Minecraft: Education Edition iki milyon kullanıcının kilometre taşına ulaşır ve yeni Kod Saati öğreticisini yayınladı

Üç yıl önce Minecraft, Microsoft ailesinin bir parçası oldu ve ekibim Minecraft'ın dünyadaki sınıflardaki potansiyelini genişletmek için çalışmalarımıza başladı. Minecraft: Education Edition'ın piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra bugüne doğru ilerleyin ve dünya çapında 115 ülkede 2 milyondan fazla lisanslı kullanıcıyla muazzam bir ivme görmeye devam ettiğimizi ve 250'den fazla eğitimcinin topluluğumuzda ders planları oluşturduğunu paylaşmaktan heyecan duyuyorum.
Minecraft: Education Edition iki milyon kullanıcılık bir kilometre taşına ulaştı
Eğitimciler Minecraft: Education Edition ile çok çeşitli konular öğretiyorlar ve Minecraft Bilgisayar Bilimi öğretmek için kullanıldığında özellikle heyecan verici sonuçlar gördük. Birçoğu farkında olmasa da, kodlama aslında bir öğrencinin yapabileceği en yaratıcı aktivitelerden biridir ve kendi yaratıcılığından başka sınırlama olmadan bir şey inşa eder. Ve araştırmalar, yaratıcılık, işbirliği ve kodlamanın öğrencilerin modern işyerinde uzun vadeli başarıları için kritik beceriler olduğunu göstermeye devam ediyor.
Microsoft'un öğrencileri bu becerilerle güçlendirmeye yönelik sürekli taahhüdünün bir parçası olarak, eğitimcilere ve öğrencilere Minecraft kullanarak ücretsiz bir Kod Saati öğreticisi sunmak için son iki yıldır Code.org ile ortaklık yaptık. Sonuçlar – hayal edebileceğimiz her şeyin çok ötesinde.
Bugüne kadar, yaklaşık 70 milyon Minecraft Kod Saati oturumu, kodlamanın temellerini dünyanın dört bir yanındaki insanlara sunarak küresel harekete katıldı. Bugün, minecraft: Hero's Journey. Bugün Code.org/Minecraft'da satışa sunulan Hero's Journey, Agent adlı eğlenceli bir karakteri ve döngüler, hata ayıklama ve işlevler gibi temel kodlama kavramlarını öğreten 12 yeni zorluk sunuyor. İOS, Android ve Windows platformlarında ücretsiz ve oynanabilir. Öğreticiyi tamamladıktan sonra, öğrenciler kodlarını ilk kez Minecraft: Education Edition'a aktarabilir, çalışmalarını oyunda hayata döndürebilir veya çalışmalarını e-posta, kısa mesaj veya sosyal medya aracılığıyla paylaşabilirler. education.minecraft.net/hour-of-code'dakiöğretici hakkında daha fazla bilgi edinin ve eğitim blogundabugünün haberleri hakkında daha fazla bilgi edinin!
 

27.10.2021

Diğer Haberler