Alışveriş Sepetim

Müzik, tıbbi bir atılım ve çalışan cömertliği – Hafta Sonu Okuma: 12 Şubat baskısı

WR, StaffPad, Surface, müzik
11 yaşındaki besteci Garrett Weyenberg, doğru ve StaffPad'in yaratıcısı David William Hearn. Fotoğraf: David Palmer.

Microsoft'ta bu hafta sevilecek çok şey vardı, pazar günü Sevgililer Günü ile zamanında. Özellikle Surface için tasarlanmış bir uygulama sayesinde, ödüllü kreasyonlarını not etmenin daha kolay bir yolu olan McKinney, Teksas'tan 11 yaşındaki inanılmaz bir besteci izledik. Sir Paul McCartney'nin Skype'ta Mojis için aşk esintili özel bir müzikal kreasyon seti yarattığını öğrendik. Kinect'in multipl skleroz hastalarının semptomlarının stabilize olup olmadığını veya kötüleşip kötüleşmediğini ölçmeye yardımcı olmak için nasıl kullanıldığını gördük. Ve geçen yıl dünyanın dört bir yanındaki kar amacı gütmeyen kuruluşlar için rekor miktarda para toplayan cömert Microsoft çalışanlarından bazılarıyla tanıştık.

Garrett Weyenberg kendi şarkılarını ve bestelerini kullanmaya başladığında 2 yaşındaydı. 10 yaşında bölgesel bir kompozisyon yarışmasını kazanan "Sonatina in G Major" adlı sekiz dakikalık bir parça yarattı. Parlak mavi gözlü çocuğun geniş bir orijinal müzik koleksiyonunda sadece bir eserdi. Ama Garrett'ın müzik düşüncelerini yazmanın kolay bir yolu yoktu, müziğini kurtarmak ve çalmak için başkalarıyla paylaşmak için pratik bir aracı yoktu. Garrett 11 yaşına geldiğinde, doğum günü için bir Surface Pro 3 aldığında ve surface için tasarlanmış, kullanıcıların müziği el yazısıyla yazmasına ve düzenleme, oynatma ve paylaşma için kaydetmesine izin veren bir notasyon uygulaması olan StaffPad'i kullanmaya başladığında her şey değişti. Garrett'ın annesi Stephanie Weyenberg, "Her gün zihninde müzik besteler" diyor. "StaffPad gerçekten onun için oyun değiştirici oldu."

https://www.youtube.com/watch?v=4TyX3BswvN8

Burada, orada ve Skype Mojis ile her yerde: Hepimizin tanıdığı ve sevdiği bir başka besteci, Sir Paul McCartney, yeni, özel bir aşk esintili Mojis seti için müzik oluşturmak için Skype ile ortaklık kurdu. Ücretsiz olan Mojis, Skype'a özgüdir ve sesin yanı sıra videoya da sahiptir, sohbetlerinize yepyeni bir kişilik kazandırır - ve şimdi, dünya çapında arkadaşlarınıza ve ailenize sevginizi ifade etmenin daha da fazla yolu.

YouTube Videosu

Kinect multipl skleroz hastalarına yardımcı olmak için kullanılmaktadır. Sağlık şirketi Novartis, yıllardır MS için geliştirdiği tedavilerin işe yarayıp yaramadığını ölçmek için daha tutarlı yollar bulmaya çalışıyor. Microsoft araştırmacıları ve Kinect kullanımı ile birlikte, Novartis'teki araştırmacılar, bir hastanın testlerin her birinde nasıl performans gösterdiğine dair daha tutarlı bir okuma elde edebileceklerini ve doktorların hastalığın ilerlemesini daha iyi değerlendirmelerine yardımcı olacak yeni bir tekdüzelik seviyesi getirebileceğini söylüyor. Bu da hastalara doğru tedavileri alma sürecini hızlandırabilir.

