p

Nokia World'de duyuruldu: 2 yeni süper boyutlu Windows Phone, ilk Nokia tablet ve Instagram yolda!


Abu Dabi'deki Nokia World etkinliğinin Web yayınını izlemek için Salı gününün sabah erken saatlerine kadar kalktıysanız, temelde birbiri ardına gişe rekorları kıran bir haber olduğunu bilirsiniz.
Nokia, Lumia 1520 ve Lumia 1320'nin (yukarıda resmedilen 1520'dir) sarmalarını çıkardı - etkileyici 6 inç, yüksek çözünürlüklü ekranlara ve Canlı Fayanslar için daha fazla alana sahip iki yeni modelin yanı sıra Lumia 2520 (aşağıda resmedilmiştir) adlı yeni bir Windows RT 8.1 tableti.
SIR_MKT_IMG01_01_Hero
Buna ek olarak, Windows Phone 8 için resmi bir Instagram uygulamasının "önümüzdeki haftalarda" kullanıma sunulacağı, ayrıca önümüzdeki aylarda görmeniz gereken harika uygulamaların ve oyunların uzun bir listesinin ve yeni bir Lumia yazılım güncellemesinin mevcut olacağı açıklandı.
Vay! Nefesimi tutayım! Bu çok güzel bir haber!
İşte Windows Phone Blog Editörü Michael Stroh'un Lumia 1520 hakkında söyledikleri: "Yeni Nokia Lumia 1520 hakkında ilk fark ettiğiniz şey muhteşem 6 inç full HD 1080p ekranı - şimdiye kadarki herhangi bir Windows Phone'daki en büyük ekran. Bu, Nokia'nın yeni telefonunu kare olarak 'phablet' kampına koyar, bazıları ortaya çıkan büyük, tablet benzeri akıllı telefon cinsini çağırmayı sever. (Güzel bir sürpriz: 1520'nin etkileyici boyutuna rağmen, bir meslektaşımın ödünç verme cihazını denedimken keşfettiğim gibi, hala cebe kolayca sığıyor.)"
Lumia 1320'ye gelince (aşağıda resmedilmiştir), Stroh bunu "6 inç 720p ekrana ve 8GB dahili depolama alanına (64GB'a kadar genişletilebilir) sahip daha düşük maliyetli bir kardeş" olarak tanımlıyor.
NokiaLumia1320_01_Page
Turuncu, sarı, beyaz ve siyah renklerde satışa sunulacak olan 1320'nin 2014'ün ilk çeyreğinde Çin ve Vietnam'a, ardından diğer Asya pazarlarına, Hindistan ve Avrupa'ya sunulması bekleniyor.
Stroh ayrıca Nokia'nın yolunuza çıkan yeni uygulamalarının yanı sıra "Lumia Black" güncellemesi hakkında da konuşmaya devam etti. Windows Phone 8 işletim sisteminin en son sürümünü içeren Lumia Black güncellemesinin, 2014'ün başlarında Windows Phone 8 çalıştıran Nokia Lumia akıllı telefonlarına sunulmaya başlaması bekleniyor.
Uygulamalar cephesinde, Nokia da duyurdu: Nokia Kamera, Nokia Storyteller, Nokia Beamer ve Nokia Glance.
Stroh'un Nokia World'e tam genel bakışını okumak için Windows Phone Blog. Blog ayrıca Stroh'tan etkinlikte duyurulan ve kaçıramayacağınız uygulamaların derinlemesine bir toplamasına sahiptir. Ve son olarak, ama kesinlikle en az değil, Lumia 2520 tablette bir özet için Windows Deneyimi Blogunda bu gönderiye göz atın.
Ayrıca ilginizi çekebilir:
· "Top Gear" Jeremy Clarkson'ın "Forza Motorsport 5"

yorumundaki ilk resmi videosunu izleyin ·

MetLife, Office 365'in gücüyle 90 milyon müşteriyi ilk plana atıyor · Microsoft artık Office 365'i Savunma Bakanlığı'na satabilir

Tarafından gönderildi Jeff

Meisner 
Editor, Resmi Microsoft Blog

27.10.2021

Diğer Haberler