Alışveriş Sepetim
19,111
20,535

Microsoft Teams'den Sohbetin İlk Önizlemesi Windows Insider'lara sunulmaya başlandı

Merhaba Windows Insider'lar, bugün Microsoft Teams'i kullanarak sizi sevdiğiniz insanlara, arkadaşlarınıza ve ailenize yaklaştırmak için yeni Windows 11 tüketici deneyimlerini kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu, görev çubuğunun hemen dışında şık bir yeni Sohbet açılır penceresinin yanı sıra optimize edilmiş performans ve Windows 11 tasarım dili için tasarlanmış genel bir Teams masaüstü deneyimini içerir. Windows 11 bilgisayarınızın rahatlığından sohbetler ve görüntülü aramalarla ilgilendiğiniz kişilere bağlı kalabilir, microsoft teams ile herhangi bir cihazdan katılabilirsiniz: masaüstü, mobil ve hatta yalnızca bir web tarayıcısı.

Windows 11'de göreceğiniz deneyim, Windows Insider'lara aşamalı kullanım planımız ve şimdi deneyebilecekleriniz hakkında daha fazla bilgi paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Bu ilk aşamada, bireysel ve grup sohbetleri aracılığıyla oturum açabilecek, kişi ekleyebilecek ve bağlantı kurabileceksiniz. Önümüzdeki haftalarda sesli ve görüntülü aramayı, toplantıları, ekran paylaşımını ve diğer özellikleri etkinleştireceğiz. Bu blog gönderisinin sonunda, windows insider'lar için bu ilk aşamada başlama konusunda bazı ipuçları paylaşacağız. Not: Sohbet'i Microsoft Teams'den ilk başta yalnızca Insider'ların bir alt kümesine yuvarlamaya başlıyoruz ve zamanla daha fazla Insider'a çıkacak. İçerkilerin de etkin olduğunu görmek için yeniden başlatmaları gerekir.

Değer verdiğin kişilerle sorunsuz bir şekilde bağlantı kur

Ekip, sizin için önemli olan insanlarla bağlantı kurmanız için yeni bir yol oluşturmak için çok çalıştı. Windows 11'de göreceğiniz deneyimin birkaç önemli noktası:

Arkadaşların ve ailen parmaklarınızın ucunda. Birine ulaşmak istediğinizde, Görev Çubuğu'ndaki Sohbet simgesine tıklamak kadar basittir (veya klavye kısayolu hayranları için WIN + C!). Bir bakışta, en son bireysel ve grup konuşmalarınızı görürsünüz ve yanıt verebilecek veya yeni bir sohbet veya arama başlatabileceksiniz. Tıpkı Başlat menüsünde olduğu gibi, sohbeti istediğiniz zaman açabilirsiniz - başka hangi pencerelere sahip olduğunuz önemli değildir - bir iletişim başlatmak için ve daha sonra reddedilecektir. Chat açılır penceresinden "Microsoft Teams'i Aç" ı tıklayarak veya doğrudan Başlat menüsünden veya Ara'dan başlatarak tam pencere deneyimini açabilirsiniz.

Görev çubuğundaki Sohbet simgesine (veya WIN + C) tıklanına basmak, arkadaşlarınızı ve ailenizi parmaklarınızın ucuna getirir.
Görev Çubuğu'ndaki Sohbet simgesine (veya WIN + C) tıklanın, arkadaşlarınızın ve ailenizin parmaklarınızın ucuna gelir.

Satır içi yanıtları olan bildirimler. Başkaları sizinle iletişime geçtiğinde güzel, yerel bildirimler alırsınız ve hatta metin sohbetlerine doğrudan satır içi yanıt verebilebilirsiniz. Çağrıları doğrudan bildirimlerden kabul edebilir veya reddedebilir ve yalnızca sesli olarak mı yoksa videoyla mı almak istediğinize karar verebilirsiniz. Bildirimler, Windows 11 odak yardımı ayarlarına saygı göstererek kontrolü size verecektir.

