Alışveriş Sepetim

Office 365 Mayıs haberleri: Yeni Surface Pro heyecan verici değerler katacak

Office 365 Mayıs haberleri: Yeni Surface Pro heyecan verici değerler katacak

 

Microsoft, bugün Surface Studio, Dizüstü Bilgisayarı ve Hololens’in Çin’de kullanıma sunulduğunu, yeni Surface Pro ve Surface Kalemi’nin de önümüzdeki ay piyasaya çıkacağını duyurdu. Shanghai’da düzenlenen etkinliğimizde Panos Panay, ilk olarak Windows’da kullanıma sunulan ve Surface’da hayat bulan Office uygulamalarındaki yeni mürekkep oluşturma özelliklerini tanıttı. Bu gelişmeler, dijital kalemin daha hızlı ve akıcı bir şekilde çalışmasını ve size uygun olarak daha fazla kişiselleştirilmesini sağlayarak zengin ve yaratıcı içeriklerle kendinizi ifade etmenize yardımcı oluyor.

Office’te mürekkep oluşturma daha pürüzsüz, kişisel ve işbirliğine dayalı

Mürekkep oluşturma, insanlar için kendini ifade etmenin başlıca araçlarından biri haline geldi ve çok sayıda kişi tarafından işlerini yaparken yoğun bir biçimde kullanılıyor. Office’teki dijital mürekkep oluşturma deneyimini sürekli olarak geliştirip ilerletiyor, fikirlerinizi mürekkep kullanarak oluşturmanıza, paylaşmanıza ve başkalarıyla bunlar üzerinde birlikte çalışmanıza yardımcı oluyoruz. Geçtiğimiz Ekim ayında yaptığımız duyuruların devamı niteliğindeki bugünkü duyurumuzda ilk olarak dokunmatik özellikli Windows cihazlarında kullanıma sunulacak olan ve Surface Kalemi ile çalışmaya uygun olacak şekilde tasarlanmış yeni mürekkep oluşturma özelliklerini tanıttık:

Hızlı, akıcı ve etkileyici mürekkep: Yeni Surface Kalemi’nde kullanılan sektörün en iyisi teknolojinin farkı Office uygulamalarında yazarken veya çizerken hissedilir. Yeni Surface Kalemi’ndeki sayıları 1.024’ten 4.096’ya yükseltilmiş basınç noktaları sonucunda artan basınç duyarlılığı ve kaleminizin açısına göre mürekkebin kalınlığı ve dokusunu ayrıntılı bir şekilde ayarlayan yeni eğim işlevi sayesinde mürekkebiniz kendinize özgü dokunuşunuza mükemmel yanıt verir. Yeni Surface Kalemi’ni Office uygulamalarında kullandığınızda kalem ile yazınız arasındaki gecikme süresinin neredeyse sıfır olması, mürekkebin ekranda harika ve kolay bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Surface Kalemi’nizi alın ve kendinizi tam olarak ifade etmeye başlayın!

Kullanılabilirlik: Mürekkep oluşturmaya yönelik artan basınç duyarlılığı, düşük gecikme süresi ve eğim geliştirmeleri yeni Surface Pro’da yeni Surface Kalemi’ni kullanan (cihazlar ayrı olarak satılır) Office 365 aboneleri tarafından otomatik olarak devreye girecektir.

İşbirliğine dayalı, yeni bir beyaz tahta deneyimi: İşbirliğine dayalı mürekkep oluşturma, geometri tanıma, tablo dönüştürme ve otomatik tablo gölgelendirme gibi ilk olarak Windows 10’da Microsoft Whiteboard uygulamasında kullanıma sunulacak olan geleceğin mürekkep oluşturma inovasyonlarını tanıttık. Whiteboard, şu anda Surface Hub’da özel önizleme aşamasındadır. Bu yıl sona ermeden önce, Office 365 abonelerine ayrıcalıklı özellikler içerecek şekilde başka Windows 10 cihazlarında da (bugünkü tanıtımda olduğu gibi Surface Studio ve Surface Pro dahil) kullanıma sunulması planlanmaktadır. Bu sayede her cihazda çeşitli fikirler üzerinde başkalarıyla karşılıklı çalışabileceksiniz. Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

 

Microsoft Whiteboard, yaratıcılığınıza ve başkalarıyla birlikte yaptığınız çalışmalara sınırsız bir tuval sunuyor.

Kullanılabilirlik: Microsoft Whiteboard, şu anda Surface Hub’da özel önizleme aşamasındadır. Uygulama eğitim müşterileri tarafından kullanılabilmektedir. Bu yılın ilerleyen tarihlerinde diğer Windows 10 cihazlarında ve başka müşteri segmentleri için de kullanıma sunulacaktır. Office 365 aboneleri ayrıcalıklı özelliklerden yararlanabilecektir.

