Microsoft, veri koruma teknolojisinde lider olan Secure Islands'ı satın alacak

Microsoft'un güvenlik teknolojisine yaptığı yatırımları ilerleterek, microsoft'un gelişmiş bilgi koruma çözümlerinde yenilikçi olan Secure Islands'ısatın almak için bir anlaşma imzaladığını bugün duyurmaktan mutluluk duyuyorum.

Bu satın alma, şirket içi sistemler, Azure ve Office 365 gibi Microsoft bulut hizmetleri, üçüncü taraf hizmetler ve herhangi bir Windows, iOS veya Android cihazda müşterilerin iş verilerini nerede depolanırsa depolansın güvence altına almalarına yardımcı olma yeteneğimizi hızlandırır.

İşletmeler, bilgilerin kurumsal ağın sınırlarının ötesine ve şirket kontrolü dışındaki birçok cihazda seyahat ettiği bir dünyada verilerini korumakta zorluklarla karşılaşmaya devam ediyor. Kuruluşların etkin bir şekilde çalışabilmesi için ortaklar, satıcılar ve müşterilerle bilgi paylaşması gerekir. Bu gerçeklikler, nerede bulunduğuna bakılmaksızın veri kaybını önleyen ve bilgileri izleyen çözümlere sahip olmayı her zamankinden daha kritik hale getirir.

SecureIslandsLogo

merkezi İsrail'de bulunan Secure Islands, müşterilerin daha fazla uygulamaya veri koruması uygulamasına olanak tanıyan hemen hemen her dosya türü için güçlü veri sınıflandırma, koruma ve kayıp önleme teknolojileri sağlar. UBS, OSRAM, Vodafone ve Credit Suisse gibi küresel müşteriler, bilgi yaşam döngüsünün her aşamasında verileri korumak için Güvenli Adalar'ı kullanıyor ve güveniyor - yaratılıştan paylaşıma kadar.

Secure Islands'ın teknolojisi, Microsoft'un bulut tabanlı bilgi koruma çözümü Azure Rights Management Service ile günümüzde kullanılabilen veri koruma özelliklerini geliştirir. Şirket uzun zamandır yakın bir Microsoft iş ortağıdır ve çözümlerini hak yönetimi teknolojimizi kullanarak oluşturmuştır. Güvenli Adalar mevcut çözümlerini satmaya ve müşterilerini desteklemeye devam edecektir.

Bu satın alma işlemini tamamladıktan sonra, en zorlu koruma ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayabilen esnek bir mimari sağlamak için Güvenli Adalar'ın teknolojisini Azure Rights Management Service'e entegre edeceğiz. Bu yeni özellikler, Windows ve Office 365'teki veri sınıflandırmasıyla birlikte müşterilerimize sektörün en kapsamlı veri koruma çözümünü sağlayacaktır.

Secure Islands ekibini Microsoft'ta ağırlamayı ve müşterilere sunacağımız yeni yenilikleri dört gözle bekliyoruz. Secure Islands CEO'su Aki Eldar da bugün burada bir blog yayınladı.

Bu satın alma işleminin kapatılması düzenleyici onaylara tabidir.

Takeshi Numoto

Güncelleme Aralık 11, 2015: Microsoft Güvenli Adalar satın almayı tamamladı.

30.10.2021

Diğer Haberler