Alışveriş Sepetim

Office 365 ProPlus güncelleştirmeleri

Office 365 ProPlus güncelleştirmeleri

 

Office 365 ProPlus en değerli kurumsal uygulamalarımızın bulut bağlantılı ve her zaman güncel sürümlerini getirir. Bugün, ProPlus’la ilgili üç önemli duyuru yapıyoruz: Office 365 sistem gereksinimlerindeki değişiklikler; ProPlus güncelleştirme modelinde Windows 10 ile uyumu da içeren geliştirmeler; ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmeye yönelik yeni araçlar ve programlar.

Office 365 sistem gereksinimlerindeki değişiklikler

Office 365 ProPlus, Office 365 hizmetleri deneyimini yaşamanın en iyi yoludur. BT için, ProPlus mevcut en güvenli ve en eksiksiz üretkenlik uygulamaları paketini getirir. Üstelik uygulamalar bulut bağlantılı ve her zaman güncel olduğundan, yeni güvenlik özellikleri, yeni telemetri ve yeni yönetim özellikleriyle sürekli daha iyi bir duruma gelirler. Son kullanıcılar için, ProPlus Office 365 hizmetlerini canlandırır. Modern bir uygulama modern bir hizmete bağlandığında, büyü gerçekleşir. İnsanlar işbirliği yapmanın yeni yollarını bulur. Uygulamalar sıradan görevleri basitleştirebilir. Gelişmiş güvenlik hizmetleri de çalışırken kullanıcıları koruma altına alabilir.

Müşteriler Office’in eski sürümlerinden biriyle Office 365’e bağlandığında, hizmetin sağladığı tüm olanaklardan yararlanamaz. BT avantajları, özellikle de güvenlik eksik kalır. Uygulamaların son kullanıcı deneyimi ise belirli bir anda gönderilen özelliklerle sınırlı kalır. Müşterilerin Office 365 aboneliklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için, sistem gereksinimlerimizi güncelleştiriyoruz.

 • Office 365 hizmetlerine bağlanmak için Office 365 ProPlus veya temel destek kapsamındaki kalıcı Office gerekiyor. 13 Ekim 2020’den başlayarak Office 365 hizmetlerine bağlanmak için Office 365 ProPlus veya temel destek kapsamındaki kalıcı Office gerekecek. En iyi deneyimi Office 365 ProPlus sağlayacak, ama 2020’ye gelindiğinde buluta geçmeye hazır olmayan müşteriler için temel destek kapsamındaki kalıcı Office’ten bağlantıları da destekleyeceğiz.
 • Yalnızca Office 365 ticari hizmetleri için geçerlidir. Bu güncelleştirme kalıcı Office istemcilerine, şirket içi sunuculara bağlanan kalıcı Office istemcilerine veya tüketici hizmetlerinden herhangi birine yönelik sistem gereksinimlerimizi veya destek ilkelerimizi değiştirmez.
 • Üç yılı aşkın bir süre önce bildiriliyor. BT’ye bu değişikliği planlaması ve bütçe ayarlamalarını yapması için üç yılı aşkın bir süre önce bildirim sağlıyoruz. 2020’de bu yeni gereksinim geçerlilik kazanıncaya kadar, kalıcı Office 2010, Office 2013 ve Office 2016 istemcileri Office 365 hizmetlerine bağlanmaya devam edebilecekler.

Daha fazla bilgi edinmek ve uzmanlara sorularınızı yöneltmek için Office 365 Teknik Topluluğumuzu ziyaret edin.

Office 365 ProPlus güncelleştirme modelinde Windows 10 ile uyumu da içeren geliştirmeler

Office 365 ProPlus geçmek için, ilk yükseltme ve ardından düzenli güncelleştirmelerin sürekli yönetimi gerekiyor. Müşteriler geçişin avantajlarını hızla fark ediyor ama aynı zamanda bizden güncelleştirme sürecini basitleştirmemizi ve Office ile Windows arasındaki eşgüdümü geliştirmemizi istiyorlar. Bu geri bildirimlere yanıt olarak, Office 365 ProPlus ile Windows 10 güncelleştirme modelini uyumlu hale getireceğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu değişiklik, Secure Productive Enterprise kullanan müşterilerin hem Office hem de Windows için güncelleştirmeleri planlama ve yönetme süreçlerini kolaylaştıracak.