Kendinizi ifade etmek için daha fazla mürekkep seçeneği: Word, Excel ve PowerPoint’te kurşun kalem dokusu ve gökkuşağı, galaksi, lav, okyanus, altın ve gümüş gibi mürekkep efektleri kullanıma sunulacak. Bu sayede canlı ve dinamik yazı ve çizimlerle yaratıcılığınızı farklı şekillerde sergileyebilirsiniz.

 

Kurşun kalem dokusu ve mürekkep efektleri ile Word, Excel ve PowerPoint’te kendinizi ifade edin.

Kullanılabilirlik: Windows masaüstü platformlarında Word, Excel ve PowerPoint’teki kurşun kalem dokusu ve mürekkep efektleri, Temmuz ayında Office Insider Fast programı üyelerinin kullanımına sunulacaktır. Kurşun kalem dokusu ile gökkuşağı, galaksi, altın ve gümüş mürekkep efektleri Windows 10 için OneNote’ta zaten kullanıma sunulmuştur (mürekkep efektleri için Office 365 aboneliği gerekir).

Sizinle her yere gelen dijital bir kalem kutusu: Office uygulamaları artık en sevdiğiniz kalem, kurşun kalem ve vurgulayıcıları yerleştirebileceğiniz özelleştirilebilir bir galeri içeriyor. Bu galeri, kullandığınız tüm uygulama ve cihazlarda otomatik olarak size eşlik eder. Böylece kişiselleştirdiğiniz mürekkep oluşturma araçları hep elinizin altında olur.

 

Yeni özelleştirilebilir kalem galerisi kullandığınız tüm uygulama ve cihazlarda size eşlik eder.

Kullanılabilirlik: Windows masaüstü platformlarında Word, Excel ve PowerPoint’teki yeni özelleştirilebilir ve gezici kalem galerisi, Haziran ayındaki Office 365 güncelleştirmeleriyle kullanıma sunulacaktır. Windows 10 için OneNote’taki yeni özelleştirilebilir kalem galerisi de Haziran ayında tüm müşterilerin kullanımına sunulacaktır. Gezinme özelliği de yılın ilerleyen tarihlerinde eklenecektir.

Office 365 ticari müşterilerine yönelik güncelleştirmeler

Bu ay ticari abonelerimize yönelik olarak kuruluşlarını daha iyi anlayıp dönüştürmelerine yardımcı olacak yeni araçlar içeren güncelleştirmeler, yeni özellikler, SharePoint için vizyonumuza ve yol haritamıza bir bakış sunuyoruz:

Power BI’de Office 365’i benimseme içerik paketi: Power BI’deki Office 365’i benimseme içerik paketi, Office 365 kullanım raporlarının zeka özelliklerini Power BI’deki etkileşimli raporlama özellikleriyle birleştiriyor. Yöneticiler bu sayede kuruluşlarının Office 365 kullanım verilerini görselleştirebilir ve analiz edebilir, özel raporlar oluşturabilir, konum ve departman gibi özelliklere göre özetler oluşturarak elde edilen öngörüleri Power BI aracılığıyla paylaşabilir. Kullanıcılarının Office 365’i benimseme ve kullanma durumunu daha iyi anlayan yöneticiler de son kullanıcı eğitim ve iletişimlerinde daha etkili bir şekilde hedef belirleyebilir.

 

Power BI’deki yeni Office 365’i benimseme içerik paketi ile Office 365 kullanımını anlayın ve hedefe yönelik son kullanıcı eğitimleri yürütün.

Kullanılabilirlik: Power BI’deki Office 365’i benimseme içerik paketi, Office 365 ticari müşterileri için genel önizleme aşamasında kullanıma sunulmuştur.

SharePoint iletişim siteleri çalışanları bilgilendirin ve katılımlarını sağlayın: SharePoint Virtual Summit etkinliğinde tanıtılan SharePoint iletişim siteleri ile harika görünümlü, mobil kullanıma hazır intranet siteleri hazırlayabilirsiniz. SharePoint ekip siteleri ile grup içerisinde içerik, bilgi ve uygulama paylaşabilirsiniz. İletişim siteleri ise daha geniş bir kitleyle, kuruluş genelinde kaynak, haber ve bilgi paylaşmanıza olanak sağlar. Yammer ile tümleştirme sayesinde hedef kitlenizle etkileşime girebilir, görüşlerini isteyebilir ve en iyi yöntemlerin paylaşılmasını teşvik edebilirsiniz. İletişim siteleri kolayca oluşturulur, özelleştirilebilir ve tüm cihazlarda harika görünür. İletişim siteleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Kuruluşunuz genelinde geniş bir hedef kitlesine ulaşmak için göz alıcı iletişim siteleri oluşturun.

