Microsoft'un kazancının arkasındaki hikaye: Akıllı bulut, sektörlerde müşteri inovasyonu sağlar

Microsoft çizimi
İllüstrasyon Eli Neugeboren

Günümüzün Microsoft ikinci çeyrek kazanç çağrısında CEO Satya Nadella, müşterilerin dijital iş çözümleri oluşturmak için teknolojimizi nasıl kullandıklarını sergiledi. Coğrafi pazarlarda ve sektör segmentlerinde geniş tabanlı büyüme ile ticari bulut gelirlerindeki yıllık bazda yüzde 56'lik büyüme, müşteri ve iş ortağı başarısından besleniyor.

Daha bu hafta Publicis Groupe, Columbia Sportswear ve PTC ile ilgili haberleri duyurduk. İletişim ve reklam devi Publicis Groupe, dünya çapındaki 80.000 çalışanını güçlendirmek için yapay zeka destekli yeni platformu Marcel'i Microsoft Azure ve Office 365'te kuruyor. Aktif dış mekan giyiminde yenilikçi olan Columbia Sportswear,dünya çapındaki tüketici deneyimini geliştirmek için Dynamics 365 ve Azure'ı seçtiğini duyurdu. Ayrıca, endüstriyel sektör için Nesnelerin İnterneti (IoT), artırılmış gerçeklik ve 3D bilgisayar destekli tasarımı içeren ürün yaşam döngüsü yönetimi çözümlerinde lider olan PTC, azure'ı tercih ettiği bulut platformu olarak seçti.

Aşağıda bu çeyrekten daha fazla müşteri özeti verilmiştir.

Sanayi sektöründe, United Technologies Corp. (UTC), dünyanın en yüksek binalarından bazılarındaki asansörlerden havacılık ekipmanlarına kadar milyonlarca ürün inşa ediyor ve hizmet ediyor. UTC, devasa saha kuruluşunun müşteri ihtiyaçlarını daha iyi tahmin etmesine ve yanıt vermesine yardımcı olmak için Dynamics 365 ve Azure'ı kullanıyor. Chevron, gelirleri artırmak, maliyetleri azaltmak ve operasyonların güvenliğini ve güvenilirliğini artırmak için Azure'ı akıllı, dijitalleştirilmiş petrol sahaları için birincil bulut olarak duyurdu.

Tüketici ürünleri şirketleri de Microsoft bulutunda yenilik yapıyoruz. Kohler, ev konforunu ve tarzını inovasyonla harmanlayan bir miras inşa etti. Bu yıl Kohler'in yeni bir mutfak ve banyo ürünleri serisi ile bağlı ev pazarına girişini işaret ediyor, Kohler Konnect. Örneğin, Azure IoT ileKohler Konnect ürünleri, banyo sıcaklığını yönetmek veya duş başlatmak için sesli ve uygulama içi komutlara yanıt verir.

Gayrimenkulde CBRE, gayrimenkul yatırımcılarına ve sakinlerine bina olanaklarına ve hizmetlerine tek ve sorunsuz bir erişim noktası sağlamak için özelleştirilebilir, bağlantılı bir iş yeri çözümü ile akıllı yapı pazarına girdi. Azure IoT tarafından desteklenen CBRE 360 mobil uygulamaları, kullanıcıların iş arkadaşlarını bulmalarına ve işyerinde gezinmelerine, çalışma alanlarında gezinmelerine ve yiyecek ve içecek hizmetlerinin yanı sıra temel bina ve üst düzey konsiyerj hizmetlerine erişmelerine olanak tanır.

Perakende sektöründe, ulusal market zinciri Kroger, fiyatları, beslenme bilgilerini ve daha fazlasını gösteren dijital ekranlı bir market rafı olan EDGE (Market Ortamı için Gelişmiş Ekran) çözümüne güç sağlamak için Azure'dan yararlanıyor. Sistem yüksek hacimli verileri yönetir, mağaza yönetimini ve müşterileri daha iyi bağlar ve stokların düşük olmamasını sağlar. Ev geliştirme şirketi Lowe's, envanter verilerine ve raf zekasına yardımcı olmak için otonom LoweBot'ları dağıtmak için Diğer Robotlarla birlikte çalıştı. LoweBot raflardaki envanteri tararken Azure, Lowe'un envanterde sürekli sekmeler tutmasına yardımcı olur ve mağaza çalışanlarını müşterilere yardımcı olmak için serbest tutar. İspanya'nın önde gelen uygun fiyatlı ayakkabı perakendecisi Merkal Calzados,ürünü seçme ve kaynak oluşturma, pazarlamayı geliştirme ve çok kanallı büyümeyi hızlandırma şeklini dönüştürmek için perakende, finans, operasyon ve müşteri hizmetleri için Dynamics 365'i seçti.

