Minecraft'ın İyi Sorunu, daha iyi bir dünya inşa etmeye yardımcı olmayı amaçlıyor

Minecraft: Eğitim Basım 'ın İyi Trouble Dersler Selma dahil birçok yerlere her yaştaki öğrencileri almak öğrenme bölgeleri, - - örneğin Malala Yusufzay, Mahatma Gandhi, Nelson Mandela ve kadınların oy hakkını savunan Emmeline Pankhurst gibi birçok ünlü tarih boyunca eylemcileri ve dünyayı kapsamaktadır , Alabama, Hindistan, Pakistan, Birleşik Krallık ve Güney Afrika.
Son iki ders, Black Lives Matter ve ABD sivil haklar hareketleri üzerinedir (Edmund Pettus Köprüsü'ndeki yürüyüşe, Greensboro Lunch Counter Sit-In'lerine ve Rosa Parks'ın kamu ayrımcılığına karşı protestosuna odaklanmıştır). İlkbahar boyunca yayınlanacak toplam 10 ders olacak. Hepsi, oy hakkını güvence altına almakla tanınan Kongre Üyesi John Lewis'in daha iyi bir dünya inşa edebileceği “iyi belanın” nasıl olduğunu pekiştiriyor.
Minecraft Eğitim ekibi, Good Trouble'a ek olarak, Siyahlar Tarihi Ayı için Dr. Martin Luther King Jr.'ı kapsayan ve bir "Müzem"e götüren kendi kendini tanımlayan alıştırmaları içeren iki yeni ders yayınladı.
Good Trouble, dünya çapında 2,1 milyondan fazla indirme ile büyük bir çekiş kazanıyor.
Microsoft Stories'de dersler, onları geliştiren eğitimciler ve dünyayı deneyimleyen çocuklar hakkında daha fazla bilgi edinin .
 

13.08.2021

Diğer Haberler