Kullanılabilirlik: SharePoint’te iletişim siteleri, Haziran ayından itibaren Office 365 ticari müşterilerine yönelik İlk Sürüm programı üyelerinin kullanımına sunulacaktır.

Dosya Gezgini’nde tüm dosyalarınıza erişin: Build etkinliğinde tanıtılan OneDrive İsteğe Bağlı Dosyalar, işe yönelik ve kişisel tüm dosyalarınıza cihazınıza indirip depolama alanı kullanmaya gerek kalmadan bulutta erişebilmenize olanak tanır. Böylece alışkın olduğunuz şekilde, çevrimiçi dosyalarınız dahil olmak üzere tüm dosyalarınızı Dosya Gezgini‘nde görebilir ve ne zaman isterseniz kullanabilirsiniz.

 

İşe yönelik ve kişisel tüm bulut dosyalarınıza cihazınıza indirip depolama alanı kullanmaya gerek kalmadan Dosya Gezgini‘nde erişin.

Kullanılabilirlik: OneDrive İsteğe Bağlı Dosyalar bu yaz başı Windows 10 Insider Preview programına sağlanıyor ve Windows 10 Fall Creators Update ile birlikte genel kullanıma sunulacak.

Dosya Gezgini’nden ve Mac’te Finder’dan paylaşım: SharePoint Virtual Summit etkinliğinde tanıtılan OneDrive’a yönelik yeni bir birleşik paylaşım deneyimi, belirli kişilerle doğrudan masaüstünüzden dosya ve klasör paylaşmanıza, kuruluşunuzun içinde veya dışındaki kişilere paylaşım bağlantıları göndermenize olanak sağlar. Ayrıca, erişimin ne kadar süreceği dahil olmak üzere verdiğiniz izinleri kolayca görüntüleyip değiştirebilirsiniz. OneDrive’a yönelik yeni birleşik paylaşım deneyimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

OneDrive dosya ve klasörlerini, kuruluşunuzun içinde veya dışındaki meslektaşlarınızla kolayca paylaşın.

Kullanılabilirlik: Yeni birleşik paylaşım deneyimi, Haziran ve Temmuz’dan itibaren tüketicilerin ve Office 365 ticari müşterilerinin kullanımına sunulmaya başlanacaktır. Deneyim, Windows 10 ve Windows 7’deki Dosya Gezgini’nde, Mac’teki Finder’da ve web’de tutarlı olacak.

SharePoint ile Microsoft PowerApps tümleştirmesi: SharePoint Virtual Summit etkinliğinde duyurulduğu gibi yakında PowerApps’i kullanarak doğrudan bir SharePoint listesi veya kitaplığından kolayca özel formlar ve zengin, dijital deneyimler oluşturabileceksiniz. Böylece kullanıcıların varsayılan SharePoint formları yerine özel form veya uygulamalarınızdan veri oluşturması, görüntülemesi ve bu verilerle etkileşimde bulunması sayesinde şirketiniz ekiplere ve kuruluşa ilişkin süreçleri kökten değiştirebilecek. SharePoint ile PowerApps tümleştirmesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

PowerApps tümleştirmesi, kullanıcılarınızın SharePoint liste veya kitaplıklarındaki bir uygulamada veri oluşturması, görüntülemesi ve bu verilerle etkileşimde bulunmasına olanak sağlayacak.

Kullanılabilirlik: Microsoft PowerApps ile oluşturulan özel SharePoint formları, bu yazdan itibaren Office 365 ticari müşterilerinin kullanımına sunulacaktır.

Bu ayın diğer Office 365 güncelleştirmeleri

Office 365 abonelerine yönelik yenilikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu sayfaları ziyaret edin: Windows masaüstü platformları için Office | Office Mac | Windows için Office Mobile | iPhone ve iPad için Office | Android için Office. Office 365 Ev veya Bireysel müşterisiyseniz Office üretkenliğine yönelik en son ve en etkili yenilikleri ilk kullananlardan olmak için Office Insider programına kaydolmayı unutmayın. Güncel Kanal ve Gecikmeli Kanal üyesi müşteriler de İlk Sürüm programı aracılığıyla, tam olarak desteklenen bir sürüme erken erişim elde edebilir. Bugün duyurulan özellikleri ne zaman alabileceğiniz bu sitede daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

29.7.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.