Alışveriş Sepetim

Microsoft, Windows Embedded Handheld 6.5'i yayınladı

Bugün, Windows Embedded Handheld 6.5'in kullanılabilirliğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.
Windows Embedded Handheld, kurumsal el cihazlarınagüç veren platformdur. Perakendeciler, teslimat şirketleri ve el bilgisayarlarına güvenen diğerleri gibi işletmeler, kritik iş uygulamalarını sistemlerinin geri kalanıyla iyi bütünleşen bir ortamda çalıştırmak için Windows Embedded Handheld'e bağımlıdır, bu da onları kullanımı kolay ve verimli hale getirir. Bu cihazlar, mobil çalışanlara envanter, ürün bilgileri ve fiyatlandırma gibi gerçek zamanlı bilgilere erişim sağlar; ve müşteri yanıt hızını ve satış etkinliğini artırmaya ve iş açısından kritik verileri güvence altına almalarına yardımcı olur.
Windows Embedded Handheld 6.5, Windows Mobile 6.5 üzerine kuruludur ve bu işletim sisteminin bağlantı, zengin uygulamalar, güvenlik ve yönetim yeteneklerinden yararlanır. Windows Embedded Handheld 6.5 kullanan mobil cihaz üreticileri, pazara kullanım süresini hızlandırmaya yardımcı olan tanıdık ve tutarlı bir geliştirme platformu bulacaktır.
Bu cihaz üreticileri, Windows Mobile 6.5'in çok çeşitli hazır ve özel çözümler sağlayan büyük donanım ve yazılım satıcıları topluluğundan yararlanabilir. Üreticiler, veri/ses bağlantısı gibi cihaz işletim sistemi ihtiyaçlarına yönelik uç-uç çözümler sunarak, çabalarını müşterilerinin en çok ihtiyaç duyduğu ve cihazlarını pazarda farklılaştıracak özellikleri sağlamaya odaklayabilir.
Windows Embedded Handheld 6.5 de her zamankinden daha esnektir: Cihaz üreticileri, cihaz yeteneklerini ve birden fazla bağlantı seçeneğini genişletmek için birden fazla ekran boyutundan ve giriş yönteminden, çevre birimlerinden yararlanabilir.
Bugüne kadar Windows Embedded Handheld'de geliştirme yapan cihaz üreticilerinin başarısına bağlı olduğumuz için, Windows Embedded Handheld destek ömrünü, kuruluştaki iş uygulamalarının tipik beş ila yedi yıllık yaşam döngüsüyle uyumlu olacak şekilde genişletiyoruz. Windows Embedded Handheld 6.5 genel desteği Aralık 2014'e kadar, genişletilmiş destek ise Aralık 2019'a kadar çalışır.
IntermecMotorola ve Honeywellgibi Microsoft iş ortakları, Windows Embedded CE veya Windows Mobile platformunu kullanarak müşterileri için cihazlar oluşturmaya devam ediyor. Windows Embedded Handheld 6.5 ile yeni nesil cihazlar geliştirmek için onlardan aldığımız muazzam yanıt beni heyecanlandırıyor - ve eminim ki şu anda mevcut olan yeni özellikler ve işlevlerle ne yapacakları hakkındaki duyurularını duymaktan heyecan duyacaksınız. Şimdilik, duyuru hakkında bize söylediklerini paylaşacağım:
Intermec Global ISV Programı kıdemli direktörü Andy Stento, "Kurumsal müşteriler, sağlam ve güvenilir donanımla birlikte işletim sistemlerinden tutarlılık ve öngörülebilirlik gerektirir. İşletim sistemi pazarının evrimi kesinlikle şekilleniyor ve Microsoft Windows Embedded Handheld 6.5, işletmelerin bugün ihtiyaç duyduğu operasyonel verimliliği ve daha düşük toplam sahip olma maliyetini sunmak için yeni nesil platformumuzda yer almaktan gurur duyuyoruz." Aşağıda Intermec 70 serisi cihazların bir görüntüsü verilmiştir.

Mobil bilişimin baş çözüm mimarı Motorola Solutions'ın baş çözüm mimarı Suhas Uliyar, "Windows Embedded Handheld 6.5 platformunun duyurulmasıyla, Microsoft ile kurumsal el cihazı pazarındaki işbirliğimizi sürdürmekten heyecan duyuyoruz." dedi. "Microsoft ve Motorola Solutions, güvenilir, zengin ve bağlantılı el deneyimleriyle mobil girişim sektörüne liderlik ve yenilik sağlamaya devam edecek." Soldaki Motorola ES400 Kurumsal Dijital Asistanı.
Mobility Systems, Honeywell Scanning and Mobility direktörü Greg Payne, "Honeywell ve Microsoft, çalışan verimliliğini artıran sektör lideri mobil cihazlar sunma konusunda uzun süredir devam eden bir geçmişe sahiptir." dedi. "Windows Embedded Handheld 6.5 ile sunulacak gelişmiş bağlantıyı ve zengin uygulamaları tanıyoruz ve gelecekteki mobilite ürün serimiz için platformu kullanmayı dört gözle bekliyoruz." Honeywell's Dolphin 9900 Mobil Bilgisayarı aşağıda görülebilir.
Analist firması VDC Research'e göreMicrosoft, sağlamlaştırılmış el terminallerine ve cihazlarına güç sağlayan yazılım çözümleri oluşturmak için bir platform sağlamada liderdir: Microsoft Windows Embedded CE ve Windows Mobile 6 işletim sistemleri, 2009 yılında gönderilen yaklaşık 2,3 milyon dayanıklı el cihazının yüzde 87'sini oluşturuyordu.
Windows Embedded ekibi, el terminallerine ve dayanıklı cihazlara güvenen şirketlerin iş ortaklarımız aracılığıyla yenilikçi ürünler sunarak günümüzün küresel pazarında gelişmesine yardımcı olma taahhüdünü sürdürmeye devam etmekten heyecan duyuyor. Windows Embedded Handheld 6.5 platformuyla ilgili haberler için Windows Embedded News Center'a göz kulak olmanızı (Ulusal Perakende Federasyonu'nun 2011 BIG Show'undangüncellemeler dahil) ve ekibi Twitter'da @MSFTWEB takip etmenizi teşvik ediyorum.
Tarafından gönderildi David
Wurster
Kıdemli Ürün Yöneticisi, Windows Embedded

30.10.2021

Diğer Haberler