p

New York 120.000 eyalet çalışanını Office 365'e taşıyacak

New York Eyaleti, e-posta sistemlerini birleştirmek, tanıdık Office uygulamalarına erişim sağlamak ve paylaşılan takvimleri devlet yürütme kurumları için çalışan 120.000'den fazla çalışan için bulut tabanlı bir sisteme yerleştirmek için Office 365'i seçen en son eyalet hükümetidir.

Microsoft'un eyalet ve yerel yönetimden sorumlu başkan yardımcısı Michael Donlan, "Mevcut kaynaklarını en üst düzeye çıkarma konusunda devlet müşterilerimizin ileriye dönük doğasından sürekli olarak etkileniyorum." dedi. "Buluta yapılan bu harekette, Vali Cuomo'nun yönetimi, New York'taki vatandaşlarının güvenliği ve gizliliği ile birlikte çalışanlarının üretkenliğini ve verimliliğini sağlamaya eşit derecede odaklanmıştır."

Göçün 2013 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Office 365'in sağlayacağı avantajlar arasında:

E-posta, belge oluşturma, takvim oluşturma, kişiler ve gelişmiş işbirliği için standartlaştırılmış bir platform ve dosyaları devlet yönetim kurumları arasında daha verimli bir şekilde paylaşma yeteneği.

Posta kutusu boyutu 25 gigabayt artırıldı. (Bu devlet kurumlarına mevcut e-posta kapasitesi 500 megabayttır.)

Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere birden fazla cihazdan neredeyse her yerde, her zaman e-posta ve dosyalara güvenli erişim. Bu, mobil çalışanların ve uzak çalışanların devlet sakinlerine değerli hizmetler sunmasına yardımcı olacaktır.

Word, Excel, PowerPoint, Access ve Publisher gibi office uygulamaları yalnızca masaüstü bilgisayarla sınırlı olmak yerine birden çok aygıttan kullanılabilen her zaman günceldir.

Nisan 2011'de, New York Valisi Andrew Cuomo, New York Eyalet hükümetinin kapsamlı bir incelemesini üstlenmek ve daha modern, hesap verebilir ve verimli hale getirmenin yollarını belirlemek için bir komisyon atadı. Tavsiyelerinden biri de devletin e-posta sistemlerini birleştirmekti.

Şu anda, devlet kurumları 27'den fazla farklı e-posta, kelime ve veri işleme sistemi kullanıyor, bu nedenle ortak bir platforma geçmek lisans ücretleri, donanım, bakım, enerji ve personel maliyetlerinde yılda yaklaşık 3 milyon dolar tasarruf sağlayabilir. Bu bulut anlaşması, tüm eyalet için uygulamaya konan türünün ilk örneğidir. Santa Clara ilçesinden Chicago Şehrinekadar, ülke genelindeki eyalet ve yerel yönetimler Office 365'e geçerek milyonlarca dolar tasarruf ediyor.

Temmuz ayında San Jose Belediyesi, 5.000'den fazla şehir çalışanının üretkenliğini artırmak için Microsoft Office 365Windows Azure ve StorSimple'ı seçti. Bu hamle operasyonel maliyetleri düşürecek ve Silikon Vadisi'nin kalbindeki 984.000'den fazla sakine gelişmiş hizmetler sunacak.

New York, San Francisco, Kaliforniya şehri de dahil olmak üzere diğer eyalet ve yerel yönetimlere katılır; Kaliforniya Eyaleti; Chicago Şehri; Teksas Eyaleti; Kansas Şehri, Mo.; Seattle Şehri; ve Washington Eyaleti - sakinlerinin ihtiyaçlarını daha etkili bir şekilde karşılamalarına yardımcı olan gelişmiş iletişim ve işbirliği yetenekleri için Microsoft'un bulut tabanlı üretkenlik hizmetlerini dağıtmaya odaklandı.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Athima Chansanchai
Microsoft Haber Merkezi Personeli

01.11.2021

Diğer Haberler