Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

'Minecraft' kamusal alanları iyileştiriyor, Microsoft Stream ilk kez çıkıyor ve mülteciler yeni evlerini umutla zenginleştiriyor — Hafta Sonu Okuma: 23 Haziran baskısı

Burada yazın tembel günleri yok. Bu hafta, "Minecraft's" Block by Block programının toplulukların gelişen kamusal alanlar oluşturmasına nasıl yardımcı olduğunu gördük. Mültecilerin yeni evlerini nasıl zenginleştirdiklerini paylaştık. Ve Microsoft Stream genel kullanıma ilk kez katıldı. Bir göz atalım.
Kız öğrenciler bir bilgisayar ekranı etrafında kalabalık, gülümseyerek
Öğrenciler, yakın tarihli bir Block by Block atölyesi sırasında mahallelerinin bazı bölümlerini yeniden tasarlamak için "Minecraft" kullanırlar.
Hanoi, Vietnam'ın eteklerinde, kız öğrenciler bu bahar bir bilgisayar odasına kalabalıklaştılar ve "Minecraft" oynarken güldüler, ancak 3D modelleri hayal gücünde bir egzersizden daha fazlasıydı. Oyunun gücünü kullanan ve dünyadaki kamusal alanları iyileştirmek için yerel sakinlerden gelen tasarımları kullanan Birleşmiş Milletler ve Mojang'ın bir programı olan Block by Block'un en yeni projesinin bir parçasıydılar.
Block by Block, dünya nüfusu şehirlere taşındıkça giderek daha önemli hale gelen kentsel gelişime kapsayıcı bir yaklaşımdır ve bu hafta Microsoft Story Labs 'de canlıbir özelliğin konusudur.
Ayrıca bu hafta, kurumsal videolara zeka getirenbir hizmet olan Microsoft Streamgenel kullanıma sunuldu. Hizmet, iş kullanıcıları arasında daha iyi işbirliği ve üretkenlikiçin Video yönetimi, yerleşik zeka ve Office 365 genelinde tümleştirme için ortak bir hedef sağlar.
YouTube Videosu
Karbon, hava durumu ve diğer verileri kullanan yeni bir Azure destekli platform, tüketicilerin enerji kullanımını nasıl azaltacaklarını, maliyetleri nasıl azaltacaklarını ve günün "en temiz" saatlerini bulmalarını bulmalarına yardımcı oluyor. Kullanıcı dostu Smart Energy Azure Tanıtım platformu, Azure aboneliği olan herkes tarafından kullanılabilir.
Eski mülteci ve Mercy Corps çalışanı Farhad Agajan, Yunanistan'daki bir mülteci kampında kolları çaprazlaşarak poz verdi
Salı günü Dünya Mülteciler Günü'nde Microsoft, 8 yaşında Afganistan'daki evinden kaçan, refakatsiz bir çocuk olarak ülkelerde seyahat eden ve 16 yaşında Yunanistan'a inen Farhad Agajan'ın hikayesini anlattı.
Şimdi mülteci kamplarında çalışan mercy corps saha görevlisi olan Agajan, dünya çapında evlerinden edilen 65 milyon insandan biri. Hikayesi, mültecilerin yeni evlerini nasıl umut ve dayanıklılıkla zenginleştirdiğinivurguluyor ve Microsoft'un bu yıl 30 milyon dolardan fazla destek içeren mültecilere olan bağlılığını yansıtıyor.
Adam mimari bir modele bakarken HoloLens kulaklık takarken, başka bir adam bilgisayar ekranına bakıyor
Mimari tasarımda, karma gerçeklik yeni tasarım gerçeği haline geldiMicrosoft HoloLens'teki SketchUp Viewer, daha hızlı, daha kolay oluşturma ve işbirliği yapma yolları için önemli bir araç haline geldi. Yenilikçi mimar Greg Lynn'den dünyanın en büyük tasarım ve mimarlık firması Gensler'e kadar tasarımcılar, spor arenalarından fabrika tadilatlarına kadar her şeyi oluşturmak için sürükleyici teknolojileri kullanıyor.
YouTube Videosu
Yazmayı angarya mı buluyorsun? Artık sesinizle yazabilirsiniz Dictate, Microsoft Bilişsel Hizmetler'de aşılanmış son teknoloji konuşma tanıma ve yapay zeka ile konuşmayı metne dönüştüren yeni bir Microsoft Garage projesi .
Spotify'ın mavi ve turuncu-kırmızı logosuSon olarak, Windows Mağazası uygulama haberlerinde, müzik hayranları Spotify ile birlikte dans ediyor Windows 10, şimdi Spotify'ın mevcut olduğu 60 ülkenin tamamında indirilebilir. Müzik uygulaması milyonlarca şarkının tadını çıkarmanızı, keşfetmenizi ve paylaşmanızı sağlar.
Bu hafta için bu kadar. Okuduğun için teşekkürler ve haftaya görüşürüz!
 

30.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.