Alışveriş Sepetim

Ölçek önemlidir: Windows Azure, Windows Mağazaları ve Xbox One

Aşağıda, Microsoft Kurumsal İletişim Kurumsal Başkan Yardımcısı Frank X. Shaw'un bir gönderisi bulunmaktadır.
Ölçek bugünlerde sıkça karşılaştığım bir kelime.
Bu bulut bilişim çağında, sistem ölçeklenebilirliği anahtardır. Satya Nadella, birkaç hafta önce bulut işletim sistemi çağı hakkındaki gönderisinde ölçeğin önemine odaklandı.
Geçmişteki ölçek büyütme sistemlerinden geleceğin yatay genişleme sistemlerine geçerken, ölçeği yazılım mimarisi perspektifinden düşünmek ilginçtir. Yazılım mühendisi gibi davranmıyorum ama bu değişimin önemli olduğunun farkındayım.
Ölçeklenebilirliğin Vikipedi açıklaması doğru şekilde not ettiği gibi, ölçek iş dünyasında da önemlidir. Aslında, dün Best Buy ile 500 ABD En İyi Satın Alma ve Kanada'daki 100'den fazla Best Buy ve Future Shop lokasyonunda Windows Mağazaları oluşturmak için stratejik ortaklığımızı duyurduğumuzda aklıma gelen ilk kelime. Mağaza içindeki bu mağazalar şimdi ve Eylül arasında kullanıma sunulacak ve tüketicilerin en bilinçli kararları vermelerine yardımcı olmak için 1.200'den fazla Best Buy Microsoft eğitimli satış ortağına sahip olacak.
Boom! Yatay ölçek. Yaklaşık 100 gün içinde.
Patronum Chris Capossela'nın bu Windows blog röportajındaaçıkladığı gibi, şu anda Kuzey Amerika'da açık olan 68 Microsoft mağazasıyla perakende varlığımızı artırıyoruz. Ancak Best Buy ile olan bu ortaklık, kendi başına başaramayacağımız bir şekilde "uygun ölçekte müşteriler için premium bir deneyim" (Chris'in sözleri, benim değil) sağlamamızı sağlar.Gülümsemek
Best Buy, dünyadaki 1 numaralı bilgisayar perakendecisi olsa da, bu ortaklık, PC'lerden tabletlere, Windows Phone ve Xbox One'a (bu tatilde ailemin olmazsa olmazlar listesinde üst sıralarda yer alacak) ürün ve hizmetlerimizin yelpazesini vurgulamamıza izin verecektir. Bu, bu hafta da vurgulamaya başladığımız başka bir şey, abd'de Windows 8 cihazlarının ve hizmetlerinin bireylere "Bir deneyim" sağlamak için birlikte nasıl çalıştığını gösteren yeni bir televizyon reklam kampanyası başlattık. Her cihazda. Hayatındaki her şey için."
Reklam Çarşamba gecesi Chicago Blackhawks ve Boston Bruins arasındaki destansı üçlü uzatma stanley kupası hokey finalleri maçında çıktı ve 16 yıl içinde bir Stanley Kupası Final maçı için en iyi TV reytingini elde etti.
Boom! Birlikte daha iyi hikayemizi anlatıyoruz. Uygun ölçekte.
Bu sabah erken saatlerde, iPhone için Office Mobile'ı duyurduk. Artık Apple App Store'dan Office 365 Ev Ekstra ve Office 365 ProPlus aboneleri için ek ücret ödemeden edinilebilir. Bu iPhone uygulaması, hala Windows Phone'umu tercih etmeme rağmen, kendi oldukça güzel ölçeklendirmesini yapan bir cihazdan içeriği görüntülemeyi ve düzenlemeyi kolaylaştırır. Ancak Office 365 Ev Ekstra'yı da göz ardı etmeyelim.
Geçen ayın sonlarında duyurduğumuz gibi, 100 günden biraz daha uzun bir sürede 1 milyondan fazla abonelik.
Boom! Verimlilik hizmetleri. Uygun ölçekte.
Ölçek konusu bu hafta Los Angeles'taki oyun şovu E3'te birkaç boyutta ortaya çıktı. CNET'den Roger Cheng'in bu hikayedebelirttiği gibi, Xbox One'ın çevrimiçi bağlantısı buluta dokunmasına izin vererek "sonsuz ölçeklenebilirlik" sağlar.
