Alışveriş Sepetim

Microsoft Teams ile tatil kutlamalarını kutlamanın yeni yolları

Ofis tatil partileri ve ekip kutlamaları bu yıl biraz farklı görünüyor. Müşterilerden, yüz yüze olamasanız bile, bir ekip olarak bağlantı kurmanın ve tatilleri kutlamanın yeni yollarını aradığınızı duydum. Sanal ofis tatil partilerini ve toplantılarını daha eğlenceli hale getirmek için, tatil temalı yeni Birlikte modu sahneleri ve özel arka planlar dahil olmak üzere Microsoft Teams'deki yeni deneyimleri duyuruyoruz Ayrıca , sanal bir tatil partisi sırasında karışmayı ve kaynaşmayı kolaylaştıran ara odalarının kullanılabilirliğini duyuruyor ve sanal tatil toplantılarını daha eğlenceli hale getirmek için ipuçlarımızı paylaşıyoruz.
“ Her yıl bölüm tatil partimiz, hepimizin sabırsızlıkla beklediği sezonun kayan yazı etkinliğidir. Eğlenceli, akılda kalıcı ve işimizin ötesinde bağlantı kurmamız için zaman sağlıyor. Özellikle bu yıl hepimizin gülümsemek, gülmek ve birbirimizle bağlantı kurmak için daha fazla nedene ihtiyacımız var. Tatil partisini yeniden icat etmeden tatil sezonunun geçmesine izin vermeyecektik. Bu nedenle, bu yıl tüm tatil şenliklerimizi sanal olarak alıyoruz. Şimdiye kadar, Microsoft Teams'in her yerinde beyaz bir fil alışverişi, çevrimiçi önemsiz şeyler ve daha fazlası için hazırlandık."
Bill Martin, CIO AEG WorldWide

Yeni Birlikte modu sahneleri

Microsoft Teams'deki Birlikte modu, ayrı olduğunuzda bile insanları birbirine yaklaştırmak için toplantı deneyimlerini yeniden tasarlar. Karşılıklı konuşma daha doğal hissettiriyor ve araştırmalarımız Birlikte modunun toplantı yorgunluğunu azalttığını gösteriyor. Yeni kış harikalar diyarı Birlikte modu sahnelerimiz, ekibinizle sanal bir tatil partisine ev sahipliği yapmak için mükemmel bir tatil ruhu katıyor.
Yeni tatil sahnelerine ek olarak, ekibinizi bir kafe , konferans gibi çeşitli ortamlara taşıyan, yılın herhangi bir zamanında kullanabileceğiniz yeni bir Birlikte modu sahneleri setinin de kullanıma sunulacağını duyuruyoruz. oda , sınıf , ve daha fazlası . Halo hayranları, Birleşmiş Milletler Uzay Komutanlığı'ndaki bir sonraki önemli toplantıları için bile toplanabilirler. Bu yeni sahnelerle, ekibinizin zorlu bir sorunu çözmekten bir tatil partisine ev sahipliği yapmaya kadar her şeyi yapması her zamankinden daha kolay olacak.
Başlamak için , Microsoft Teams toplantınıza katıldığınızda, açılır menüden Birlikte modunu seçin, ardından bir sahne seçmek için ekranın sol köşesindeki küçük kalemi tıklayın (Birlikte modu en az beş kişi gerektirir. toplantınız).

Yeni özel arka planlar

Ayrıca standart toplantılar ve görüntülü aramalar için bir dizi yeni tatil temalı özel arka plan oluşturduk. Yeni bir özel arka plan eklemek için, beğendiğiniz arka planları indirmeniz yeterlidir; tatil arka planları burada mevcuttur . Ardından, bir toplantıya katılmadan önce videonuzu ve sesinizi ayarlarken Arka plan efektleri'ni seçin Yeni ekle'yi tıklayın ve ardından bilgisayarınızdan yüklemek için bir arka plan seçin. Daha ayrıntılı rehberlik burada bulunabilir .

Ara odalar

Ara odalarının bugün Microsoft Teams'de genel olarak kullanılabildiğini paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Ara odaları, daha küçük tartışmaları, beyin fırtınası oturumlarını, öğrenme gruplarını ve hatta tatil toplantılarını kolaylaştırmak için toplantılarınızı alt gruplara ayırmayı kolaylaştırır.
Organizatörler, toplantılar arasında kendi başlarına atlayabilir, tüm ara odalarına aynı anda duyurular gönderebilir ve istedikleri zaman herkesi ana toplantıya geri getirebilir. Microsoft Teams'e özgü olarak, nasıl buluşmak istediğiniz konusunda size esneklik sağlamak için hem Microsoft Teams kanallarında hem de Microsoft Teams toplantılarında ara odaları başlatılabilir. Ara odaları, sanal bir tatil partisi sırasında karıştırmak, karıştırmak ve oyun oynamak için yılın bu zamanı özellikle harikadır. Ara odalarına nasıl başlayacağınızı buradan öğrenin .

