Microsoft, windows 10 IoT'de ek destekle iki katına çıkarma yaptı

IoT cihazı yapan şirketlerin donanım ve yazılımlarından beklentileri vardır. Microsoft, zorlu ortamlarda çalışan ve uzun yıllar sürmesi beklenen cihazlar için yüksek kaliteli, güvenilir IoT çözümleri sunmaya kendini adamaktadır. Microsoft, onlarca yıldır gömülü ve IoT pazarlarında müşterilere hizmet veriyor ve bu pazara olan yatırımımızı ve bağlılığımızı artırmaya devam ediyoruz.
Kıvılcımlar uçan fabrika ve araçların görüntüsü
Daha geniş bir donanım portföyü sayesinde müşteriler, hayatımıza ve dünyamıza güç sağlamak için hızlı ve güvenli bir şekilde cihaz geliştirme yeteneğine sahiptir.
Bugün Gömülü Dünya Konferansı'nda, Windows 10 IoT Core için desteklenen silikon teklifimizin bir genişlemesini duyurduk ve Windows 10 IoT Core ve Windows 10 IoT Enterprise'ın bir sonraki sürümlerinin 10 yıllık destek sunacağını taahhüt ettik.

NXP i.MX SoC'leri Destekleyen Windows 10 IoT Çekirdek

Windows 10 IoT Core, akıllı şeyler oluşturmak için tasarlanmış ve akıllı uç cihazlara güç sağlamak için optimize edilmiş bir Windows 10 sürümüdür. İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürüldü, Johnson ControlsAskeyve Misty Roboticsgibi endüstri liderleri tarafından benimsendi.
Artan müşteri ve iş ortağı talebini desteklemek için Microsoft, NXP ile yakın işbirliği içinde, NXP i.MX 6 ve i.MX 7 işlemcilerde Windows 10 IoT Core'un özel önizlemesini başlattı. i.MX ürün portföyü, sektördeki en popüler IoT işlemci ailelerinden biridir ve bu, Windows IoT geliştiricilerinin daha çeşitli yüksek performanslı, güç için optimize edilmiş ve endüstriyel sınıf cihazlar oluşturmasını sağlar.
Windows 10 IoT Core, kötü amaçlı uygulamaların veya düzenbaz aktörlerin işletim sistemi yazılımına sızsalar bile bir cihazın fiziksel denetimini kurcalayamamalarını sağlayabilen güvenilir G/Ç'yi etkinleştirmek için 6 ve 7 i.MX NX i.MX P'nin benzersiz bir özelliğini kullanır.
Önde gelen birkaç donanım satıcısı, Embedded World'de Windows 10 IoT Core ile i.MX 6 tabanlı IoT cihazları için Azure Sertifikalı'yı gösteriyor. Bunlar, NXP, Windows 10 IoT Core ve Azure kullanarak ürün oluşturmak isteyen üreticilere esneklik sağlayan modüldeki sistem ve tek kartlı bilgisayar seçeneklerini içerir. Microsoft ve NXP, i.MX 6 ve i.MX 7 çözümlerine yatırım yapmaya ve geliştirmeye devam ediyor ve gelecekte ek işlemci etkinleştirmesi planlıyor. Bu yılın sonlarında ticari kullanılabilirlik için son bir lansman zaman çizelgesi bekleniyor. Windows 10 IoT Core'un NXP silikon üzerindeki özel önizlemesine katılmak isteyen müşteriler çevrimiçi olarak kaydolabilir.

Windows 10 IoT Core ve Windows 10 IoT Enterprise 10 yıllık destek sunuyor

Windows 10 IoT Core ve Windows 10 IoT Enterprise'ın Sonbahar 2018 sürümüyle Microsoft, Windows Uzun Vadeli Hizmet Kanalı üzerinden 10 yıllık destek sağlayacaktır. Bu sürümler, tüm Windows sürümleri gibi, cihazın ömrü boyunca güvenliği korumaya odaklanan birinci sınıf bir güvenlik ve gizlilik uzmanı ekibiyle sağlam bir güvenlikle oluşturulmuştır.
Windows 10 IoT, tüm bağlı cihazlar için bir işletim sistemi oluşturma sözünü yerine getiren ekosistemini genişletmeye devam ediyor. Daha geniş bir donanım portföyü sayesinde müşteriler, hayatımıza ve dünyamıza güç sağlamak için hızlı ve güvenli bir şekilde cihaz geliştirme yeteneğine sahiptir. Ne yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyoruz.

Microsoft, windows 10 IoT'de ek destekle iki katına çıkarma yaptı
 

27.10.2021

Diğer Haberler