Güzel, yerel bildirimler alırsınız ve hatta metin sohbetlerine doğrudan satır içi yanıt verebileceksiniz.
Güzel, yerel bildirimler alırsınız ve hatta metin sohbetlerine doğrudan satır içi yanıt verebileceksiniz.

E-posta adresi veya telefon numarası aracılığıyla kişi ekleyin. Arkadaşlarınızdan ve ailenizden onlarla bağlantı kurmak için herhangi bir özel kod istemenize gerek yoktur. E-posta adreslerine veya telefon numaralarına bir mesaj göndermeniz yeterlidir ve teams'i zaten kullanmıyorlarsa, isterlerse Teams ağına katılma davetiyle birlikte mesajınızı e-posta veya SMS yoluyla alırlar.*

Varolan kişileri otomatik olarak eşitleyin. Geçmişte Microsoft Hesabınızla kişisel iletişim için Skype veya Outlook kullandıysanız, bu kişileri ilk günden itibaren kullanmaya başlamak için eşitleme seçeneğiniz olacaktır. Teams mobil uygulamasını yükleyip kişi senkronizasyonunu açarak kişileri mobil cihazınızdan senkronize ederek size daha fazla zaman kazandırabilirsiniz.

Grup sohbeti ve toplantı bağlantıları. Başkalarını grup sohbetine veya görüntülü aramaya kolayca davet edebilirsiniz. Teams yüklü olsa bile bağlantıyı kopyalayıp göndermeniz veya e-posta ile paylaşmanız yeterlidir. Katılmak için bağlantıyı tıklayabilirler.

Windows 11 için özel olarak tasarlanmıştır ve herhangi bir cihazdaki kişilere açıktır

Microsoft Teams ile herhangi bir cihazda arkadaşlarınıza ve ailenize bağlanabilmeniz için Windows 11 deneyimini optimize etmek için çalıştık:

Bilgisayarınızın tüm konforu. Windows 11 bilgisayarınız üzerinden görüntülü görüşme yapmak veya arkadaşlarınızla ve ailenizle sohbet etmek, telefonunuzu açmaktan daha rahat olabilir. Daha büyük ekranınızdan yararlanmak ve insanları daha net görmek için toplantı pencerelerini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Sohbet mesajlarını fiziksel klavyenizle (veya tablet duruşundayken büyük dokunmatik klavyeyle) daha kolay yazabilirsiniz. Konuşma listelerinde hızlı bir şekilde gezinmek için dokunmatik yüzeyinizde kaydırma hareketlerini kullanabilirsiniz.

Çoklu görevlerden yararlanın. Bu deneyim, başkalarıyla daha zengin iletişim kurmanız için Windows 11'in çoklu görev özelliklerinden yararlanmanızı sağlar. Bir web sitesini birlikte görüntülemek veya bir seyahat güzergahında gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmak için tüm ekranınızı veya ekranınızdaki herhangi bir pencereyi bir toplantıda başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Farklı uygulamalar arasında sohbetlere ve toplantılara kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları anında başkalarıyla paylaşmak için sürükleyebilirsiniz.

Windows 11'de evde görünüyor ve hissediyor. Deneyimin tasarımı, Windows 11 deneyiminin geri kalanıyla tutarlı köşeler, efektler ve görseller sunar. Deneyim sistem temalarına saygı duyar ve hem açık hem de karanlık modları destekler.

Deneyimin tasarımı, Windows 11 deneyiminin geri kalanıyla tutarlı köşeler, efektler ve görseller sunar.
Deneyimin tasarımı, Windows 11 deneyiminin geri kalanıyla tutarlı köşeler, efektler ve görseller sunar.

Cihazlar arasında Microsoft Teams. Siz Windows 11 için optimize edilmiş deneyimden yararlanırken, diğerleri Microsoft Teams ile herhangi bir cihazdan sohbetlere ve toplantılara doğrudan katılabilir. Android, iOS, Windows 10, Mac ve Linux için yerel istemciler var ve Microsoft Teams'i bir web tarayıcısında da kullanabilirsiniz!

