OneNote Temmuz özeti

Bu ay OneNote ekibi, mürekkep oluşturma, web'den içerik kırpma ve başkalarıyla birlikte çalışmayı geliştirmek için yeni özellikler sunmaktan memnuniyet duyuyor. Sizinle paylaşacak çok güzel şeylerimiz var, o yüzden hemen konuya girelim.

OneNote ile Mürekkep Oluşturma

Mürekkep efektleri — Bazen basit bir renk fikrinizi anlatmak için yeterli olmayabilir. Artık notlarınızı ve çizimlerinizi gökkuşağı, galaksi, altın ve gümüş gibi yeni mürekkep efektleriyle renklendirerek yazdığınız her şeyi daha benzersiz ve daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Sınıflarını ziyaret ettiğimizde öğrencilerden duyduğumuz taleplere yanıt olarak bu yeni mürekkep efektlerini oluşturmak için ilham aldık. Beta testi sırasında, gencinden yaşlısına herkesin yüzünde oluşan gülümsemeyi görmekten memnun olduk. Mürekkep efektleri artık Windows 10'da OneNote'ta Office 365 aboneleri için kullanılabilir.

Mac için OneNote'ta Mürekkep Oluşturma —Bugün, Mac için OneNote'ta mürekkebi ilk kez kullanıma sunarak en önemli kullanıcı taleplerimizden birini hayata geçiriyoruz Artık farenizi veya izleme dörtgeninizi kullanarak yeni Çizim sekmesindeki araçlarla yazabilir, çizebilir ve vurgulayabilirsiniz. Kalem ve kağıt gibi yazmak, çizmek ve silmek için kalem veya özel kalem kullanan üçüncü taraf çizim tabletinizi veya ekranınızı da kullanabilirsiniz. Yeni el yazınızı ve çizimlerinizi düzenli ve düzenli tutmanıza yardımcı olmak için arka plan seçeneği olarak çizgili sayfalar ve ızgaralar ekledik. Mürekkeple çizim yapmayı ve yazmayı seviyorsanız, OneNote iPad Pro ve Apple Pencil ile de harika çalışır. Mac'e yönelik bu yeni araçlar, kendinizi mürekkeple düşündüğünüz gibi tamamen yeni bir şekilde ifade etmenize olanak tanır. Mac uygulama mağazasından Mac için OneNote'u bugün edinin .
macInk

OneNote Web Kırpıcı

OneNote Web Clipper'ımız her zamankinden daha iyi. Chrome, Safari ve IE için Web Clipper'ımızda, ekran kırpmalarınızı OneNote'a göndermeden önce üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlayan bir dizi yeni özelliğimiz var.
Önizleme —Kestiğinizde OneNote'ta tam olarak ne görüneceğini hiç merak ettiniz mi? Sorun çözüldü! Artık tüm kırpma modları (tam sayfa, bölge, makale, tarif ve ürün) bir önizleme sağlıyor, böylece ne görüyorsanız onu alırsınız.
YouTube ve Vimeo desteği — Artık YouTube ve Vimeo sayfalarından videoları OneNote'a kırpabilirsiniz.
Metni vurgula —Bir makaleyi, ürünü veya tarifi kırptığınızda, metnin bölümlerini vurgulayabilirsiniz ve bu vurgular OneNote'a kaydedilir.
Birden çok bölgeyi tek seferde kırpın — Bir web sayfasının birden çok bölgesini kırpın ve hepsini tek bir OneNote sayfasında kaydedin.
Kendi başlığınızı kullanın—Sayfanızın başlığını OneNote'a göndermeden önce önizleme penceresinde değiştirin.
İstediğiniz gibi makaleler — Yazı tipi boyutunu değiştirin ve makalenizi daha OneNote'a kırpmadan önce okunabilirliği artırmak için yazın.
Tüm yeni özellikleri görmek için en son sürüme güncelleyin veya uzantıyı www.onenote.com/clipper adresinden indirin .
 

17.08.2021

Diğer Haberler