Alışveriş Sepetim
19,023
20,646

Microsoft'dan Build'deki geliştiricilere: Güce sahipsiniz

Çarşamba günü San Francisco'daki Geliştirici Oluştur konferansında Microsoft, geliştiriciler için yeni fırsatları özetledi ve işletmelerin Windows 8.1 güncelleştirmesi ve Windows Phone 8.1'deki yeni özelliklerden nasıl yararlanabileceğini gösterdi.

Şirket ayrıca yeni bir dijital asistan olan Cortana'nın Bing tarafından nasıl desteklendiğini de gösterdi. Son olarak, Internet Explorer 11 güncelleştirmeleri ve Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 için yeni ve geliştirilmiş bir Skype da tanıtıldı.

Microsoft, geliştiriciler için yeni fırsatları özetliyor

Microsoft, Cortana'ya erişim izni verirken, geliştiricilere cihazlar ve bulut arasında birlikte çalışabilirliğe odaklanarak ilk sırada yer alan güncellemeleri duyurdu.

Microsoft, Windows Phone program yönetimi direktörü Kevin Gallo'ya göre, daha fazla kod türünü benimseyecek ve çalışmalarının daha fazlasını geliştirici topluluğuyla paylaşacak ve engelleri kaldıracak. Bu çabanın bir parçası olarak Visual Studio Update 2 RC, geliştiricilerin birden fazla ekrandaki deneyimlere kolayca uyarlanmış uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan Evrensel Projeler içerir.

Microsoft, API'yi sanal asistan Cortana için de kullanıma sunun ve geliştiricilerin uygulama oluşturmada doğrudan daha fazla doğal sözlü alışveriş türünü kullanmasına olanak tanıyan Konuşma API'sine yeni geliştirmeler sunacaktır.

Geliştiriciler tabletler ve Windows bilgisayarlarla da yeni yollarla etkileşim kurabilecekler. Haziran ayında Windows v2 için Kinect'in piyasaya sürülmesiyle, geliştiriciler Windows Mağazası için Kinect uygulamaları oluşturabilir ve bunları bu yaz daha sonra yayınlayabilir veya ticari olarak dağıtabilir.

Bu hikayenin geri kalanı için Windows için Uygulama Oluşturma blogunagöz atın. Ayrıca, Terry Myerson İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, BlogLama PencerelerindeBuild over'ın ilk gününde düşüncelerini paylaştı.

Windows 8.1 güncelleştirmesi ve Windows Phone 8.1'deki işletmeler için yenilikler

start_update_png-484x0

Windows 8.1 Güncelleştirmesi ve Windows Phone 8.1, işletmeler için tasarlanmış önemli özellikler sunar.

Msdn ve TechNet'te Çarşamba günü, 8 Nisan'da Windows Update aracılığıyla ve bu ayın sonlarında Toplu Lisanslama müşterileri için kullanılabilen Windows 8.1 Güncelleştirmesi, daha iyi Internet Explorer uyumluluğu, kullanıcı arabirimi geliştirmeleri ve genişletilmiş Mobil Cihaz Yönetimi ile kuruluşunuzun ilke ayarları üzerinde daha derin denetim içerir.

Güncelleme ayrıca Microsoft'un donanım ortaklarının yalnızca 1 GB RAM ve 16 GB HDD gerektiren düşük maliyetli makineler sunmasını sağlar. Donanım ortakları, inovasyonu daha da artırmak ve fiyatları düşürmek için 9 inçten küçük cihazlar için ücretsiz Windows Phone lisanslarına ve ücretsiz Windows lisanslarına erişebilecektir.

Windows Phone 8.1, BT kuruluşlarının Windows Intune, MobileIron ve AirWatch gibi kendi yönetim sistemleri içindeki cihazları yönetmesine olanak tanıyan yerleşik bir Mobil Cihaz Yönetimi istemcisi içerir.

Daha fazla bilgi edinmek için, İşletmeniz için Windows bloguna gidin.

Cortana gücünü Bing'den alıyor

Bing teknolojisi, Windows Phone 8.1'deki yeni kişisel asistanınız Cortana'ya güç verir ve elde edeceğiniz sonuçlar Bing'in kapsamlı bilgisini yansıtsa da, Cortana'da gerçekleri ve rakamları okurken daha fazlası vardır.

Cortana, Bing.com ve diğer Microsoft ürünlerinin arkasındaki teknoloji, Bing'in gerçek dünyayı dizine ayırmaya yönelik büyük yatırımlarını konuşma tanıma, dil ve varlık anlayışı ve akış işleme ile birleştiren bir platformdur ve birlikte ele alındığında Bing'i daha kişisel, yararlı ve akıllı hale getirir, Bing iş ortağı geliştirme yöneticisi Mike Calcagno yazıyor.

Cortana'nın arkasındaki teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek için Bing blogunagidin.

Windows Phone 8.1 ve Windows 8.1 için yeni ve geliştirilmiş Skype'a giriş

Çarşamba günü heyecan verici duyuruların uzun listesine katılmak, Windows Phone 8.1 için yaklaşan Skype uygulamasına ve Windows 8.1'e Skype güncellemelerine bir göz atmaktı.

Skype'ta ürün pazarlama müdürü olan Lara Kingwell, uygulamanın vurgusunun hareket sırasında en iyi Skype deneyimine sahip olmak olduğunu söylüyor. Skype üzerinden arkadaşlarınızla ve ailenizle hızlı bir şekilde sohbet etmek için sesli telefon aramalarınızı Skype görüntülü aramalarına kolayca yükseltebilecek veya Windows Phone 8.1'in sanal asistanı Cortana'yı kullanabilirsiniz.

Bir Windows Phone 8.1 cihazı satın aldığınızda veya mevcut Windows Phone'unuzu güncellediğinizde, Skype seçilen operatörlerle önceden yüklenecek ve kullanıma hazır olacak ve size en önemli kişilerle bağlantı kurmanın kolay ve uygun fiyatlı bir yolunu sunacaktır.

Yeni Windows Phone ve Windows 8.1 için Skype hakkında daha fazla şey için Skype Büyük Blog'a göz atın.

Internet Explorer 11 güncelleştirildi

Windows 8.1, Windows 7 ve Windows Phone 8.1 için Internet Explorer 11'in güncelleştirilmiş bir sürümü de Build'de tanıtıldı.

Windows 8.1 Güncellemesi MSDN ve TechNet'ten indirilebilir ve hem Windows 7 hem de Windows 8.1 müşterileri için 8 Nisan'dan itibaren otomatik güncellemeler yapılacaktır.

IE11 ayrıca, ister portre modunda 8 inç dokunmatik tablet ister fare ve klavyeli 24 inç masaüstü olsun, Windows cihazınızı ve giriş tipinizi algılayarak tarama deneyiminize uyum sağlar.

Windows Phone ve Canlı Siteler için IE11 ile artık web'den bir bakışta bilgi almak için sık kullanılan sitelerinizi doğrudan Başlangıç Ekranınıza sabitleyebilirsiniz. Okuma Modu, telefonunuzda dijital kitap okuyormuş gibi makalelerin görünümünü optimizenıza yardımcı olur. Sesli Komutlar, cihazınızla doğal olarak konuşarak sizi en sevdiğiniz web sitelerine hızlı bir şekilde sağlar.

IE 11 güncellemesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için IE Blog.

Tarafından gönderildi Jeff
Meisner
Editor, Resmi Microsoft Blog

27.10.2021

Diğer Haberler

  •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.