Alışveriş Sepetim

Microsoft, space isac'a daha fazla uzay siber güvenlik istihbaratı için kurucu üye olarak katıldı

Microsoft'un Siber Savunma Operasyon Merkezi
Microsoft'un Siber Savunma Operasyon Merkezi tehdit sinyallerini günlük olarak analiz eder.

Microsoft, devlet kurumları ve küresel ekonomi için hayati önem taşıyan alan tabanlı kritik varlıkların korunmasını ilerletmek için Uzay Bilgi Paylaşım ve Analiz Merkezi'ne (ISAC) katılıyor. Bu üye kuruluşa katılan ilk hiper ölçekli bulut hizmeti sağlayıcısı olarak, kritik altyapıyı korumak ve uzay topluluğundaki siber güvenlik uzmanlığını güçlendirmek için benzersiz küresel tehdit içgörülerimizi paylaşacağız.

Microsoft'un Space ISAC'deki kurucu üyeliği sayesinde, küresel uzay endüstrisinde işbirliğini kolaylaştırma, topluluğun siber güvenlik açıklarına, olaylara ve tehditlere karşı hazırlık ve müdahale yeteneğini geliştirme misyonunu desteklemeyi dört gözle bekliyoruz; zamanında bilgi yaymak; ve sektör için birincil iletişim kanalı olarak hizmet vermektedir.

Uzay topluluğunun siber güvenlik misyonu ihtiyaçlarının desteklenmesi

Microsoft, siber güvenliğe yılda 1 milyar doların üzerinde yatırım yapıyor ve 77 ülkede 3.500'den fazla küresel güvenlik uzmanından oluşan bir ekibe sahip ve gelişmiş mühendislik ve telemetrimizden elde edilen içgörüleri yorumluyor ve katkıda bulunuyor. Microsoft, 200'den fazla küresel tüketici ve ticari hizmette günlük 8 trilyondan fazla farklı tehdit sinyali analizimizden yararlanarak siber güvenlik tehdit tespitinin ön saflarında yer alır ve benzersiz tehdit istihbaratı sağlar.

Microsoft, Azure, Windows ve Microsoft 365'te yerleşik olanlar da dahil olmak üzere birinci sınıf tehdit algılama teknolojileri sağlar ve bu çözümleri uzay sistemlerini korumaya yönelik olarak uygulamanın yollarını araştıracağız. Bu yatırım ve uzmanlık seviyesi, Space ISAC'nin misyonunu desteklemeye ve uzay topluluğunun tehditleri tespit etme, korumaları destekleme ve savunma stratejileri geliştirme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Alan: Siber güvenlikte sınır genişletiyor

Uzay topluluğu hızla büyüyor ve inovasyon hem kamu hem de özel kuruluşlar için erişim engellerini azaltıyor. Uzay bağlantısı ve hesaplama, tarım, enerji, telekomünikasyon ve hükümet gibi sektörlerde giderek daha ulaşılabilir hale geliyor. Giderek dijitalleşen diğer altyapılar gibi uydular ve diğer uzay tabanlı varlıklar da siber saldırılara karşı savunmasız olabilir.

Uzay teknolojisinin kullanılabilirliği ve bağlantısındaki artış, siber güvenlik riskinin yüzölçümüne ve tehdidin ele alınması için işbirliğine yönelik aciliyete neden olmaktadır. Microsoft, iletişim altyapısı, uydu bağlantısı ve geniş banttaki hızlı ticari gelişmelerin ortasında bu acil siber güvenlik zorluklarında gezinmenin öneminin farkındadır.

Uzay siber güvenlik istihbaratlarını artırmak için uzay uzmanlarıyla işbirliği

Görev Sistemleri Başkan Yardımcısı Bill Chappell, Kratos Defense &amp. Security Solutions, Inc. Booz Allen Hamilton, MITRE, SES, Lockheed Martin, Parsons Corporation, Purdue Üniversitesi, Space Dynamics Laboratory, Johns Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarı, Aerospace Corporation, Colorado Üniversitesi, Colorado Springs ve Northrop Grumman. Endüstri, ABD hükümeti ve uluslararası kuruluşlar için çözümler üretmek için sağlam jeo uzamsal iş ortağı ekosistemimizin bir parçası olarak Space ISAC üyelerinin çoğuyla zaten çalışıyoruz.

Daha fazla bilgi edinin

Microsoft, uzayın benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için bulut yetenekleri oluşturmaya devam ediyor - bağlantı çözümleri, uzay görevlerini taklit etme, uydu verilerinden içgörüler keşfetme ve hem yerde hem de yörüngede inovasyonu körükleme. Desteğimizi genişleterek ve gelişen görev ihtiyaçlarını karşılayarak çığır açan bir uzay topluluğuna olanak sağlamayı sürdüreceğiz. Space ISAC ile iş birliği yaparken, evrendeki en yüksek siber güvenlik seviyelerini sağlamadaki ilerlememizi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.


 

30.10.2021

Diğer Haberler