YouTube Videosu

Microsoft çalışanları geçen yıl dünya çapında kar amacı gütmeyen kuruluşlar için 125 milyon dolarlık rekor bir gelir topladı, Çarşamba günü açıklandı. Şimdiye kadarki en büyük yıllık artıştı - ve Microsoft çalışanlarının 100 milyon dolardan fazla topladığı üst üste beşinci yıldı. Katılım oranı, çalışanların en çok önem verdikleri yerel ve küresel nedenlere çözüm bulmak için daha fazla zaman, yetenek ve para bağışladığı için yüzde 71 ile tüm zamanların en yüksek oranına ulaştı. Buna ek olarak, Microsoft, çalışanların seçtikleri nedenlere yaptığı her bağışın etkisini iki katına çıkarır ve her hediyeyi eşleştirir. Ayrıca, çalışanların zamanlarını gönüllü olarak verdikleri her saat için 25 dolar katkıda bulunur.

çalışan verme, 2016
ArtsFund Başkanı ve CEO'su Mari Horita, Washington'daki Bellevue Sanat Müzesi'nde kar amacı gütmeyen kuruluşun teknolojisinin güncellenmesine yardımcı olan bir Microsoft çalışanı olan David Jones'un yanında yer almaktadır. (Fotoğraf: Scott Eklund/Red Box Pictures)

Yeni Microsoft Garage uygulaması Fetch!, bu cinsi adlandırmak için yapay zeka kullanır. Köpek severler kesinlikle Fetch oynamak isteyecektir! İPhone kameranızı veya fotoğraf kitaplığınızı kullanarak, uygulama köpekleri ırklara göre tanımlayabilir ve sınıflandırabilir ve belirli ırklara en uygun insan kişiliğinin ne tür olduğunu söyleyebilir. Ve sadece eğlence için, uygulama sizin veya arkadaşlarınızın ne tür bir köpek olabileceği hakkında bilinçli bir tahminde bile olacaktır. Uygulama, Microsoft araştırmacılarının HowOld.net, TwinsOrNot.net, MyMoustache.net ve Mimicker Alarm gibi Microsoft Project Oxford destekli deneyimler aracılığıyla başka eğlenceli şekillerde ortaya çıkan yapay zekadaki sürekli ilerlemelerinin potansiyelini göstermektedir.

Getir! uygulama, Microsoft Garage, iOS

Sevgililer Günü için hazır değil misin? Merak etme, bir şey olmaz. Windows 10 ve Cortana'da, Windows Mağazası'ndan romantik filmler ve müziklerle birlikte ruh halini ayarlamaya yardımcı olacak uygulamalar ve deneyimlerle bağlantı kurmak için bolca zaman var. Mükemmel çalma listesini oluşturmak istiyorsanız, PandoraMicrosoft Groove ve Shazam yardımcı olabilir. Denemek isteyebilirsiniz Music for LoversHepsi sizin için sıraya giren 30 şarkıya sahip. Ayrıca, Windows Mağazası'nın Filmler ve TV bölümüne gidebilirsiniz. OpenTableile yemek için harika bir yer bulunveya restoran yorumları almak, masanızı ayırtmaya yardımcı olmak ve hatta gitme zamanının ne zaman geldiğini hatırlatmak için Microsoft Edge'deki Cortana'yı kullanın.

Microsoft'un kariyer geçiş programına beş yeni askeri üs ekleniyor. Microsoft Yazılım ve Sistemler Akademisi (MSSA), teknoloji alanında sivil kariyere geçiş yapmaya hazırlanan hizmet üyelerine yardımcı olur. Bu yıl ve gelecek yıl beş ek Ordu enstalasyonunda sunulacak olan akademiden yüzlerce kişi mezun oldu. Bu tesisler: Fort Campbell, Kentucky; Fort Benning, Gürcistan; Fort Bragg, Kuzey Carolina; Fort Carson, Colorado; ve Fort Bliss, Teksas.

Bu hafta Microsoft Instagram kanalındaAsperger's'e de sahip olan Xbox ekibinde yetenekli bir genç geliştirici olan Kyle Schwaneke'yi yakaladık. Kyle, Microsoft'un programında otizmli insanları işe alan ilk çalışanlardan biriydi ve şimdi en yeni aday grubunun akıl hocası olarak gelişiyor.

Kyle Schwaneke, otizm, mühendis, Xbox
Kyle Schwaneke. Fotoğraf: Brian Smale.

Evet, bu hafta sevilecek çok şey vardı. Devam edelim! Ve herkesin Sevgililer Günü kutlu olsun!

Tarafından gönderildi Suzanne Choney
Microsoft Haber Merkezi Personeli

30.10.2021

Diğer Haberler