Alışveriş Sepetim

Öğrencileri Bugün dünyalarına Yarınlara Hazırlamak

Öğrenciler Microsoft için her zaman önemli olmuştur - sonuçta, Bill Gates 35 yıl önce Microsoft'ı kurduğunda bir öğrenciydi. Gençlerin coşkusu ve sınırsız hayal güçleri birçok yeni ürüne ilham verdi, yarattı ve şekillendirdi.

Microsoft'un Eğitim Ürünleri Grubu'nun genel müdürüyüm. Bu nedenle, öğrencilerin potansiyellerini elde etmelerine yardımcı olmaya kendini adamış insanlarla çalışmak için iyi bir şansa sahibim. Microsoft'un doğal yaratıcılıklarını daha parlak geleceklere kanalize etmek için öğrencilerle birlikte çalıştığı birkaç yolu paylaşmak için bugün bir dakika ayırmak istedim.

Geçtiğimiz hafta sonu, lise ve üniversite öğrencileri, sponsor olduğumuz yıllık teknoloji öğrenci yarışması Imagine Cup'ınABD finallerinde yarışmak için Washington, D.C.'ye indi. 22.000'den fazla öğrenci bu küresel yarışmanın bir parçası olmak için başvurdu; 100'den az seçildi. Bu elit grup, dünyayı değiştirebilecek inanılmaz teknoloji çözümleri sergiledi. Bunlar zayıf bilim projeleri değil, bu öğrenciler yoksullukla mücadeleye, eğitimi geliştirmeye ve çevreyi temizlemeye yardımcı olacak projeler icat etti. Kazanan grup, Davis Kaliforniya Üniversitesi'nden Team Mobilife, saha doktorlarının gelişmekte olan bölgelerdeki çocuklar arasında bazı damar hastalıklarının erken tespiti için mobil teknolojiyi kullanmalarını sağlayan bir uygulama oluşturdu. Team Mobilife, Temmuz ayında Varşova'da dünya tacı için yarışacak.

Imagine Cup'a sponsor olmamızın bir nedeni, öğrencilerin teknolojiye olan ilgisini teşvik etmek ve ödüllendirmektir. ABD Çalışma Bakanlığı istatistikleri, 2014 yılında bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında 2 milyondan fazla iş ilanı olacağını göstermektedir. Ama onları doldurmak zor olacak. Son on yılların en kötü ekonomik durgunluğu sırasında bile, 2009 yılında kalifiye işçi eksikliği nedeniyle 300.000'den fazla teknolojiyle ilgili iş boş kaldı.

Bu açığı kapatmaya yardımcı olmak için Microsoft, DreamSpark programımızaracılığıyla öğrencilere bir dizi profesyonel araç ve yazılım başlığına ücretsiz erişim sağlar. Ayrıca mühendislik kuruluşu IEEEile ortaklık yapıyoruz. Öğrenciler temel becerilerini geliştirince, öğrencileri iş ve stajlara bağlayan Students 2 Businessgibi programlar sunuyoruz. Bu gibi programlar sayesinde, teknoloji iş gücünün gelecek yıllarda daha sağlam hale gelmesini umuyoruz.

Tabii ki, dünyadaki 1,3 milyar öğrencinin her birinin bilim adamı, geliştirici veya programcı olmayı arzu etmediğinin farkındayız. Bu nedenle, bugünün gençlerinin sevmesini bekleyebileceğiniz Microsoft ürünlerine ek olarak —XboxesZunesWindows 7 PC'ler ve yaklaşan Kin Telefonları ve Projesi: Natal— tüm geçmişleri ve ilgi alanları olan öğrencilerin Microsoft ile etkileşim kurmasına yardımcı olmak için bazı harika programlar oluşturduk. Microsoft Öğrenci Rallisi de böyle bir programdır. Ralli, öğrenciler için tamamlanması kolay bazı zorluklar sunar ve kazanan girişleri burs parası ve ödüllerle ödüllendirir. Microsoft Student Lounge, öğrencilerin takılabilecekleri, video izleyebilecekleri ve teknoloji ekipmanlarıyla nasıl daha akıllı çalışabilecekleri konusunda harika ipuçları ve püf noktaları öğrenebilecekleri sanal ve rahat bir kanepedir.

Teknolojiyi nasıl oluşturacaklarını veya daha iyi nasıl kullanacaklarını öğrenen öğrenciler, gelecek on yıllarda daha zengin ve daha dolu yaşamların tadını çıkaracaklar. Onlar için heyecan verici bir yolculuk olacak. Ve gerçekten, onları nereye götüreceğini kim hayal edebilir? Ne de olsa, genç bir Bill Gates interneti, Facebook'ı ya da Natal'ı hayal bile edemedi. Yine de doğru teknoloji araçlarıyla, bugünün öğrencileri her türlü zorluğun karşısına çıkmaya hazır olacak. Bu aletlere sahip olduklarından emin olmak istiyoruz.

Tarafından gönderildi Jon Perera
Eğitim Genel Müdürü

04.11.2021

Diğer Haberler