Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 15240 Duyurusu


Merhaba Windows İçerdekiler!

Hızlı halkada Windows 10 Mobile Insider Preview Build 15240'ı Insider'lara sunuyoruz. Bu uçuş için biraz kademeli bir yayın olacak ve yarın sabaha kadar sizin için görünmeyebilir . Lütfen yapının görünmesini beklerken sabırlı olun.

Mobil için Build 15240'taki Yenilikler

Emoji 5.0: Tıpkı PC'de yaptığımız gibi, bu yapıda Windows 10 Mobile'a yeni atıştırmalıklar, aksiyonlar, dinozorlar ve hatta cinler, periler ve zombiler gibi fantastik karakterler dahil olmak üzere en son Unicode güncellemeleri için destek ekledik Hepsine hem dokunmatik klavye hem de Emoji Paneli aracılığıyla erişilebilir. Geri bildiriminize dayanarak orijinal emoji tasarımlarımızdan bazılarını değiştirdik ve emojinin diğer platformlarda nasıl görüntülendiğiyle tutarlılığı geliştirdik ( Windows stilimizi korurken ).
Yeni emoji şunları içerir:
Bu yapıya eklenen yeni emoji!
Güncellenmiş emoji örnekleri - önce:
Güncellenmiş emoji örnekleri – daha önce.
Ve sonra:
Güncellenmiş emoji örnekleri – sonra.
Çin Ay Takvimi: Windows 10 Mobile'da Çin Ay takvimini destekleme hakkında sorular aldık. Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamasının gücü, herhangi bir Windows tabanlı aygıtta çalışabilmesidir. Calendar UWP uygulaması, hem PC'de hem de Mobil cihazlarda Çin Ay takvimini destekler. Takvimi Mobil'de şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:
Takvim uygulamasında Çin Ay Takvimi'ni ayarlama.
  1. Takvim uygulamasını başlatın
  2. Ayarlar > Takvim ayarları'nı seçin
  3. "Alternatif Takvimler"i etkinleştirin ve açılır menülerden Çince ve Ay'ı seçin.
Windows 10 Mobile'da Çin Ay Takvimi.
Et Voila – telefonunuzda Çin Ay Takvimi var!

Mobil için genel değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

  • SD kartınıza kaydedilen Windows Mağazası uygulamalarını güncellemeye çalışmanın 8007000B hatasıyla sonuçlanması sorununu düzelttik. SD kartlara yüklenen uygulamalar herhangi bir sorun olmadan güncellenmelidir.
  • Yeni bildirimler için veya Ayarlar > Sistem > Bildirimler ve eylemler altındaki ayarlar sayfasında Windows Update için hiçbir simgenin gösterilmemesi sorununu düzelttik.

Mobil için bilinen sorunlar

  • Bazen Anlatıcı, seçilen İngilizce olmayan dil yerine İngilizce ifadeler konuşur.
  • HP Elite X3'te, harici ekran bağlantısı kesilip yeniden takıldığında dikey yönlendirme ayarının kaybolduğu kablolu bağlantı istasyonlarına sahip bir sorun var. Bunun için bir geçici çözüm, bağlantıyı kesip yeniden bağlamak yerine “Tamam” düğmesine dokunduktan sonra telefonu yeniden başlatmaktır. Bu geçici çözüm, Continuum ile dikey yönde kullanmak istediğiniz harici bir ekrana her bağlandığınızda gerçekleştirilmelidir.
  • Bir Windows Mağazası uygulamasını yüklerken veya güncellerken 80070057 hatasını görebilirsiniz. Çözüm olarak, uygulamanın eski sürümünü cihazınızdan kaldırarak ve en son sürümü Store'dan yeniden yükleyerek en son uygulamayı alabilirsiniz.

16.8.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.