Dünyanın en büyük gündelik yemek şirketlerinden biri olan Bloomin' Brands, Inc., yaklaşık 97.000 ekip üyesi ve neredeyse 1.500 restoran arasında dijital dönüşümüne yardımcı olmak için Azure'ı seçti. Outback Steakhouse, Bonefish Grill, Carrabba's ve Fleming's Steakhouse'un ana şirketi Bloomin' Brands, müşteri sadakat programı da dahil olmak üzere mobil uygulamalar, web siteleri ve e-ticaret aracılığıyla konuk katılımı ve rahatlığı sağlamak için Azure gelişmiş analitik, makine öğrenimi ve Power BI kullanıyor.

Sağlık sektöründe, UMB Bank'ın bir bölümü olan UMB Healthcare Services, 1,2 milyon HSA hesabı için sorunsuz bir müşteri deneyimi oluşturarak Azure desteklisağlık tasarrufu hesabı (HSA) çözümünü geliştirmeye devam ediyor. Örneğin, ReceiptVault, HSA sahiplerinin sağlık hizmeti makbuzlarını tek bir yerde güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlar ve bu da önemli bir vergi gereksinimidir.

Aurora Health Care, doğu Wisconsin ve kuzey Illinois'de 15 hastane, 150'den fazla klinik ve 70 eczane işletmektedir, Premera Blue Cross Pasifik Kuzeybatı'daki en büyük sağlık planıdır ve UPMC, ABD'deki en büyük entegre sağlık hizmeti dağıtım ağlarından biridir. Bu iş ortakları bizimle yenibir yapay zeka destekli sağlık botu projesi üzerinde çalışıyor , şu anda özel önizlemede. Bilişsel Hizmetler tarafından desteklenen ve tıbbi içerikle zenginleştirilmiş botlar, müşterilere sağlıkla ilgili sorularına ve bilgilerine self servis erişim imkanı sunar.

Hükümet alanında, Kansas City'ninOpti'nin Azure destekli çözümü su kalitesini artırır ve yerel vatandaşlardan ve şirketlerden tasarruf sağlar. Çözüm, yağmur suyunun kanalizasyon sistemine girişini kontrol etmek için çok çeşitli veriler kullanıyor ve programın toplam maliyetini 25 yıl içinde neredeyse bir milyar dolar azaltabilir.

Ödeme teknolojisi dünyasında Mastercard, çalışanlarının ekip çalışmasını ve inovasyonunu güçlendiren modern bir işyerini desteklemek için Microsoft 365'i seçti. Ödeme alanında en büyük şirketlerden biri olan Mastercard, nakit ötesi bir dünya vizyonuna ulaşmak için 210'dan fazla ülke ve bölgedeki tüketicileri, finans kurumlarını, tüccarları ve işletmeleri birbirine bağlar. Şirket ayrıca, dijital mobil cüzdan ve ödül programı uygulaması masterpass da dahil olmak üzere uygulamalar için Azure'dan yararlanıyor.

Otomobil endüstrisinde, Volkswagen Group Digital yeni iş yeri biçimlerine pilotluk yapıyor. Şirket kısa süre önce Surface Books, Surface Pros, Surface Studios ve Surface Hubs'ı 10X servis tasarım laboratuvarında ve Future Centers'da konuşlandırdı ve işbirliği uygulaması DEON'u çalıştırdı. Deutsche Bahn AG'nin bir bölümü olan DB Schenker, hava, kara, deniz taşımacılığının yanı sıra sözleşme lojistiğinde lojistiğe odaklanıyor. Şirket, akıllı, yerleşik güvenlikle işinin korunmasına yardımcı olmak ve küresel, mobil işgücünün verimliliğini güçlendirmek için Windows 10'a başvurdu.

Dünya genelinde sektör liderleri, iş stratejilerine ve yeni ürünlerine güç sağlamak veya kültür değişikliğini desteklemek için Microsoft'ı seçiyor. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın dijital hırsları ve yeniliklerinden sürekli ilham alıyorum ve dijital yolculuklarında onlarla ortaklık yapmaya devam etmek için sabırsızlanıyorum.

30.10.2021

Diğer Haberler