p

OEM'ler Windows ile fırsata odaklanırken cihazlar öncülük ediyor

Taipei'deki COMPUTEX 2013, en son teknolojilerini sergilemek için donanım üreticileri ve geliştiricilerinden oluşan geniş bir kitleyi çeken dünyanın en büyük ikinci bilgisayar fuarıdır. Bugün Microsoft'un önemli iş liderlerinin de katıldığı etkinlikte, dokunma ve Windows 8.1'in bilgisayarlara nasıl yeni bir büyüme getirdiği, dokunmatik olmayan bilgisayarların Windows 8.1'de nasıl daha da heyecan verici olduğu, iş ortaklarımızla küçük form faktörlerine yaptığımız yatırımlar ve cihazlar arasında ilgi çekici Microsoft deneyimini gösteren uygulamalarda gördüğümüz inanılmaz ilerleme hakkında konuşma fırsatım oldu.
Bu yıl sektör ve işletmemiz için dönüşümsel bir yıl oldu. Ekosistem genelindeki ortaklıklarımız hiç bu kadar önemli olmamıştı, çünkü birlikte yeni yetenekler getiriyor ve tüketicilere ve işletmelere yeni deneyimler sağlıyoruz. Sadece bu yıl cihaz pazarının 2,9 milyar akıllı telefon, tablet, pc, sunucu ve gömülü endüstri cihazı olacağı tahmin ediliyor ve hedefimiz Windows'un değerini sektör genelinde sunmaya devam etmek.
Windows 8 ile gördüğümüz ivmeden ve sağladığı donanım, uygulama ve hizmet ekosisteminden gurur duyuyoruz. Ama orada durmayacağız. Mobilite ve dokunma etrafında güçlü yönlerini oluşturmaya ve müşterilerimizden ve iş ortaklarımızdan duymaya devam ettiğimiz geri bildirimlere dayanarak yeni yetenekler getirmeye devam ediyoruz. Bugün, kişiselleştirme, arama, uygulamalar ve Windows Mağazası deneyimi, bulut bağlantısı ve yeni Internet Explorer 11 gibi önemli alanlarda Windows 8.1'de gelen geliştirmelerin bir demosunu gösterdik.
Uygulamalar bu hikayenin kritik bir parçasıdır ve Windows 8 uygulamalarının evreni büyümeye devam eder. Bugün, Temple Run Brave, Twitter, FourSquare, Line, Adobe Illustrator ve daha fazlası dahil olmak üzere tüketiciler ve işletmeler için bir dizi popüler uygulama gösterdik. Uygulamaların en son donanımdan yararlanırken nasıl gerçekten aydınlanabileceğini gösterdik; örneğin, cihazlar arasında dosya paylaşımı için yakın alan iletişimi (NFC) kullanmak, dokunmatik, kalem, fare, klavye ve oyun denetleyicisi gibi giriş cihazları için çeşitli seçenekler sağlamak ve zengin konum tabanlı özellikleri etkinleştiren sensörler kullanmak.
Uygulamalar, hizmetler ve Windows kombinasyonu aracılığıyla müşteriler için tüm özelliklerin ve avantajların bir araya geldiği bir cihazdadır. Ekranlar arasında bulut hizmetlerine sürekli erişim sağlayan sunucudan, alandaki satış verilerini yakalayan gömülü endüstri cihazlarına ve insanların onlarla değil, üzerinde taşıdıklarına göre mobil cihazlara kadar, Windows günlük etkileşimlerimize güç veriyor. Yeni Nokia Lumia 925 Windows Phone, inanılmaz lens teknolojisi ve en iyi düşük ışık görüntülerini sağlayan Nokia görüntüleme yazılımı ile harika bir örnektir. İnsanların taşımaktan gurur duymadığı muhteşem bir telefon ve fotoğraf çekme ve paylaşma deneyimini zenginleştiriyor. Birlikte çalışan donanım ve yazılımın güzelliği!
OEM'lerin, özellikle mobilite konusunda müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için donanım tasarımı ve performansındaki yeniliği ilerletmeye devam ettiğini görmek şaşırtıcı. İşte bu hafta duyurdukları en sıcak Windows cihazlarından bazılarının anlık görüntüsü.
Tabletler ve etkinleştirdikleri her zaman bağlı, mobil senaryolar hakkında çok konuştuk. Acer Iconia W3-810 bu hafta piyasaya çıktı ve Windows 8'i çalıştıran ilk sekiz inç tablet ve dünya çapında çok cazip rekabetçi fiyatlarla olması bekleniyor.
Nick Parker Image 1
Tablet bilişime geçmeyi düşünen ileri görüşlü kuruluş için yeni HP ElitePad 900, çeşitli kurumsal senaryolar için mükemmel olan yüksek performanslı, sağlam, saçma olmayan bir tablet sunar.
Nick Parker Image 2