Microsoft Teams'in özel hayatınız için özellikleri

Milyonlarca insan iş yerinde ve okulda Microsoft Teams'i kullanmayı biliyor ve seviyor ve bu yılın başlarında Microsoft, özel hayatınız için Microsoft Teams'in kullanılabilirliğiniduyurdu. Windows 11'deki yeniden tasarlanmış Teams istemcisi ile, birlikte modu ile sürükleyici toplantı deneyimleri ve canlı emoji reaksiyonları gönderme özelliği de dahil olmak üzere aynı zengin özellikler için en son desteği alırsınız; anketleri dahil etme ve doğrudan sohbetlerinize görev atama yeteneğine sahip planlar yapmak; takvim entegrasyonu ve toplantıları planlama ve paylaşma yeteneği; sohbetle paylaşılan dosyalar ve fotoğraflar için zengin görünümler; sohbet geçmişi üzerinde arama; ve daha fazlası. ve daha fazlası.

Windows 11'de Teams istemcisi yeniden tasarlanmıştır.
Windows 11'de Teams istemcisi yeniden tasarlanmıştır.

Başlamak için bazı ipuçları

 1. Görev çubuğundaki Sohbet simgesine tıklayın ve başlayın!
 2. Microsoft Hesabınızla oturum açın. Windows'da kişisel Microsoft hesabınızla zaten oturum açmışsanız bu otomatik olacaktır. Henüz kişisel Microsoft hesabınızla bir telefon numarası ilişkilendirmediyseniz, bunu yapmanız istenebilir.
 3. Skype ve Outlook kişilerinizi etkin olarak bağlantı kuruyorsanız senkronize etmek için kutuyu işaretleyin! Bukişileri kullanmazsanız veya güncel değilse veya sizinle ilgili değilsekontrol edin. (Bunu daha sonra Ayarlar'da her zaman değiştirebilirsiniz!)
 4. Yeni bir sohbetin to alanına birinin e-postasını veya telefon numarasını girerek yeni bir sohbet başlatın. Zaten üye değilse, mesajınızı ve Teams ağına katılma davetinizi alırlar.
 5. Grup sohbeti oluşturun. Yeni bir sohbet başlatın ve grup sohbetine başlamak için alana bazı kişiler ekleyin. Gruba isim söyleyin. Mesajlara tepki ver. Emoji ve GIF gönderin. Grup sohbetine bir bağlantı kopyalayabilir ve onları da size katılmaya davet etmek için başkalarına iletebilirsiniz.

Bu ilk uçuşta bilinen birkaç sorun ve sınırlama

 • Deneyim yalnızca İngilizce (ABD) için yerelleştirilmiştir. Ek diller ve yerel bilgiler geliyor.
 • Çevrimdışı henüz desteklenmiyor. Deneyimi kullanmak için Internet'e bağlı olmanız gerekir.
 • Henüz tüm özellikler mevcut değil. Gelecek haftalarda Windows Insider'lara uçuş özelliği, bireysel ve grup sesli ve görüntülü aramaları ve toplantıları, iletişim durumu ve durum ayarlarını, ekran paylaşımını ve diğerlerini içerir.
 • Kişileri Outlook, Skype veya mobil cihazlarınızdan eşitlerken, bir kişinin birden fazla telefon numarası veya e-posta adresi varsa, yalnızca birincil kişi diğer adı gösterilir. Eşitleme de 24 saate kadar sürebilir.
 • Bazı durumlarda, kullanıcılar Sohbet açılırken açık kalabilir. Geçici bir çözüm olarak, Erişilebilirlik > Animasyon Efektleri > Erişilebilirlik > Ayarlar uygulamasına gidin ve ayarı kapatıp açın.

Microsoft Teams'den Chat'in ilk aşamasını denemeniz için heyecanlıyız. Bu deneyimi zaman içinde güncelledikçe, bu değişiklikleri denemeniz ve bize geri bildiriminizi vermeye devam edebilmeniz için size bildirmeye devam edeceğiz.

25.10.2021

Diğer Haberler

 •  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.