Ya da Polygon'un "Forza Motorsport 5" in insanları zekasıyla oyunları daha gerçekçi hale getirmek için bulutları nasıl kullanacağına göz atın.
Ancak E3'ün odak noktası bilgisayar mimarileri değildi. Interactive Entertainment Business Group Başkanı Don Mattrick'in Pazartesi sabahı 90 dakikalık açılış konuşmamızı yaparken söylediği gibi her şey "oyunlarda" oldu.
Hayal kırıklığına uğratmadık. "Titanfall." "Halo." "Ölü Yükselen 3." "Ryse: Roma'nın Oğlu." "Forza Motorsport 5." Bunlar sadece Xbox One'da oynayabileceğiniz gişe rekorları kıran özel oyunlardan sadece bazıları.
Don'un dediği gibi, ekip 13 yeni nesil Xbox One oyunu sergiledi (hafta boyunca 17 yeni Xbox One oyunu duyuruldu, 10'u Xbox One'a özel). Onu, yeni Xbox 360'a gelen "kelimenin tam anlamıyla yüzlerce yeni oyun" hakkında konuşan Yusuf Mehdi izledi; daha sonra Microsoft Studios'un başkanı Phil Spencer tarafından takip edildi ve şu anda Xbox tarihindeki herhangi bir zamandan daha fazla oyun geliştirmemiz olduğunu söyledi; daha sonra bu yeni nesil oyunların Xbox Live ve SmartGlass çoklu ekran deneyimleri ile nasıl daha da iyi hale gelen Marc Whitten tarafından takip edildi; daha sonra Phil Spencer tarafından takip edildi ve izleyicilere Xbox için gişe rekorları kıran franchise'lar oluşturmak için beş yeni stüdyoya yatırım yaptığımızı söylemek için yeniden ortaya çıktı.
Ne demek istediğinizi anladınız. Oyunlar. Oyunlar. Oyunlar. Şu anda her zamankinden daha fazla üretiyoruz ve daha fazlasını üretmek için ölçeklendiriyoruz.
Şimdi, E3 fiyatlandırma ve lisanslama politikalarımızla ilgili tartışmaları olmadan değildi. Potansiyel yakın vadeli sonuçlar hakkında bazı zor hikayeler okudum, ancak temel olarak, dijital oyun geleceğine çok fazla çabalamaya odaklandık. Herhangi bir büyük değişim tartışmalara neden olabilir, ancak Yusuf ile yapılan bir röportaja dayanan bu ars technica hikayesinin, oyun endüstrisi geliştikçe var olan gerilimi vurgulamada iyi bir iş yaptığını düşündüm.
Gerçekten ihtiyaç duyulan şeyin bir ürünün artımlı iyileştirilmesi olduğu zamanlar vardır. Şu anda oyun oynamada bu rolü oynayan şirketler var. Ve gelecek için bir vizyonun sıçrama gerektirdiği zamanlar vardır. Xbox One'da yaptığımız şey bu.
Xbox hakkında en sevdiğim hikayelerden biri, o orijinal cihaza bir Ethernet bağlantı noktası koyduğumu gördüklerinde birçok kişinin tepkisidir. İnsanlar güldü... geniş bant? 2001'de mi? Çevirmeli bir dünyada yaşıyorduk. Peki kim bir oyun konsollarını geniş bant ağına bağlar ki? Daha sonra 48 milyondan fazla bağlı cihaz, bu akıl almaz gibi görünen kavram sadece kabul edilmiyor, taklit ediliyor.
Xbox One, Kinect, yeni oyun kumandaları ve bu hafta sergilenen tüm yeni oyunlarda ifade edilen eğlence ve oyun geleceği için bir vizyonumuz var. Ethernet bağlantı noktasını orijinal Xbox'ın arkasına koyduğumuz ve Kasım 2002'de Xbox Live'ı piyasaya sürdüğümizde yaptığımız gibi, sektörü ileriye doğru takip etmiyoruz.
Kalıcılık ölçeklenebilir mi bilmiyorum, ama kampüsün Xbox ekibimizin çalıştığı bölümünde herhangi bir eksiklik olmadığını biliyorum.
Etiketler: , Windows 

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.