Harika bir sanal tatil partisi için ipuçları

Artık Microsoft Teams'de harika bir tatil toplantısı için ortamı hazırladığınıza göre, şirket içi uzaktan çalışma uzmanımız Marissa Salazar'dan harika bir sanal tatil partisi için bazı ipuçlarını da paylaşmak istiyorum. Marissa, Mart ayında bizden çok önce Microsoft Teams için uzaktan çalışmaya başladı. Bu süre içinde, çevrimiçi toplantıları daha eğlenceli hale getirmek için bir hüner geliştirdi. Bu tatil sezonunda benzersiz şekillerde bağlantıda kalmak için Microsoft Teams kullanan bazı müşterilerimizden ilham alan ipuçlarını da ekledim.
1. Bayram kıyafeti: Bir tatil partisinin eğlencesinin bir kısmı giyinmektir. Parti sanal olduğu için bundan vazgeçilmesi gerekmez. Davetinizde bir kıyafet kuralı önerin. Belki ofis havanız daha resmi bir görünümle dışarı çıkmaktır veya daha rahat olacaksanız, takımdan en sevdikleri çirkin tatil kazağını giymelerini isteyin.

2. Yiyecek ve içecekler : Partinizden önce ekibinize parti sırasında birlikte tadını çıkarabileceğiniz bir yemek, kokteyl veya kokteyl için tarifi ve kendinizi ekstra şenlikli hissediyorsanız malzemeleri gönderin. Ayrıca Microsoft Teams üzerinden yetenekli şefiniz veya miksolog takım arkadaşlarınızdan birinin liderliğinde özel bir içecek veya yemek hazırlayarak bunu bir aktiviteye dönüştürebilirsiniz.

3. Fotoğraf Kabini : Microsoft Teams'de klasik tatil partisi fotoğraf kabinini yeniden oluşturmak için ekipten sahne olarak kullanmak üzere birkaç eğlenceli öğe (şapka, güneş gözlüğü, boa, kızlarının prensesi) için evlerinde veya ofislerinde bir çöpçü avına çıkmalarını isteyin. taç—ne kadar çılgınca o kadar iyi. Ekipten poz vermesini isteyin, ardından anı anmak için Microsoft Teams ekibinizle paylaşmak üzere birkaç ekran görüntüsü alın. Uyumlu bir görünüm için ekip üyelerinden aynı özel arka planı seçmelerini isteyebilir veya daha iyisi Microsoft Teams'deki yeni kış harikalar diyarı Birlikte modu sahnemizi kullanabilirsiniz.
Dijital fotoğraf kabini aksesuarları için Snap Camera'yı ve onun şenlikli lenslerini kullanmayı da düşünebilirsiniz .
4. Oyunlar: Microsoft Teams'de ekran paylaşımını kullanarak ekibinizle oynaması kolay, çeşitli harika çevrimiçi parti oyunları vardır. Kahoot, ilgi çekici testler ve zorluklar sunar. Jackbox Games, sanal olarak birlikte oynamak için harika olan birkaç parti oyununun yapımcısıdır. Talking Points gibi konuşma oyunlarından Drawful gibi çizim oyunlarına kadar her zevke uygun çok çeşitli oyunlar var. Microsoft Teams'de Kahoot ve Jackbox Games'i kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin .  
5. Küçük gruplara ayrılın : Tatil partileri genellikle ekibinizin dışındaki insanlarla kaynaşmak ve kaynaşmak için bir fırsattır. Bunu sanal olarak yapmak için Microsoft Teams'deki yeni Ara odalarını kullanarak daha küçük gruplara bölün ve birbirinizi tanıyın. Buzu kırmaya yardımcı olmak için popüler bir trend olan PowerPoint Partisi'ne atlamanızı öneririz. Ekibin üç veya dört kişilik gruplara ayrılmasını sağlayın ve onlardan sadece 15 dakikada düşünebilecekleri en komik, en anlayışlı veya ilginç sunumu oluşturmalarını isteyin. Ardından, sadece üç dakika içinde ekibe sunum yapın ve en iyi sunum bir ödül alır. Sanal bir PowerPoint partisine ev sahipliği yapma hakkında daha fazla bilgi edinin .
6. Beyaz fil hediye değişimi: Beyaz fil hediye alışverişinizi White Elephant Online'ı kullanarak sanal hale getirin Bir Microsoft Teams toplantısında asırlık geleneği yeniden tasavvur etmenin basit bir yolu. Evinizin rahatlığında çılgın ve çılgın bir hediye satın almanın ve takım arkadaşlarınızdan hediye çalmanın eğlencesini getiriyor.
Microsoft Teams ekibinden mutlu tatiller. Bu yeni deneyimlerin ve ipuçlarının iş yerinize neşe getirmesini ve bu tatil sezonunda toplantıları ve ofis partilerini daha şenlikli hale getirmesini umuyoruz. Microsoft Teams'de tatilleri nasıl kutladığınızı da duymak isteriz. #HolidaysWithTeams'i kullanarak tatil ruhunuzu ve fikirlerinizi paylaşın.
Microsoft Teams'i denemediyseniz, ücretsiz sürümümüzü inceleyin . 24 saate kadar 1 sınırsız toplantı ve tatil toplantısı düzenleyebilirsiniz - böylece tatil eğlencenizi kısa kesmenize gerek kalmaz.
 

25.10.2021

Diğer Haberler