Eylül 2017’de Office 365 ProPlus güncelleştirme modelinde aşağıdaki değişiklikleri yapmayı hedefliyoruz:

 • Yılda iki güncelleştirme. Office 365 ProPlus güncelleştirme temposunu düşürüp yılda üç güncelleştirmeden ikiye indireceğiz, ayrıca Mart ve Eylül aylarında Windows 10 ve Office 365 ProPlus’ta yarı yıllık özellik güncelleştirmeleri yapmayı hedefliyoruz.
 • 18 ay destek. Office 365 ProPlus yarı yıllık güncelleştirmelerinin destek süresini 12 aydan 18 aya uzatacağız (ilk sürümden başlayarak), dolayısıyla BT uzmanları yılda bir veya iki kez güncelleştirmeyi seçebilecekler.
 • System Center Configuration Manager desteği. System Center Configuration Manager, Office 365 ProPlus ve Windows 10’a yönelik bu yeni uyumlu güncelleştirme modelini destekleyecek, iki ürünü birlikte dağıtma ve güncelleştirme işlemlerini kolaylaştıracak.

Daha fazla bilgi edinmek için Office 365 ProPlus güncelleştirme yönetiminde yaklaşan değişiklikler makalesine bakın.

Office 365 ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmek için yeni araçlar ve programlar

Müşterilerin yeni Office sürümüne geçişle ilgili en önemli endişeleri uygulama uyumluluğuyla ilgilidir. Office eklentileri ve VBA çözümleri çoğu durumda önemli iş süreçlerinde ciddi bir rol oynar ve uygulama uyumluluğu hem yükseltmeler hem de güncelleştirmelerde dikkate alınması gereken önemli bir konudur. Müşterilerin ProPlus uygulama uyumluluğunu yönetmelerine yardımcı olmak için dört yeni yatırımı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

 • Yükseltme değerlendirme araçları. Bugünden başlayarak, kuruluşunuzda kullanımda olan eklentilerle VBA çözümlerinin kataloğunu oluşturacak, Office 365 ProPlus’a yükseltmeyle ilgili sorunları tanımlayacak ve düzeltme adımları önerecek yeni araçların sınırlı bir önizlemesini sunuyoruz.
 • Uygulama uyumluluğu testi. Her yeni Office 365 ProPlus sürümünde, en yaygın üçüncü taraf eklentilerde uyumluluk testi yapacak, olası sorunları tanımlayacak ve düzeltme adımları uygulayacağız.
 • Office 365 ProPlus izleme hizmetleri. ProPlus dağıtımınızı izlemek, uygulamalarla eklentilerin kullanımı ve kararlılığı konusunda görünürlük sağlamak için yeni hizmetler getireceğiz.
 • Sorunları raporlama, izleme ve çözme. Uygulama uyumluluğu sorunlarını raporlama, izleme ve çözmeye yönelik mevcut hizmetimizi geliştirecek ve çözüm getirecek en iyi yaklaşımı bulmak için müşteriler ve ISS’lerle ortak çalışmalar yapacağız.

Bugün yükseltme değerlendirme araçları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki aylarda uygulama uyumluluk testi programımız, yeni Office 365 ProPlus izleme hizmetleri ve sorunları raporlama, izleme ve çözmeye yönelik yeni hizmet hakkında sizinle daha fazla bilgi paylaşabileceğiz.

Size yardımcı olmaya hazırız

Office’in eski sürümlerinden biriyle Office 365’e bağlanırsanız, hizmetin sağladığı tüm olanaklardan yararlanamazsınız ve burada size yardımcı olmaya hazırız. Office 365 ProPlus dağıtımı hakkında daha fazla bilgi için, Office 365 ProPlus Dağıtım Kılavuzu’na ve ProPlus Ignite On-Demand oturumlarına bakın. ProPlus’a geçmeye hazır olduğunuzda da, Microsoft FastTrack müşteri başarısı hizmeti ayrıntılarda size yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi edinmek için FastTrack web sitesini ziyaret edin ve planlama, değerlendirme ve dağıtımda yardım için bir istek gönderin. ProPlus, Office 365 hizmetleri deneyiminden yararlanmanız en iyi yoludur ve yükseltmenizi güvenle yapmanız için size yardımcı olmaya kararlıyız.

29.7.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.