Yenilikçi oyun makinelerinde lider olan Razer, piyasaya çıkan en ince oyun dizüstü bilgisayarını duyurdu. Haswell teknolojisine dayanarak, Blade gerçekten kontrol etmeye değer. Blade serisi veya Dell'in Alienware X51gibi bu oyun makineleri, bugünün oyunlarını gerçekten bir üst seviyeye taşıyor. Gelecek haftaki E3 Expo'dadaha da harika oyun cihazlarının tanıtılmasını bekliyorum.
Dönüştürülebilir kategori, Windows 8'in piyasaya sürülmesiyle gerçekten çoğaldı. Bu ilham verici tasarımlar hem iş hem de oyun için yeni senaryolar sağlar. Web'de kanepenizden gezinmek istiyorsanız, bir tabletiniz olabilir, ancak bazı işleri halletmeniz gerekiyorsa, klavye asla uzak değildir. Öne çıkan birkaç nokta Acer Aspire P3-171, iki yeni ASUS VivoBook, ASUS N550 ve yeni VivoBook S551. Lenovo Yoga 11S, geçen sonbaharda piyasaya sürülen çok popüler Lenovo Yoga'da güzel bir evrimdir.
Nick Parker Image 3
Toshiba Portege Z10t-A, dizüstü bilgisayar/dönüştürülebilir pazarın harika bir fiyata mükemmel dokunma deneyimi, performans ve kolaylık sunmak için nasıl genişlemeye ve gelişmeye devam ettiğinin bir başka harika örneğidir.
Nick Parker Image 4
Dizüstü bilgisayarlar PC işinin kalbi ve ruhudur. Ekran boyutlarından renklere, işlemci türlerine ve fiyat aralıklarına kadar, bu kategori gerçekten müşterilere sağlanan şaşırtıcı çeşitlilik ve seçim dizisi tarafından tanımlanır. Dizüstü bilgisayarlar herkese uyan bir boyut değildir ve OEM iş ortaklarımızın bu kadar kapsamlı bir Dizüstü Bilgisayar teklifine sahip olmasıyla gurur duyuyoruz. İzleneceklerden biri gofret ince Acer Aspire S7-392 (popüler S7-391 için bir güncelleme).
Nick Parker Image 5
Bugün Sony, yeni VAIO Pro'yu ve Sony'nin TV teknolojisi ve uzmanlığındaki mirasını inşa eden mobil için keskin ve muhteşem bir Full HD TRILUMINOUS Ekrana sahip yeni nesil VAIO Duo Ultrabook serisini duyurdu.
Windows 8 lansmanından bu yana muazzam miktarda büyüme ve yenilik gören bir başka kategori de Hepsi Bire Birler. OEM iş ortaklarımız yapay zekanın yeteneklerini ve olanaklarını yeniden tanımlamanınla kalmadı, aynı zamanda tasarımı yeni bir seviyeye yükselttiler. Gerçekten sevdiğim tasarımlardan biri, daha dün bir güncelleme alan Dell'in XPS serisi. Dell XPS 27, 27 inç Quad HD ekranıyla gerçekten göz kamaştırıcı bir cihaz. Bir çalışma odası, mutfak, oturma odası, ofis veya yatak odası için mükemmeldir.
Nick Parker Image 6
Dell'in optiplex 9020,dell'in akıllı tri-metal şasisinde kurumsal sınıf bir dizüstü bilgisayar olan popüler Latitude E6430'un yanı sıra her yerdeki ofislerde harika görünüyor. Hafif ama dayanıklı bir kurumsal dizüstü bilgisayar arayan şirketler yeni ASUS B400'e göz atmalı Bu hafta da duyuruldu.
Birçok güzel Windows Phone 8 cihazı zaten ortaklarımız HTC, Nokia, Huawei ve Samsung'dan piyasada. Bugün, sahnede vurguladık Nokia Lumia 925Birkaç hafta önce duyurulan. Dünyanın en gelişmiş lens teknolojisine ve Nokia görüntüleme yazılımına sahip olan sonuç, bugün mevcut olan en iyi düşük ışık görüntüleridir.
Nick Parker Image 7
Bu yıl COMPUTEX'te duyurulan yeni ürünler hakkında bu kadar yenilik ve heyecan görmek heyecan vericiydi ve üreticiler yenilik yapmaya devam ettikçe ve Microsoft platformu Windows 8.1 ile iyileştirmeye devam ettikçe bunun önümüzdeki aylarda da devam etmesini bekliyoruz. Ayrıca Computex'e giden bazı harika cihazlar da vardı, HP ENVY Rove20Samsung ATIV Kitap 5ve Toshiba KIRAbook.
Hala biraz daha PC ve Telefon göz şekeri istiyorsanız, Microsoft Haber Merkezi'ndeki Computex slayt gösterimize göz attığımızdan emin olun veya meslektaşım Tami Reller tarafından paylaşılan Windows 8.1 haberleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, Windows Blog.
Bir sonraki endüstri etkinliğine kadar, OEM iş ortaklarımızın sürekli donanım yeniliklerini izlemeye devam edin ve haberler için @MicrosoftOEM takip edin.
 

27.10.2021

Diğer Haberler