Alışveriş Sepetim

Mobil için Windows 10 Insider Preview Build 15025 Duyurusu


Merhaba Windows İçerdekiler!

Bugün, Fast ring'de Mobile için Windows 10 Insider Preview Build 15025'i Windows Insider'lara yayınlıyoruz.

Mobil için Build 15025'teki yenilikler

Microsoft Edge artık yüksek sesle okuyabilir: Microsoft Edge artık e-kitaplarınızı PC'deki gibi yüksek sesle* okuyacaktır! E-kitaplarınızdan birini açtıktan sonra sağ üst köşedeki "sesli oku" düğmesine basmanız ve Microsoft Edge'in satıra ve okunmakta olan kelimeye odaklanarak kitabı size okumasını dinlemeniz yeterlidir. Bu özellik, Microsoft Edge kullanılarak açılan tüm mağaza dışı EPUB dosyalarına da genişletilir.
*Desteklenen diller: ar-EG, ca-ES, da-DK, de-DE, en-AU, en-CA, en-GB, en-IN, en-US, es-ES, es-MX, fi- FI, fr-CA, fr-FR, it-IT, ja-JP, nb-NO, nl-BE, nl-NL, pt-BR, pt-PT, sv-SE, tr-TR, zh-CN.
Microsoft Edge ve emoji: Microsoft Edge artık emoji kullanan web sitelerinde varsayılan olarak tam renkli, güncellenmiş emoji gösterecek.
Microsoft Edge'de yeni emoji desteği.
Geri Bildirim Merkezinde Koleksiyonları Tanıtmak: Birkaç ay önce, Geri Bildirim Merkezi hakkındaki en büyük geri bildirimlerinizden birinin ne olduğunu size sormuştuk. “Çok fazla yinelenen geri bildirim parçası!” dediniz. Geri Bildirim Merkezi'ni kullanan herkes için daha iyi bir deneyim yaratmak üzere sizinle birlikte çalışmayı seviyoruz, bu nedenle bugün Koleksiyonları duyurmaktan çok mutluyuz. Koleksiyonlar artık 1.1612.10251.0 uygulama sürümünden itibaren Geri Bildirim Merkezi'nde yayında.
Geri Bildirim Merkezi için koleksiyon simgesi.
Bir Koleksiyon, benzer sorunlar ve öneriler için geri bildirimleri bir araya toplar ve bu duyguyu ifade eden tüm sesleri tek bir yerde bir araya getirir. Geri bildirimleriniz ve olumlu oylarınız koleksiyonlarda bir araya getirildiğinde tüm bireysel sesleriniz güçlendirilecek ve sesinizin ne kadar büyüyebileceğini görebileceksiniz. Bireysel geri bildirimde olduğu gibi, Koleksiyonlara oy verebilir, mühendislik ekibine gördüğünüz bir sorunu veya sahip olduğunuz bir öneriyi göstermek için ekran görüntüleri yükleyebilir ve geri bildirimler hakkında başkalarıyla yorum yapabilirsiniz.
Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz, Insider'lar. Sizin sayenizde, Geri Bildirim Merkezi TÜM müşteriler için daha iyi hale geliyor.
Erişim Kolaylığı ayarlarında yeni mono ses seçeneği: Görme engelli kullanıcılar, telefonlarındaki içeriği ve bilgileri kendilerine okumak için bir ekran okuyucu uygulaması kullanır ve toplantılarda veya başkalarıyla sohbet ederken cihazlarını duymak için sıklıkla kulaklık veya kulak içi kulaklık kullanır. Bunu yaparken, cihazlarından söylenenleri bir kulakta duymak için genellikle yalnızca bir kulaklık kullanırlar, böylece diğer kulak çevrelerindeki konuşmaları ve sesleri duymakta özgür olur. Bu, diğer kulaklığa yönlendirilebilecek sesleri duymamalarına neden olabilir. Sesi mono mod olarak değiştirmek ve tüm sesin her iki kulağa da yönlendirilebilmesi için fiziksel bir kulaklık adaptörüne ihtiyaçları vardı. Artık Ayarlar > Erişim Kolaylığı > Diğer seçenekler altındaki yeni Ses bölümünden sesinizi monoya çevirebilirsiniz .

Mobil için diğer değişiklikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler

 • Outlook Posta ve Takvim kutucuklarının bazen kutucuk yeniden boyutlandırılana kadar bazı Insider'lar için artık güncellenmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Lumia 635 ve 636 gibi belirli cihazlara sahip kişilerin parlaklığı manuel olarak değiştirememesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Insider kullanıcıları, kullanıcı güvenliğini daha da artırmak için kullanıma sunulan yeni bir güvenlik modelinin uygulanması nedeniyle artık belirli Google sitelerine bağlanırken sorun yaşamayacak.
 • Karakter sınırlaması olan alanlarda yazarken karakterleri kaydetmeye yardımcı olmak için, dokunmatik klavyede nokta tuşunu basılı tuttuğunuzda Latin tabanlı diller (İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi) için yeni bir üç noktalı alt anahtar ekledik.
 • Eylem Merkezi'ndeki Sessiz Saatler hızlı işlem düğmesinin son sürümlerde çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Stilize simgeler kullanan bildirimlerin, yüksek DPI'lı cihazlar için altında beklenmeyen miktarda dolgu bulunmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Yeni bir e-posta bildirimi alıp mesajı açmak için üzerine dokunmanın Posta uygulamasını veya mesajı açmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulama geliştiricileri artık ikincil kutucuklar gibi birincil kutucuklarını sabitlemeyi talep edebilir ve uygulamaların harika canlı kutucuklarını vurgulamasına olanak tanır - daha fazla bilgi için bu blog gönderisine bakın .
 • Lumia 950 gibi bazı Lumia telefonlarda ekran kapanmadan önce karartma olmaması sorununu düzelttik.
 • Continuum'da klavyedeki Print Screen tuşuna basıldığında ikinci ekranın ekran görüntüsünü almama sorununu düzelttik.
 • Continuum kullanılırken görev değiştiricide önizleme küçük resimlerinin beklendiği gibi görünmemesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Phone 8.1 için yazılmış uygulamaları etkileyen, uygulamada belirli türde iletişim kutuları açık olduğunda ve dokunmatik klavye ortaya çıktığında çökebilecekleri bir sorunu düzelttik.
 • Arka planda OneDrive veya benzeri görevler çalışırken pil ömrünü iyileştirdik.
 • Cortana canlı döşemesinin boş görünmesi ve bazı diller için Cortana simgesini göstermemesi sorununu düzelttik.
 • Cortana'da mikrofon düğmesine basıldıktan sonra klavyedeki Git düğmesine hemen basıldığında, konuşma girişinin iptal edilmesi ve bir arama yapılması yerine "Hiçbir şey duyamıyorum" hatasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar'ın yeni Uygulamalar bölümünün açıklamasının mobil ayarlar yerine masaüstü ayarlarına atıfta bulunmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Uygulamalar ve özellikler Ayarlar sayfasında arama yaparken enter tuşuna bastıktan sonra dokunmatik klavyenin kapanmaması sorununu düzelttik.
 • Bluetooth üzerinden telefona bağlanan bir klavyedeki medya düğmelerinin, Bluetooth kapatılıp tekrar açıldıktan sonra çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Arama kutusu dışında (kapatılıp yeniden açılana kadar) Ayarların bazen boş görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Ayarlar Başlat'a sabitlendiğinde Ayarlar donanımının yüksek DPI'lı cihazlarda pikselli görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Windows Insider Program Ayarları sayfasında “Beni Düzelt” veya “StartStop Insider önizleme Derlemeleri”ne dokunduktan sonra Ayarların askıda kalmasına ve ardından çökmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • "Pinimi unuttum"a dokunup tekrar kurup ardından "kaldır"a dokunduğunuzda Oturum açma seçenekleri sayfasında Ayarların kilitlenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Anlatıcı Ayarları sayfasında SystemSettings.ViewModel.SettingEntry yazan bir dizenin beklenmedik şekilde görüntülenmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Kilit ekranındaki Mesajlaşma uygulaması simgesinin, beklenen mesaj balonunun aksine bazen kırmızı bir X olarak görünmesine neden olabilecek bir sorunu düzelttik.
 • Kamera uygulamasıyla çekilen videoların, Fotoğraflar'da beklenmedik bir şekilde gri renkli bir küçük resimle görünmesine neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Son sürümlerde, belirli hücresel ağlarda Insider'lar için yeniden başlatmanın ardından hücresel bağlantının bazen beklenmedik şekilde çalışmamasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Bir Skype aramasını sonlandırdıktan sonra Groove Music'in müzik çalmaya devam etmemesine neden olan belirli bağlı Bluetooth çevre birimleriyle ilgili bir sorunu düzelttik.
 • Uygulama askıya alındıktan sonra Podcast uygulamasının sesinin kapatılmasına neden olan bir sorunu düzelttik.
 • Alarmlar ve Saat uygulamasında bir alarm tonu seçerken Ekran Okuyucusu'nun zil seslerinden seçilebilecek olası tonların listesini okuyamamasına neden olan bir sorunu düzelttik.

Mobil için bilinen sorunlar

 • Bu derlemede konuşma paketleri indirilemeyecek.
 • Ninja kedi emojisi, beklenen karakter yerine klavyede iki karakter olarak görüntülenir.
 • Yeni bir kart eklemek / mevcut bir kartla ödeme yapmak Microsoft Cüzdan'da çalışmayacaktır.
 • Microsoft Edge bazen beklenmedik bir şekilde yatay moda dönmeyebilir. Bu olursa, telefonunuzu hızlı bir şekilde kilitlemeyi ve kilidini açmayı deneyin.
 • EKLENDİ: Bazı Insider'lar, güncellemeyi indirmeye/yüklemeye çalışırken 80080008 hatasına ulaştığını bildirdi. Bu sorunun nedenini keşfettik ve bir düzeltme çalışıyor, ancak daha yeni bir yapı teslim edilene kadar mevcut olmayacak. Şu anda bu hatayı alıyorsanız, geçici çözüm basittir: cihazınızı yeniden başlatın ve ardından güncellemeleri yeniden tarayın. Daha fazlası için bu forum gönderisine bakın.

16.8.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.