Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Office 365 yönetimindeki yenilikler—Nisan güncellemesi

Öncelikle, yeni yönetim merkezi hakkında geri bildirimde bulunmak için zaman ayıran her birinize teşekkür etmek istiyoruz Varsayılan deneyim olarak kullanıma sunmaya başladığımızdan beri, geri bildirim miktarı önemli ölçüde arttı ve her mesajı okumayı çok seviyoruz. Geri bildiriminiz, çalışmalarımıza öncelik vermemize, hataları düzeltmemize ve yeni yönetici merkezinin genel deneyimini ve performansını iyileştirmemize yardımcı oluyor.
Bu ay, hizmeti yönetmeniz için daha hızlı, daha kolay ve daha verimli hale getirmek için yeni Office 365 yönetim merkezini iyileştirme çalışmalarımıza devam ettik. İyileştirilmiş arama, yeni kullanım raporları ve ek kullanıcı listesi yönetimi işlevleri dahil olmak üzere en son güncellemelerin bir özetini burada bulabilirsiniz.

Yeni Office 365 yönetim merkezi için güncellemeler

Genişletilmiş arama ile aradığınızı hızla bulun - Kullanıcılara ve gruplara ek olarak artık görevleri, ayarları ve sayfaları arayabilirsiniz. Ana kontrol panelinin üst kısmındaki geliştirilmiş arama, aradığınız herhangi bir özelliğe hızla ulaşmanızı kolaylaştırır. İlk sürüm müşterilerimizden bazıları, aramayı çok sevdiklerine ve artık normal navigasyondan daha fazla kullandıklarına dair geri bildirimleri bile paylaştılar. Denemek!
Office 365 yönetimindeki yenilikler 1 Nisan güncelleştirmesi
Dizin Eşitleme durumunuzu izleyin— Kontrol paneline Dizin Eşitlemenizin (DirSync) durumunu görmenizi kolaylaştıran yeni bir kutucuk ekledik. Kutucuk, son eşitleme zamanı, olası sorunlar ve sorunların nasıl giderileceğine ilişkin bilgiler gibi önemli bilgileri gösterir. Bu kutucuğu yalnızca DirSync kurulumu olan müşteriler görecektir.
Office 365 yönetimindeki yenilikler 2 Nisan güncelleştirmesi
Kullanıcılarınızın Office 365'i nasıl kullandığını anlayın - Yeni kullanım raporlama portalı , kuruluşunuzda Office 365 hizmetlerinin nasıl kullanıldığı hakkında size değerli bilgiler sağlar ve ayrıntıları bireysel kullanıcı düzeyine kadar sunar. Mevcut ilk raporlar, etkin Office 365 kullanıcıları, e-posta etkinliği ve Office etkinleştirmelerine odaklanır. Geçen hafta itibariyle, SharePoint ve OneDrive site kullanımı ile Yammer ve Skype Kurumsal etkinliği hakkında öngörüler sağlayan ek raporların dağıtımı başladı.  Daha fazla bilgi için son blog yazımızı okuyun .
Kullanıcılarınız hakkında daha fazla bilgi edinin ve kullanıcı listelerini daha verimli bir şekilde yönetin —Kullanıcı listesi artık bir kullanıcıya hangi lisansların atandığıyla ilgili bilgileri içerir. "Son şifre değişikliği tarihi" gibi ek ayrıntılara erişmek veya kullanıcı verilerini daha fazla filtrelemek ve analiz etmek için artık tüm kullanıcı listesini bir CSV dosyasına aktarabilirsiniz. Ayrıca, artık kullanıcıları CSV aracılığıyla toplu olarak içe aktarabilirsiniz.
Office 365 yönetimindeki yeni Nisan güncelleştirmesi 3
Buna ek olarak, şirket kişileri ve şirket arabası gibi ekipman oluşturma ve yönetme yeteneğinin yanı sıra Mobil Cihaz Yönetimine ve veri/e-posta içe aktarma işlevine doğrudan bağlantılar ekledik.
Yeni yönetici merkezi henüz varsayılan deneyiminiz değilse, portal.office.com/adminportal/home adresinde doğrudan oturum açabilirsiniz . Ya da eski yönetici merkezinin üst kısmındaki gizlice göz at bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Office 365 yönetici mobil uygulaması için güncelleştirmeler

Office 365 yönetici mobil uygulaması sadece sadece aşağıdaki yeni özellikler ekledi olan yanı da iyi yapmayı:
Kuruluşunuzun e-postasını koruyun— Bir çalışana belirli bir posta kutusuna erişim sağlamak veya posta kutusu içeriğini korumak çoğu zaman çok kritik işlemlerdir. Artık, Office 365 yönetici mobil uygulaması artık posta kutusu izinlerini ayarlamanıza, e-posta protokollerini engellemenize veya davaya bir posta kutusu yerleştirmenize izin verdiği için hareket halindeyken tüm bu işlevlere sahipsiniz.
Office 365 yönetimindeki yenilikler 4 Nisan güncelleştirmesi
Grupları, konferans odalarını, ekipmanı ve paylaşılan posta kutularını yönetin - Artık doğrudan yönetici mobil uygulamasında güvenlik grupları, dağıtım listeleri, konferans odaları, ekipman ve paylaşılan posta kutuları oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.
Anında iletme bildirimleriyle haberdar olun — Değişikliklere ayak uydurmak artık daha kolay. Yönetici uygulaması artık mesaj merkezi güncellemeleri için anında iletme bildirimlerini destekliyor. Bunları uygulama ayarlarında etkinleştirdiğinizden emin olun.
Lisans sayısını yönetin— Çalışanlarınızın siz masanıza dönene kadar beklemesine gerek yok. Artık doğrudan yönetici mobil uygulamasından lisans sayısını artırabilir ve faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.
Office 365'i masaüstünüzden yönetin— Windows 10 için Office 365 yönetici uygulamasının beta sürümü kullanıma sunuldu ve Office 365'i doğrudan masaüstünüzden yönetmenize olanak tanıyor. Uygulama oturumunuzu açık tuttuğu için yalnızca bir kez oturum açmanız gerekir. Uygulama, Windows 10 ile bildirim entegrasyonunun yanı sıra Microsoft İş Ortağı senaryolarını destekler ve Office 365'i birden çok kiracı için yönetiyorsanız kuruluşlar arasında kolayca geçiş yapmanıza olanak tanır.

Haydi ne düşündüğünü söyle!

Lütfen yeni özellikleri deneyin ve geri bildirim widget'ını kullanarak geri bildirim sağlayın. Bir özelliği kaçırıyorsanız, lütfen doğrudan gösterge tablosundan bağlantısı verilen “Yenilikler” sayfasına bir göz atın. Bir özelliği mi kaçırıyorsunuz? Lütfen ayrıca geri bildirim widget'ını kullanarak bize bir not gönderin. Geri bildiriminize yanıt verirsek şaşırmayın. Office 365 yönetim deneyiminin ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmak için aldığımız her geri bildirimi gerçekten okuyoruz.
 

17.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.