Alışveriş Sepetim

Microsoft yönetim kurulu CEO arama güncellemesi

23 Ağustos'ta Steve Ballmer'ın 12 ay içinde Microsoft'tan emekli olacağını duyurduk ve Yönetim Kurulu hem dışarıdan hem de dahili olarak bakarak bir yedek arayışı başlatıyordu. O zamandan beri, şirketi yönetecek mümkün olan en iyi kişiyi bulmaya odaklandık. Takvim yılının sonuna yaklaşırken, sürecin neresinde olduğumuza dair bir güncelleme almak için doğal bir ilgi olmuştur. Bunu seninle paylaşmak için yazıyorum.

Kurulun arama komitesi başkanı olarak ilerlememizden memnunum. Yönetim Kurulu, hissedarlarımızın, müşterilerimizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın beklediği ve hak ettiği düşünceli yaklaşımı benimsemiştir. Kriterlerimizi belirledikten sonra, başlangıçta bir dizi farklı endüstri ve beceri setinde geniş bir ağ oluşturuyoruz. 100'den fazla olası aday belirledik, birkaç düzineyle konuştuk ve daha sonra enerjimizi yoğun bir şekilde yaklaşık 20 kişilik bir gruba odakladık, hepsi de kendi başlarına son derece etkileyici. Beklediğiniz gibi, bu grup daraldıkça, tam kurul da dahil olmak üzere daha derin araştırma ve araştırma yaptık. İyi ilerliyoruz ve çalışmalarımızı 2014'ün başlarında tamamlayacağımızı tahmin ediyorum.

Aynı zamanda, Microsoft sert sürüş devam etti. Çalışanlarımız Ekim ayında açıklanan güçlü üç aylık sonuçlar üretti. Windows'un yeni sürümlerini, Surface ürünlerimizi ve diğer birçok teklifi yayınladılar. Ve Xbox One'ın lansmanı tüm dünyada yaşandı. Yönetim Kurulu'ndaki herkes sürekli odaklanmalarını ve bağlılıklarını takdir ederiz.

Kasım ayındaki hissedar toplantımızda, Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı Bill Gates arama sürecimiz hakkında bir güncelleme sağladı. Bunun, karmaşık bir iş modeli ve son derece teknik bir organizasyona liderlik etme ve üst düzey teknik yeteneklerle çalışma yeteneğini içeren doldurulması gereken karmaşık bir rol olduğunu kaydetti.

Microsoft'un 38 yıllık tarihinde sadece iki CEO'su bulunuyor. Yönetim Kurulu olarak, şirketin üçüncü CEO'sinin Microsoft'u yenilenen ve devam eden başarıya yönlendireceğinden emin ve kararlıyız. 2014'i ve önümüzdeki fırsatları ve kararları dört gözle bekliyoruz.

01.11.2021

Diğer Haberler