kullanıcıları Outlook mobile'da Dikte özelliğinden de yararlanabilir Bu işlevsellik, yakında Android ile birlikte iOS için kullanılabilen Word ve Outlook için masaüstünde aşina olabileceğiniz bir şeydir. Outlook mobile'daki Dikte'nin gücüyle artık yeni e-posta iletilerini yanıtlamak veya yazmak için sesinizi kullanabilir ve hareket halindeyken gelişmiş konuşmadan metne dönüştürebilirsiniz. Outlook'taki Dikte artık Microsoft Graph'ın gücü sayesinde birlikte çalıştığınız kişilerin adlarını tanıdığından, e-postaları dikte ederken bir adı yanlış yazmanız daha az olasıdır. Basitçe doğal bir şekilde konuşarak, daha kısa sürede ve daha büyük bir rahatlık ve kontrol duygusuyla daha fazla iş yapma potansiyeline sahipsiniz.

Microsoft 365 ile çalışmanın geleceği

Bunu sık sık söylüyorum ama tekrar etmekte fayda var: Bu sadece başlangıç. Microsoft genelinde ve üçüncü taraf ortaklarla yapılan araştırmalardan yararlanma; Microsoft 365 bulut genelinde kullanıma bakmak; ve her gün dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizle konuşurken, kendimizi işin nasıl değiştiğini anlamaya adadık. Ve öğrendiklerimizi, geleceğin esnek çalışması için çalışanlarınızı güçlendiren teknolojilere yatırım yapmak için kullanıyoruz. İnsanların her göreve ve etkileşime en iyi yanlarını getirebilecekleri bir gelecek hayal ediyoruz - konumlar ve zaman dilimleri arasında çalışarak - aynı zamanda iş ve yaşamın kesişen taleplerini dengeliyoruz. Önümüzdeki haftalarda ve aylarda bu geleceği inşa etmenize yardımcı olacak yeni deneyimler sunmaya devam edeceğiz.
BT yöneticilerinin dikkatine : Bir Microsoft 365 eklenti hizmeti olan Zamanlayıcı artık genel kullanıma sunuldu. Bu, kuruluşunuzdaki herkesin Cortana'yı bir e-posta konuşmasına ekleyerek ve kendi sözleriyle bir toplantının planlanmasını isteyerek toplantı planlayabileceği anlamına gelir. Kuruluşunuzun hem içindeki hem de dışındaki insanlarla çalışır. Zamanlayıcı, nasıl kurulacağı ve fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi edinmek için Teknoloji Topluluğu'nu ziyaret edin .

Her zaman olduğu gibi, Microsoft 365 verileri sizin kontrolünüzdedir ve bunları ve gizliliğinizi sorumlu, güvenli ve Microsoft Güven Merkezi ve Çevrimiçi Hizmetler Koşullarında belirtilen ilgili düzenlemelere uygun olarak ele alıyoruz.

12.7.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.